W Co Się Bawić
Newsletter

RTG panoramiczne u dzieci

31 maja 2016 napisany przez dawid

RTG zębów, czyli popularny rentgen, posiada szerokie zastosowanie zarówno w profilaktyce, jak i w procesie leczenia zębów u dzieci. Dzięki niemu można bardzo dokładnie określić dane schorzenie uzębienia, a do tego monitorować przebieg leczenia, skutecznie określając, czy jest ono efektywne.

Zdrowe i białe zęby u dziecka

Zastosowanie RTG w leczeniu zębów

Przeprowadzenie rentgena zębów u dzieci jest polecane przy profilaktycznych wizytach kontrolnych u specjalisty w celu określenia, czy w obrębie uzębienia lub jamy ustnej nie doszło do powstania takich schorzeń jak próchnica, zapalenie czy torbiel. RTG zębów stosuje się dziś powszechnie przed rozpoczęciem leczenia związanego z protetyką zębów, w tym do określenia, które z zębów można uznać za najbardziej wytrzymałe w naszym uzębieniu. Dzięki temu można wyznaczyć najbardziej stabilne elementy, jakie posłużą w roli filarów przyszłej protezy.

Wykonanie zdjęcia określanego mianem przeglądowego jest zalecane także w przypadku zabiegów z dziedziny implantologii. RTG panoramiczne jest wykorzystywane do określania wad zgryzu oraz do oceny postępu w leczeniu ortodontycznym. Poprzez zastosowanie rentgena w procesie reperacji zębów, możliwym jest wykrycie nawet najmniejszych schorzeń w czasie długotrwałego leczenia kanałowego. Za pomocą zdjęcia uzyskuje się obraz wysokiej rozdzielczości, który dokładnie obrazuje budowę zęba. Pozwala to podjąć odpowiednie środki i przyjąć jak najbardziej dopasowaną metodę leczenia.

Od Redakcji: zaczynamy nowy cykl artykułów poświęconych zdrowiu dzieci. Mamy nadzieję że publikowane artykuły będą cieszyć się Państwa zainteresowaniem i będą pomocne. Zaczynamy od zębów!

Po więcej informacji oraz cennik zapraszamy do zapoznania się z Gabinetem Dentystycznym http://www.dentestetica.pl
Newsy
W CO SIĘ BAWIĆ
Subiektywne spojrzenie na mobilne aplikacje dla dzieci. Testujemy za Was. Polecamy najlepsze.
Reklama
Partnerzy
Ortodoncja
Profesjonalna klinika stomatologiczna DENTestetica KRAKÓW posiada w swojej ofercie wiele usług leczenia i korekcji zębów, m.in. ortodoncję dla dzieci i dorosłych.

Dentysta Wieliczka
Gabinet stomatologiczny zlokalizowany w centrum Wieliczki. Szeroki zakres usług stomatologicznych.

Psychoterapeuta Kraków
Podejrzewasz, że Twoje dziecko nie radzi sobie z pewnymi aspektami życia (nieśmiałością, niskim poczuciem własnej wartości, słabymi osiągami w szkole)?. Psychoterapia może rozwiązać część tych problemów!

Psycholog Tarnów
przyjazny dzieciom psycholog i psychoterapeuta pomoże w każdych problemach wychowawczych.

Sklep Prostozkranu

Profesjonalne filtry do oczyszczania i mineralizowania wody. Do domu i biura. Systemy uzdatniania wody, odwrócona osmoza, dzbanki filtrujące.

Woda z dystrybutora

Zapewnij świeżą i smaczną wodę swoim pracownikom lub domownikom. Zaoszczędź na wodzie butelkowanej i postaw na bezbutlowy dystrybutor wody.

Sklep Weber Online - Grillsklep

Oficjalny dystrybutor sprzętow do grillowania marki Weber. Grille gazowe, elektryczne i węglowe, akcesoria do grillowania. Ponadto bogata baza przepisów na grilla.