W Co Się Bawić
Newsletter

Week Planner for Kids. Zaplanujcie dzień!

15 września 2012 napisany przez Ania

Interaktywny, prosty w obsłudze organizer dla maluchów.

Dla małych dzieci pojęcie czasu jest czymś zupełnie abstrakcyjnym. Trzylatki nie rozumieją słów „dziś” „jutro”, „krótko” itp. Czterolatki zaczynają używać tych wyrazów w zdaniach, ale najczęściej w sposób zupełnie nieadekwatny. Nieraz słyszeliście na pewno, jak wasz maluch z zaangażowaniem informuje wszystkich dookoła, że „wczoraj pójdzie do przedszkola”. Piąty, szósty rok życia to moment, w którym określenia związane z czasem nabierają coraz większego znaczenia.

Zachęcamy, by jak najwcześniej ćwiczyć z dziećmi rozumienie pojęcia czasu. Wspólne prowadzenie kalendarza to świetny sposób, by maluch uczył się dni tygodnia i lepiej rozumiał, jakie zdarzenia na niego czekają i kiedy.

Jeśli nie macie ochoty przygotowywać papierowej wersji kalendarza, zainstalujcie aplikację Week Planner for Kids. Produkt stworzono z myślą o najmłodszych użytkownikach iPadów. Tabletowy kalendarz pozwala na zwizualizowanie wydarzeń, które będą miały miejsce w ciągu tygodnia. Możemy usiąść z maluchem do aplikacji i wyjaśnić mu, w jakie dni chodzi do przedszkola, kiedy ma zajęcia taneczne i kiedy pojedzie na weekend do babci. Nie oczekujmy, że dzięki aplikacji pojęcie czasu stanie się dla dziecka zrozumiałe. Nie ma tak łatwo, to proces długotrwały i na ostateczne efekty przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać!

 

 

Aplikacja ma przyjazny, kolorowy interfejs. Jest prosta w obsłudze, nie wymaga umiejętności czytania. Całość opiera się na kolorowych ikonkach, które umieszcza się na ekranie, przesuwając palcem. Możemy wybierać spośród gotowych rysunków, przygotować ikonkę samodzielnie, a nawet umieścić na ekranie zdjęcia, ilustrujące czekające malucha wydarzenia. Aplikacja zawiera również znaczniki pogody i specjalny medal, który przyznajemy dziecku, nagradzając jego dobre zachowanie.

Week Planner pomoże maluchom opanować nazwy dni tygodnia (co prawda po angielsku), pomoże w planowaniu zajęć i ułatwi oczekiwanie na zbliżające się przyjemności. A wszystko prosto, przejrzyście i kolorowo! Super!

Produkt polecamy dzieciom powyżej 3 roku życia.

 

Week Planner for Kids
Week Planner for Kids
Twórca: Novitura
Cena: 8.99 €

 
O autorze: Ania

Witajcie! Jestem psychologiem i psychoterapeutą. Od pewnego czasu stoję na straży rodzicielskiego spokoju: testuję i surowo oceniam gry i aplikacje, którymi bawią się Wasze dzieci. W wolnym czasie ogarnia mnie słabość do owczarków, Dextera Morgana i deski snowboardowej. Pozdrawiam!

Inne wpisy tego autora →

Newsy
W CO SIĘ BAWIĆ
Subiektywne spojrzenie na mobilne aplikacje dla dzieci. Testujemy za Was. Polecamy najlepsze.
Reklama
Partnerzy
Ortodoncja
Profesjonalna klinika stomatologiczna DENTestetica KRAKÓW posiada w swojej ofercie wiele usług leczenia i korekcji zębów, m.in. ortodoncję dla dzieci i dorosłych.

Dentysta Wieliczka
Gabinet stomatologiczny zlokalizowany w centrum Wieliczki. Szeroki zakres usług stomatologicznych.

Psychoterapeuta Kraków
Podejrzewasz, że Twoje dziecko nie radzi sobie z pewnymi aspektami życia (nieśmiałością, niskim poczuciem własnej wartości, słabymi osiągami w szkole)?. Psychoterapia może rozwiązać część tych problemów!

Psycholog Tarnów
przyjazny dzieciom psycholog i psychoterapeuta pomoże w każdych problemach wychowawczych.

Sklep Prostozkranu

Profesjonalne filtry do oczyszczania i mineralizowania wody. Do domu i biura. Systemy uzdatniania wody, odwrócona osmoza, dzbanki filtrujące.

Woda z dystrybutora

Zapewnij świeżą i smaczną wodę swoim pracownikom lub domownikom. Zaoszczędź na wodzie butelkowanej i postaw na bezbutlowy dystrybutor wody.

Sklep Weber Online - Grillsklep

Oficjalny dystrybutor sprzętow do grillowania marki Weber. Grille gazowe, elektryczne i węglowe, akcesoria do grillowania. Ponadto bogata baza przepisów na grilla.