W Co Się Bawić
Newsletter

Rozwód – jak sobie poradzić? Kontakty z dzieckiem i inne.

20 stycznia 2019 napisany przez dawid

Rozwód jest bardzo stresującą sprawą, która dotyka coraz większej liczby Polaków. Czy da się przejść go bezboleśnie? Niestety, nie zawsze. Ale są ludzie, którzy mogą nam pomóc rozstać się pokojowo, bez szkody dla żadnej ze stron. Mowa o mediatorach. Dzięki ich pomocy zwaśnione strony są w stanie dogadać się w sprawie podziału majątku i opieki nad dziećmi. W konsekwencji, sprawa rozwodowa staje się dużo prostsza.

Mediator to osoba bezstronna, której zadaniem jest pomoc stronom będącym w konflikcie w osiągnięciu porozumienia. Mediacja nie zastąpi sprawy sądowej, ale może ją przyspieszyć. W sprawach rozwodowych sądy rzadko decydują o sytuacji majątkowej byłych małżonków. Jeżeli już do tego dojdzie, to rozstrzygnięcia są zazwyczaj bardzo lakoniczne. Podczas mediacji możemy zdecydować o podziale majątku. Dotyczy to nie tylko przedmiotów o dużej wartości materialnej, ale także tych, które mają dla nas wartość sentymentalną. Ugodę podpisaną przed mediatorem możemy złożyć w sądzie celem jej zatwierdzenia.

Podobnie wyglądają sprawy opieki nad wspólnymi dziećmi. To często temat newralgiczny, budzący wiele emocji. Podczas mediacji możemy spisać porozumienie rodzicielskie, w którym określimy bardzo dokładnie takie rzeczy jak kontakty z dzieckiem, finansowanie jego potrzeb czy miejsce zamieszkania. Podpisane porozumienie można przedstawić sądowi, który nada mu moc urzędową. W tej sytuacji działa tzw. prawo rodzinne.

Mediacja pozwala na polubowne zakończenie wielu spraw. Doświadczony mediator, który zna prawo rodzinne, pokieruje spotkaniem w taki sposób, żeby żadna ze stron nie czuła się pokrzywdzona. Pomoże dojść do porozumienia i podpowie jakie rozwiązania, w tym prawne, można zastosować. W końcu, przygotuje nam profesjonalny dokument, czyli ugodę, która będzie nas wiązać tak jak każda umowa. Warto więc w przypadku rozwodu skorzystać z pomocy mediatora lub innego specjalisty.
Newsy
W CO SIĘ BAWIĆ
Subiektywne spojrzenie na mobilne aplikacje dla dzieci. Testujemy za Was. Polecamy najlepsze.
Reklama
Partnerzy
Ortodoncja
Profesjonalna klinika stomatologiczna DENTestetica KRAKÓW posiada w swojej ofercie wiele usług leczenia i korekcji zębów, m.in. ortodoncję dla dzieci i dorosłych.

Dentysta Wieliczka
Gabinet stomatologiczny zlokalizowany w centrum Wieliczki. Szeroki zakres usług stomatologicznych.

Psychoterapeuta Kraków
Podejrzewasz, że Twoje dziecko nie radzi sobie z pewnymi aspektami życia (nieśmiałością, niskim poczuciem własnej wartości, słabymi osiągami w szkole)?. Psychoterapia może rozwiązać część tych problemów!

Psycholog Tarnów
przyjazny dzieciom psycholog i psychoterapeuta pomoże w każdych problemach wychowawczych.

Sklep Prostozkranu

Profesjonalne filtry do oczyszczania i mineralizowania wody. Do domu i biura. Systemy uzdatniania wody, odwrócona osmoza, dzbanki filtrujące.

Woda z dystrybutora

Zapewnij świeżą i smaczną wodę swoim pracownikom lub domownikom. Zaoszczędź na wodzie butelkowanej i postaw na bezbutlowy dystrybutor wody.

Sklep Weber Online - Grillsklep

Oficjalny dystrybutor sprzętow do grillowania marki Weber. Grille gazowe, elektryczne i węglowe, akcesoria do grillowania. Ponadto bogata baza przepisów na grilla.