W Co Się Bawić
Newsletter

iPieces firmy Jumbo. Dla miłośników planszówek i gier na iPada.

13 września 2012 napisany przez Ania

Pierwsze gry firmy JUMBO pojawiły się na rynku w listopadzie 2011. Od tego czasu ich popularność stale rośnie.

Co to takiego?

Gry iPieces firmy JUMBO to połączenie świata interaktywnego z tradycyjnymi planszówkami. Do zabawy potrzebny jest nam tablet, na którym wyświetla się gra i specjalne przyrządy np. pionki, wędki, kije hokejowe (różne, w zależności od rodzaju zabawy).
Aplikacje z planszami pobieramy  w App Storze za darmo. Za przyrządy musimy niestety zapłacić. W Polsce produkty iPieces na razie nie są dostępne (a przynajmniej nie udało nam się ich odnaleźć).

Poniżej zamieściliśmy kilka przykładowych gier:

iPieces Fishing Game

Pamiętacie nakręcane rybki, które pływały w plastikowym stawie, a naszym zadaniem było złowić je na wędkę z magnesem, kiedy otworzyły pyszczki? Jumbo proponuje nam tę grę w wersji interaktywnej. Staw wyświetla się na ekranie, słychać chlupot wody i nic nie trzeba nakręcać. Niby wygodnie, niby lepiej, a jednak to nie to samo.

 

Spójrzcie i oceńcie.


iPieces Game of Goose

To planszówka o wielowiekowej tradycji. Jak widać po obecnej, interaktywnej formie gry, świat się zmienia. Teraz na planszy latają gęsi i podpowiadają nam, gdzie mamy postawić pionek.

 

 

iPieces Air Hockey

Zabawa w hokeistów. Zadaniem graczy jest wbić krążek do bramki przeciwnika. Zawodnicy posługują się specjalnymi kijami, wyprodukowanymi przez firmę Jumbo. Ci, którym zależy na wygranej, muszą wykazać się szybkością i sprytem. Uwaga: nadmiar emocji w tej grze może poważnie zaszkodzić  naszemu iPadowi!

 

 

Gadżety podobają nam się głównie z dwóch powodów: można z nich korzystać w kilka osób i zajmują bardzo mało miejsca. Nie musicie się martwić, że na wszystkie gry nie wystarczy Wam miejsca w walizce. Spakujcie iPada, małe pudełeczko z dodatkami i gotowe!

 
O autorze: Ania

Witajcie! Jestem psychologiem i psychoterapeutą. Od pewnego czasu stoję na straży rodzicielskiego spokoju: testuję i surowo oceniam gry i aplikacje, którymi bawią się Wasze dzieci. W wolnym czasie ogarnia mnie słabość do owczarków, Dextera Morgana i deski snowboardowej. Pozdrawiam!

Inne wpisy tego autora →

Newsy
W CO SIĘ BAWIĆ
Subiektywne spojrzenie na mobilne aplikacje dla dzieci. Testujemy za Was. Polecamy najlepsze.
Reklama
Partnerzy
Ortodoncja
Profesjonalna klinika stomatologiczna DENTestetica KRAKÓW posiada w swojej ofercie wiele usług leczenia i korekcji zębów, m.in. ortodoncję dla dzieci i dorosłych.

Dentysta Wieliczka
Gabinet stomatologiczny zlokalizowany w centrum Wieliczki. Szeroki zakres usług stomatologicznych.

Psychoterapeuta Kraków
Podejrzewasz, że Twoje dziecko nie radzi sobie z pewnymi aspektami życia (nieśmiałością, niskim poczuciem własnej wartości, słabymi osiągami w szkole)?. Psychoterapia może rozwiązać część tych problemów!

Psycholog Tarnów
przyjazny dzieciom psycholog i psychoterapeuta pomoże w każdych problemach wychowawczych.

Sklep Prostozkranu

Profesjonalne filtry do oczyszczania i mineralizowania wody. Do domu i biura. Systemy uzdatniania wody, odwrócona osmoza, dzbanki filtrujące.

Woda z dystrybutora

Zapewnij świeżą i smaczną wodę swoim pracownikom lub domownikom. Zaoszczędź na wodzie butelkowanej i postaw na bezbutlowy dystrybutor wody.

Sklep Weber Online - Grillsklep

Oficjalny dystrybutor sprzętow do grillowania marki Weber. Grille gazowe, elektryczne i węglowe, akcesoria do grillowania. Ponadto bogata baza przepisów na grilla.