W Co Się Bawić
Newsletter

Spraw swojemu dziecku wakacje ze snów na Korfu

20 lutego 2019 napisany przez dawid

Korfu to przepiękna wyspa Grecji, leżąca niedaleko państwa zwanego Albania. Co ciekawe, stolicą Korfu jest… miasto Korfu. Jest to przepiękne miejsce do spędzenia czasu z dziećmi i całą rodziną.

Korfu Co warto zobaczyć

Atrakcje na wyspie Korfu możemy posegregować według 3 wytycznych. Dla osób, które preferują relaks i szum fal morza, jak i tych, którzy lubią odwiedzać różnego rodzaju zabytki. Ponadto Korfu oferuje wiele atrakcji dla dzieci, czemu jest świetnym wyborem na spędzenie rodzinnych wakacji.

Dla wszystkich podróżujących atrakcji nie zabraknie!

  • Wycieczki po Korfu są najciekawszym kierunkiem naszej podróży. Korfu proponuje tak dużo, że nie byłoby wskazane długie wylegiwanie się na plaży. Warto wspomnieć, że ciekawą atrakcją turystyczną na Korfu jest Achillion, czyli była letnia rezydencja cesarzowej Sissi. Zbudowana została na pewnym wzgórzu przez popularnego architekta – Rafaela Carita. Jak tylko stanie się naprzeciwko rezydencji, jej widok zapiera dech w ustach!Stworzona w stylu klasycystycznym, otoczona z każdej strony ukrokliwym ogrodem długości takiej, że sięga aż wody. Środek rezydencji przesycony jest dziełami sztuki – malowidłami, posągami i innymi wytworami artystów. Achillion według nas powinien stanąć na szczycie miejsc, które na wyspie Korfu warto ujrzeć.
  • Wyjątkowym miejscem, poświęconym ludziom, którzy cenią zwiedzanie jest Pontikonisi. Pontikonisi to mała wyspa położona tuż niedaleko wyspy Korfu. Na wyspę organizowane są różnego rodzaju wycieczki i nie są one drogie, ponieważ podróż jest bardzo krótka i zawiera jedynie 3 minuty, a cena samego biletu to… trzy euro.
  • Osoby lub rodziny, które od masy turystów i nieciekawych dla nich zabytków, a którzy preferują ciszę, szum morza i naturę, powinni wyposażyć się w Korfu Przewodnik Po Wyspie i zwiedzić całą wyspę, ponieważ oferuje ona niesamowite widoki. Ponadto istnieje szansza, że trafi się na urokliwą, nieznaną nikomu dziką plażę, na której będziemy mogli odpocząć z dala od ludzi i turystów. Jeżeli jednak preferujesz wycieczki organizowane przez profesjonalnych przewodników, to wyspa Korfu jest również dla Ciebie, ponieważ jest ich tam wiele! Tak naprawdę wszędzie możemy kupić wycieczkę bądź bilet na prom i wyruszyć w podróż dookoła wyspy bądź nawet do blisko znajdującej się Albanii.

Czy warto udać się na wyspę Korfu? Czy to odpowiednie miejsce na wakacje z dziećmi?

Jeżeli myślałeś nad udaniem się do słonecznej Grecji i nie dokonałeś jeszcze wyboru co do miejsca docelowego – Korfu będzie strzałem w dziesiątkę. Wyspa ta oferuje wiele atrakcji turystycznych, rejsów statkiem, atrakcji dla dzieci i całej rodziny.
Newsy
W CO SIĘ BAWIĆ
Subiektywne spojrzenie na mobilne aplikacje dla dzieci. Testujemy za Was. Polecamy najlepsze.
Reklama
Partnerzy
Ortodoncja
Profesjonalna klinika stomatologiczna DENTestetica KRAKÓW posiada w swojej ofercie wiele usług leczenia i korekcji zębów, m.in. ortodoncję dla dzieci i dorosłych.

Dentysta Wieliczka
Gabinet stomatologiczny zlokalizowany w centrum Wieliczki. Szeroki zakres usług stomatologicznych.

Psychoterapeuta Kraków
Podejrzewasz, że Twoje dziecko nie radzi sobie z pewnymi aspektami życia (nieśmiałością, niskim poczuciem własnej wartości, słabymi osiągami w szkole)?. Psychoterapia może rozwiązać część tych problemów!

Psycholog Tarnów
przyjazny dzieciom psycholog i psychoterapeuta pomoże w każdych problemach wychowawczych.

Sklep Prostozkranu

Profesjonalne filtry do oczyszczania i mineralizowania wody. Do domu i biura. Systemy uzdatniania wody, odwrócona osmoza, dzbanki filtrujące.

Woda z dystrybutora

Zapewnij świeżą i smaczną wodę swoim pracownikom lub domownikom. Zaoszczędź na wodzie butelkowanej i postaw na bezbutlowy dystrybutor wody.

Sklep Weber Online - Grillsklep

Oficjalny dystrybutor sprzętow do grillowania marki Weber. Grille gazowe, elektryczne i węglowe, akcesoria do grillowania. Ponadto bogata baza przepisów na grilla.