W Co Się Bawić
Newsletter

Polskie aplikacje na 11 listopada.

11 listopada 2012 napisany przez Ania

Dziś Święto Odzyskania Niepodległości. Mamy nadzieję, że wytłumaczyliście dzieciakom, dlaczego to ważny dzień dla naszego kraju. Po krótkim historycznym wykładzie, proponujemy chwilę rozrywki przy polskich aplikacjach mobilnych dla maluchów.

 

Bajki polskie

Polskie bajki w wersji interaktywnej na iPada lub iPhona. Są pięknie ilustrowane, wzbogacone elementami dźwiękowymi i niedrogie! Zachwycą dzieci i dorosłych. Mając ulubione pozycje w jednym miejscu, będziecie mogli wybierać spośród wszystkich zbiorów domowej biblioteki, gdziekolwiek się znajdziecie: na pikniku, u lekarza, czy podczas podróży samochodem. Polecamy! Dostępnych książeczek jest już całkiem sporo, a co najważniejsze, cały czas ich przybywa. Kilka naszych ulubionych aplikacji znajdziecie TU.

 

Zwierzęce Zgadywanki

Aplikacja Zgadywanki to seria zagadek na temat grupy pojawiających się na ekranie zwierzątek. Zadaniem graczy jest odpowiadać na pytania czytane przez lektora, poprzez wskazanie palcem poprawnego rozwiązania. Dzieciaki muszą na przykład zaznaczyć, które zwierzątko jest większe, które smutne, wystraszone itd. Pytań jest naprawdę dużo i pojawiają się losowo. Są proste, ale wymagają od maluchów chwili zastanowienia. Udzielenie poprawnej odpowiedzi nagradzane jest odpowiednim komunikatem, który mobilizuje do dalszej zabawy. W tle może towarzyszyć graczom muzyka, którą w każdej chwili da się wyłączyć. Naszą recenzję aplikacji znajdziecie TU.

 

Kikoplay – edukacja dla maluchów.

Aplikacja składa się z trzech mini gier.
Pierwsza zabawa wymaga od użytkowników koncentracji i cierpliwości – zadanie polega na przebijaniu nadlatujących balonów – na początku w dowolnej kolejności, później według wskazanego klucza: trzeba rozbijać balony o określonym kolorze lub kształcie.
Druga mini gra to coś dla miłośników gotowania. Mali kucharze muszą pokroić składniki, a później rozłożyć ja na pizzy lub kanapce. Jest też coś na deser – trzeba przełożyć warstwy tortu kolorowymi masami i przygotować lodowe pucharki. Mniam!
Ostatnia zabawa to stylizacja postaci. Dzieci dobierają bohaterom fryzurę, nakrycie głowy, biżuterię, okulary – do zabawy jest około osiemdziesięciu elementów. Maluchy mogą, zamiast gotowych postaci, użyć do zabawy zapisanych na iPadzie fotografii lub w prosty sposób zrobić nowe zdjęcie. Recenzja aplikacji jest dostępna TU.
O autorze: Ania

Witajcie! Jestem psychologiem i psychoterapeutą. Od pewnego czasu stoję na straży rodzicielskiego spokoju: testuję i surowo oceniam gry i aplikacje, którymi bawią się Wasze dzieci. W wolnym czasie ogarnia mnie słabość do owczarków, Dextera Morgana i deski snowboardowej. Pozdrawiam!

Inne wpisy tego autora →

Newsy
W CO SIĘ BAWIĆ
Subiektywne spojrzenie na mobilne aplikacje dla dzieci. Testujemy za Was. Polecamy najlepsze.
Reklama
Partnerzy
Ortodoncja
Profesjonalna klinika stomatologiczna DENTestetica KRAKÓW posiada w swojej ofercie wiele usług leczenia i korekcji zębów, m.in. ortodoncję dla dzieci i dorosłych.

Dentysta Wieliczka
Gabinet stomatologiczny zlokalizowany w centrum Wieliczki. Szeroki zakres usług stomatologicznych.

Psychoterapeuta Kraków
Podejrzewasz, że Twoje dziecko nie radzi sobie z pewnymi aspektami życia (nieśmiałością, niskim poczuciem własnej wartości, słabymi osiągami w szkole)?. Psychoterapia może rozwiązać część tych problemów!

Psycholog Tarnów
przyjazny dzieciom psycholog i psychoterapeuta pomoże w każdych problemach wychowawczych.

Sklep Prostozkranu

Profesjonalne filtry do oczyszczania i mineralizowania wody. Do domu i biura. Systemy uzdatniania wody, odwrócona osmoza, dzbanki filtrujące.

Woda z dystrybutora

Zapewnij świeżą i smaczną wodę swoim pracownikom lub domownikom. Zaoszczędź na wodzie butelkowanej i postaw na bezbutlowy dystrybutor wody.

Sklep Weber Online - Grillsklep

Oficjalny dystrybutor sprzętow do grillowania marki Weber. Grille gazowe, elektryczne i węglowe, akcesoria do grillowania. Ponadto bogata baza przepisów na grilla.