W Co Się Bawić
Newsletter

Kid Mode Zoodles. Dla dobra dzieci i rodziców!

8 września 2012 napisany przez Ania

Bezpieczne konto dla malucha, na naszym tablecie.

Zgoda na to, by dziecko korzystało z naszego telefonu czy tabletu wiąże się z podwójnym ryzykiem. Po pierwsze, maluch może natrafić w sieci na nieodpowiednie gry, zdjęcia i filmy, niedostosowane do jego wieku i dojrzałości. Po drugie, my sami narażamy się na wielkie niebezpieczeństwo: małe dzieci zazwyczaj nie do końca wiedzą, co naciskają i po co – prawdopodobieństwo, że niechcący wykasują naszą bardzo ważną notatkę lub wyślą osobliwego maila do naszego szefa, jest, nie oszukujmy się, ogromne. Rodzi się więc pytanie: dawać dziecku tablet, czy nie dawać? Odpowiadamy: dawać, ale wcześniej zainstalować na tablecie aplikację Kid Mode Zoodles! OBOWIĄZKOWO!

Co to jest Zoodles?

To coś w rodzaju specjalnego konta, które tworzymy dla dziecka na naszym tablecie. Maluch może korzystać wyłącznie z tych aplikacji, które dla niego przygotujemy. Do wylogowania z programu, wprowadzenia zmian w ramach konta, czy dokonania zakupów niezbędne jest wpisanie hasła. Dopóki dziecko nie dowie się, jaki kod ustaliliśmy, jesteśmy bezpieczni.

 

 

Dla jakich urządzeń?

Produkt można zainstalować na iPadzie, iPhonie, iPodzie Touch i urządzeniach z oprogramowaniem Android. Niestety, na urządzeniach firmy Apple nie można skorzystać ze wszystkich opcji. Jeśli nie jesteście wystarczająco przekonani do zakupu, skorzystajcie z darmowej wersji programu. Kids Mode Zoodles jest niestety po angielsku.

Opis programu

Na początek zakładamy konto dla naszego malucha. Możemy utworzyć kilka profili, osobno dla każdego dziecka (niestety, przełączanie pomiędzy nimi nie jest blokowane hasłem) i dostosować ich zawartość do wieku i potrzeb naszych drogich pociech. Każde konto dokładnie opisujemy, podając imię, datę urodzenia i wklejając zdjęcie malucha. Możemy również stworzyć profile rodziców.

 

 

Po uruchomieniu konta na malucha czeka nieskończona ilość atrakcji:

Gry
W tej zakładce umieszczamy wszystkie gry, które chcemy udostępnić dziecku. Znajduje się tu również wiele filmów dla najmłodszych, zainstalowanych przez program Zoodles (również w wersji darmowej). Uwaga – bajek nie można przewijać ani pauzować. To dobre dla maluszków, ale uciążliwe dla starszych dzieciaków.

Malowanie
Dzięki tej zakładce dzieci mogą tworzyć na tablecie własne rysunki. Używają do tego pędzla o trzech grubościach, gumki i 16 różnych kolorów. Gotowe prace są automatycznie zapisywane w albumie.

Książeczki
Zoodles to również prywatna biblioteka waszego malucha. Bardzo podoba nam się możliwość przygotowania dla dziecka specjalnej książeczki, w której obok ilustracji, wyświetla się filmik z rodzicem, czytającym bajkę, w roli głównej.

Mail
Znakomita zakładka, dzięki której dziecko szybko i bez problemu wyśle wiadomość video do swoich rodziców. Wystarczy, że naciśnie na fotografię rodzica, a program nagrywający film natychmiast się uruchomi. Kamera, jeśli dziecko nie zatrzyma jej samo, wyłączy się po 30 sekundach.

Ulubione
Do tej zakładki dodajemy ulubione gry i filmy naszego dziecka. Ułatwimy maluchowi szybki dostęp do najczęściej używanej przez niego zawartości.

 

Kid Mode Zoodles oferuje nam jeszcze kilka przydatnych opcji:

  • blokowanie aplikacji i filmów z konkretnymi postaciami, których wpływ na rozwój i wychowanie naszych pociech, z jakichś powodów uznajemy za niekorzystny
  • blokowanie treści o różnym stopniu agresji
  • ustawienie, by program promował gry i aplikacje, rozwijających konkretne umiejętności, np. czytanie, matematykę itp.

 

Polecamy film, ilustrujący działanie programu.

 

Kid Mode by Zoodles
Kid Mode by Zoodles
Twórca: Inquisitive Minds, Inc
Cena: Bezpłatna

 

logo-app App Name
Developer

ND   
pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app

 

 
O autorze: Ania

Witajcie! Jestem psychologiem i psychoterapeutą. Od pewnego czasu stoję na straży rodzicielskiego spokoju: testuję i surowo oceniam gry i aplikacje, którymi bawią się Wasze dzieci. W wolnym czasie ogarnia mnie słabość do owczarków, Dextera Morgana i deski snowboardowej. Pozdrawiam!

Inne wpisy tego autora →

Newsy
W CO SIĘ BAWIĆ
Subiektywne spojrzenie na mobilne aplikacje dla dzieci. Testujemy za Was. Polecamy najlepsze.
Reklama
Partnerzy
Ortodoncja
Profesjonalna klinika stomatologiczna DENTestetica KRAKÓW posiada w swojej ofercie wiele usług leczenia i korekcji zębów, m.in. ortodoncję dla dzieci i dorosłych.

Dentysta Wieliczka
Gabinet stomatologiczny zlokalizowany w centrum Wieliczki. Szeroki zakres usług stomatologicznych.

Psychoterapeuta Kraków
Podejrzewasz, że Twoje dziecko nie radzi sobie z pewnymi aspektami życia (nieśmiałością, niskim poczuciem własnej wartości, słabymi osiągami w szkole)?. Psychoterapia może rozwiązać część tych problemów!

Psycholog Tarnów
przyjazny dzieciom psycholog i psychoterapeuta pomoże w każdych problemach wychowawczych.

Sklep Prostozkranu

Profesjonalne filtry do oczyszczania i mineralizowania wody. Do domu i biura. Systemy uzdatniania wody, odwrócona osmoza, dzbanki filtrujące.

Woda z dystrybutora

Zapewnij świeżą i smaczną wodę swoim pracownikom lub domownikom. Zaoszczędź na wodzie butelkowanej i postaw na bezbutlowy dystrybutor wody.

Sklep Weber Online - Grillsklep

Oficjalny dystrybutor sprzętow do grillowania marki Weber. Grille gazowe, elektryczne i węglowe, akcesoria do grillowania. Ponadto bogata baza przepisów na grilla.