W Co Się Bawić
Newsletter

Nieznajomość prawa szkodzi.

17 października 2019 napisany przez dawid

„Ignorantia iuris nocet”, czyli „nieznajomość prawa szkodzi”.

Maksyma znana wszystkim, którzy chociaż raz w życiu zetknęli się z problem prawnym do rozwiązania. Samodzielne studiowanie kodeksów nie pomaga laikom, szczególnie, że interpretowanie przepisów jest bardzo trudne. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że ich problemy wynikają z braku znajomości przepisów lub ich niewłaściwego rozumienia.

Prawo cywilne, prawo karne, prawo pracy, prawo gospodarcze, kodeks rodzinny. Każdy problem wymaga wniknięcia w tysiące odpowiednich paragrafów. To zajęcie bardzo trudne, czasochłonne i nieskuteczne w przypadku braku profesjonalnej wiedzy.

Kto więc udzieli niezbędnego wsparcia?

Kancelaria adwokacka.

Do adwokata należy się skierować, kiedy na przykład planujemy rozwód, czeka nas podział majątku, mamy zatarg z prawem lub chcemy dochodzić swoich praw na drodze sądowej.

Wyspecjalizowane kancelarie prawne przeprowadzą nas przez tak żmudny proces jak rejestracja spółki, podział majątku, umowy ze wspólnikami lub podpisywanie skomplikowanych umów.

Wyspecjalizowana kancelaria adwokacka zajmie się uregulowaniem naszych praw do nieruchomości i podziale spadku.

Ochrona danych osobowych.

W ostatnich dwóch latach każdy, kto prowadzi lub korzysta z czyjejś działalności handlowej, usługowej, pomocowej i informacyjnej musi korzystać z tzw. klauzuli RODO.

Przedsiębiorcy, organizacji lub instytucji, która nie spełnia warunków unijnego rozporządzenia grożą dotkliwe kary finansowe. Osoba cywilna lub prawna na skutek naruszenia praw osobowych może ich dochodzić przed sądem.
Newsy
W CO SIĘ BAWIĆ
Subiektywne spojrzenie na mobilne aplikacje dla dzieci. Testujemy za Was. Polecamy najlepsze.
Reklama
Partnerzy
Ortodoncja
Profesjonalna klinika stomatologiczna DENTestetica KRAKÓW posiada w swojej ofercie wiele usług leczenia i korekcji zębów, m.in. ortodoncję dla dzieci i dorosłych.

Dentysta Wieliczka
Gabinet stomatologiczny zlokalizowany w centrum Wieliczki. Szeroki zakres usług stomatologicznych.

Psychoterapeuta Kraków
Podejrzewasz, że Twoje dziecko nie radzi sobie z pewnymi aspektami życia (nieśmiałością, niskim poczuciem własnej wartości, słabymi osiągami w szkole)?. Psychoterapia może rozwiązać część tych problemów!

Psycholog Tarnów
przyjazny dzieciom psycholog i psychoterapeuta pomoże w każdych problemach wychowawczych.

Sklep Prostozkranu

Profesjonalne filtry do oczyszczania i mineralizowania wody. Do domu i biura. Systemy uzdatniania wody, odwrócona osmoza, dzbanki filtrujące.

Woda z dystrybutora

Zapewnij świeżą i smaczną wodę swoim pracownikom lub domownikom. Zaoszczędź na wodzie butelkowanej i postaw na bezbutlowy dystrybutor wody.

Sklep Weber Online - Grillsklep

Oficjalny dystrybutor sprzętow do grillowania marki Weber. Grille gazowe, elektryczne i węglowe, akcesoria do grillowania. Ponadto bogata baza przepisów na grilla.