W Co Się Bawić
Newsletter

Targi Książki 2012. Do czytania marsz!

23 października 2012 napisany przez Ania

W najbliższy czwartek rozpoczną się w Krakowie 16. Targi Książki.

Pojawią się na nich stoiska największych polskich wydawnictw, w tym również wydawnictw akademickich i Salon Nowych Mediów. Planowane są spotkania i panele dyskusyjne zorientowane wokół zagadnienia literatury. Impreza potrwa do niedzieli. My się wybieramy. Ktoś z naszych Czytelników również?

 

 

 

Do czytania marsz!

Wykorzystujemy wiadomość o zbliżających się Targach Książki, by przypomnieć, że ciąży na Waszych rękach spora odpowiedzialność. Zabrzmiało groźnie? Bez obaw. Wprowadzenie maluchów w świat książek i czytelnictwa, bo to właśnie mamy na myśli, to zadanie wymagające od rodziców systematyczności i poświęcenia sporej ilości czasu, ale jednocześnie przynoszące ich dziecku wymierne, długofalowe korzyści.

Głośne czytanie i rozmowy na temat książkowych ilustracji wspierają rozwój emocjonalny, a przede wszystkim wzmacniają więzi i utrwalają w maluchu poczucie bezpieczeństwa i miłości. Nie sposób pominąć również walorów poznawczych: czytanie poszerza zasób słów, kształtuje wyobraźnię i dostarcza wiedzy o otaczającym świecie. Sprytny rodzic wykorzysta książeczki do radzenia sobie z problemami wychowawczymi, czy bezpiecznego zapoznawania malucha z tematami, które budzą u niechęć, czy lęk.

Czy wystarczy audiobook?

Na rynku pojawiły się już audiobooki i aplikacje na urządzenia mobilne, w których wystarczy nacisnąć jeden przycisk, by lektor odczytał dziecku tekst książeczki. To dobre rozwiązanie, jeśli naprawdę nie mamy czasu usiąść z maluchem do czytania. Na co dzień zachęcamy Was jednak do poświęceń. Lektor nigdy nie zastąpi dziecku kontaktu z rodzicem!

Na deszczowe wieczory podsyłamy kolejną porcję mobilnych książeczek dla najmłodszych. Nasze poprzednie propozycje znajdziecie TU.

 

Mucha (Jan Brzechwa)
Mucha (Jan Brzechwa)
Twórca: PGS Software S.A.
Cena: 4.99 €

 

Słoń Trąbalski (Julian Tuwim)
Słoń Trąbalski (Julian Tuwim)
Twórca: PGS Software S.A.
Cena: 4.99 €

 

Pierwsze urodziny Prosiaczka (Aleksandra Woldańska-Płocińska)
Pierwsze urodziny Prosiaczka (Aleksandra Woldańska-Płocińska)
Twórca: PGS Software S.A.
Cena: 4.99 €O autorze: Ania

Witajcie! Jestem psychologiem i psychoterapeutą. Od pewnego czasu stoję na straży rodzicielskiego spokoju: testuję i surowo oceniam gry i aplikacje, którymi bawią się Wasze dzieci. W wolnym czasie ogarnia mnie słabość do owczarków, Dextera Morgana i deski snowboardowej. Pozdrawiam!

Inne wpisy tego autora →

Newsy
W CO SIĘ BAWIĆ
Subiektywne spojrzenie na mobilne aplikacje dla dzieci. Testujemy za Was. Polecamy najlepsze.
Reklama
Partnerzy
Ortodoncja
Profesjonalna klinika stomatologiczna DENTestetica KRAKÓW posiada w swojej ofercie wiele usług leczenia i korekcji zębów, m.in. ortodoncję dla dzieci i dorosłych.

Dentysta Wieliczka
Gabinet stomatologiczny zlokalizowany w centrum Wieliczki. Szeroki zakres usług stomatologicznych.

Psychoterapeuta Kraków
Podejrzewasz, że Twoje dziecko nie radzi sobie z pewnymi aspektami życia (nieśmiałością, niskim poczuciem własnej wartości, słabymi osiągami w szkole)?. Psychoterapia może rozwiązać część tych problemów!

Psycholog Tarnów
przyjazny dzieciom psycholog i psychoterapeuta pomoże w każdych problemach wychowawczych.

Sklep Prostozkranu

Profesjonalne filtry do oczyszczania i mineralizowania wody. Do domu i biura. Systemy uzdatniania wody, odwrócona osmoza, dzbanki filtrujące.

Woda z dystrybutora

Zapewnij świeżą i smaczną wodę swoim pracownikom lub domownikom. Zaoszczędź na wodzie butelkowanej i postaw na bezbutlowy dystrybutor wody.

Sklep Weber Online - Grillsklep

Oficjalny dystrybutor sprzętow do grillowania marki Weber. Grille gazowe, elektryczne i węglowe, akcesoria do grillowania. Ponadto bogata baza przepisów na grilla.