W Co Się Bawić
Newsletter

Woda to zdrowie. Zadbaj o jakość wody w swoim domu.

20 lutego 2019 napisany przez dawid

Korzystając codziennie z dobrodziejstwa dostępu do bieżącej wody rzadko zwracamy uwagę na jej jakość. Dopiero brzydki, szpecący osad w czajniku, na kranie lub prysznicu uświadamia nas, że jakość naszej wody nie jest taka, jakiej oczekujemy.

Poprawę możemy szybko osiągnąć stosując filtry do wody. Najprostszym i często stosowanym w naszych domach jest dzbanek filtrujący.

Na rynku znajdują się obecnie różne rodzaje dzbanków różniące się nie tylko pojemnością, ale także zasadami działania. Wodę z takiego dzbanka używamy nie tylko do spożywania, ale także do napełniania czajników czy żelazka.

W większości oferowanych dzbanków stosuje się filtry do wody wykorzystujące proces chemiczny. Jest to odwrócona osmoza. Proces ten usuwa niestety wszystkie składniki mineralne z naszej wody, także te, które mają dobroczynny wpływ na nasze zdrowie. Tego prostego a zarazem taniego sposobu nie jesteśmy jednak w stanie zastosować w przypadku sprzętu AGD wykorzystującego wodę, takich jak pralki czy zmywarki. W tych przypadkach niezbędne staje się zastosowanie zmiękczacza wody.

Zmiękczacz wody poprzez jonizowanie cieczy nie tylko obniża jej twardość, ale także potrafi także oczyścić z nalotu instalacje, które zostały pokryte kamieniem. Zmiękczacze wody nie zmieniają jej składu. Bardziej wymagającym użytkownikom wody dedykowane są uzdatniacze wody.

Stosowanie uzdatniaczy jest niezbędne w gospodarstwach w których woda jest pozyskiwana z indywidualnych ujęć. Ich zadaniem jest nie tylko przywrócenie właściwej twardości wody, ale także poprawienie jej jakości, czyli składu chemicznego. Niezbędnym przed zastosowaniem profesjonalnego uzdatniacza wody jest zbadanie jej składu. W oparciu o wyniki badania właściwie dobrany uzdatniacz wody może nie tylko usunąć szkodliwe dla naszego zdrowia zanieczyszczenia i mikroelementy, w tym metale ciężkie. Jednocześnie wysokiej jakości uzdatniacz wody nie usuwa korzystnych dla naszego zdrowia mikroelementów, takich jak wapń i magnez.
Newsy
W CO SIĘ BAWIĆ
Subiektywne spojrzenie na mobilne aplikacje dla dzieci. Testujemy za Was. Polecamy najlepsze.
Reklama
Partnerzy
Ortodoncja
Profesjonalna klinika stomatologiczna DENTestetica KRAKÓW posiada w swojej ofercie wiele usług leczenia i korekcji zębów, m.in. ortodoncję dla dzieci i dorosłych.

Dentysta Wieliczka
Gabinet stomatologiczny zlokalizowany w centrum Wieliczki. Szeroki zakres usług stomatologicznych.

Psychoterapeuta Kraków
Podejrzewasz, że Twoje dziecko nie radzi sobie z pewnymi aspektami życia (nieśmiałością, niskim poczuciem własnej wartości, słabymi osiągami w szkole)?. Psychoterapia może rozwiązać część tych problemów!

Psycholog Tarnów
przyjazny dzieciom psycholog i psychoterapeuta pomoże w każdych problemach wychowawczych.

Sklep Prostozkranu

Profesjonalne filtry do oczyszczania i mineralizowania wody. Do domu i biura. Systemy uzdatniania wody, odwrócona osmoza, dzbanki filtrujące.

Woda z dystrybutora

Zapewnij świeżą i smaczną wodę swoim pracownikom lub domownikom. Zaoszczędź na wodzie butelkowanej i postaw na bezbutlowy dystrybutor wody.

Sklep Weber Online - Grillsklep

Oficjalny dystrybutor sprzętow do grillowania marki Weber. Grille gazowe, elektryczne i węglowe, akcesoria do grillowania. Ponadto bogata baza przepisów na grilla.