W Co Się Bawić
Newsletter

Gry komputerowe podczas lekcji szkolnych? Infografika.

29 września 2012 napisany przez Ania

Zainteresowanie grami komputerowymi, jako narzędziem edukacji rośnie. Coraz częściej mówi się, że elektroniczne aplikacje nie tylko pomagają poznawać i zapamiętywać informacje, ale również zwiększają zaangażowanie i motywację do nauki.

W jaki sposób się to dzieje? Neurolog Paul Howard-Jones z Uniwersytetu w Bristolu wyjaśnia, iż korzystanie z gier komputerowych stymuluje mózg do produkcji dopaminy – neurotransmitera odgrywającego istotną rolę w procesie uczenia się.

Czy Waszym zdaniem gry komputerowe staną się wkrótce narzędziem edukacji?

Zerknijcie na poniższą infografikę, opublikowaną przez serwis Onlineschools.
Gaming in the Classroom

Courtesy of: Online Schools
O autorze: Ania

Witajcie! Jestem psychologiem i psychoterapeutą. Od pewnego czasu stoję na straży rodzicielskiego spokoju: testuję i surowo oceniam gry i aplikacje, którymi bawią się Wasze dzieci. W wolnym czasie ogarnia mnie słabość do owczarków, Dextera Morgana i deski snowboardowej. Pozdrawiam!

Inne wpisy tego autora →

Newsy
W CO SIĘ BAWIĆ
Subiektywne spojrzenie na mobilne aplikacje dla dzieci. Testujemy za Was. Polecamy najlepsze.
Reklama
Partnerzy
Ortodoncja
Profesjonalna klinika stomatologiczna DENTestetica KRAKÓW posiada w swojej ofercie wiele usług leczenia i korekcji zębów, m.in. ortodoncję dla dzieci i dorosłych.

Dentysta Wieliczka
Gabinet stomatologiczny zlokalizowany w centrum Wieliczki. Szeroki zakres usług stomatologicznych.

Psychoterapeuta Kraków
Podejrzewasz, że Twoje dziecko nie radzi sobie z pewnymi aspektami życia (nieśmiałością, niskim poczuciem własnej wartości, słabymi osiągami w szkole)?. Psychoterapia może rozwiązać część tych problemów!

Psycholog Tarnów
przyjazny dzieciom psycholog i psychoterapeuta pomoże w każdych problemach wychowawczych.

Sklep Prostozkranu

Profesjonalne filtry do oczyszczania i mineralizowania wody. Do domu i biura. Systemy uzdatniania wody, odwrócona osmoza, dzbanki filtrujące.

Woda z dystrybutora

Zapewnij świeżą i smaczną wodę swoim pracownikom lub domownikom. Zaoszczędź na wodzie butelkowanej i postaw na bezbutlowy dystrybutor wody.

Sklep Weber Online - Grillsklep

Oficjalny dystrybutor sprzętow do grillowania marki Weber. Grille gazowe, elektryczne i węglowe, akcesoria do grillowania. Ponadto bogata baza przepisów na grilla.