W Co Się Bawić
Newsletter

Zadbaj o ładny uśmiech Twojego dziecka

20 marca 2019 napisany przez dawid

Osoby, które chcą cieszyć się śnieżnobiałym uśmiechem, mocnymi i zdrowymi zębami powinny koniecznie pamiętać o prawidłowej higienie jamy ustnej. Bardzo ważne jest dokładne szczotkowanie zębów. Specjaliści zalecają aby zęby szczotkować po każdym posiłku. Czasem jest to jednak niemożliwe. Należy myć zęby minimum dwa razy na dobę – rano i wieczorem. Dla zachowania mocnych i zdrowych zębów oraz zdrowych tkanek miękkich bardzo ważne, a wręcz kluczowe są kontrolne systematyczne badania stomatologiczne. Tego rodzaju badania kontrolne powinny być wykonywane co pół roku do roku. Dzięki tego rodzaju badaniom kontrolnym można poznać stan swojego uzębienia oraz tkanek miękkich. Tak więc dla zachowania zdrowych i silnych zębów należy pamiętać o dwóch najważniejszych czynnościach: higiena jamy ustnej oraz kontrolne badania stomatologiczne. Jest to kluczem do sukcesu.

Jedną z dziedzin stomatologii, która zajmuje się między innymi: leczeniem, korygowaniem wad zgryzu jest ortodoncja. Jest to jedna z dziedzin stomatologii, która dotyczy zarówno dzieci jak i osób dorosłych. Funkcjami zabiegów ortodontycznych aparatami na zęby są między innymi: poprawa wymowy, rozdrabnianie pokarmu. Przyczynami wad zgryzu są: predyspozycje dziedziczne, mogą mieć charakter nabyty, mogą być połączeniem uwarunkowań genetycznych oraz środowiskowych. Specjalistą, który na co dzień zajmuje się korygowaniem zgryzu u dorosłych oraz u dzieci jest ortodonta. To właśnie on zajmuje się prostowaniem zębów,  korygowaniem zgryzu. Tego rodzaju zabiegi ortodontyczne wykonuje się także z przyczyn estetycznych. Leczenie ortodontyczne polega miedzy innymi na korygowaniu zgryzu za pomocą specjalnego aparatu nazębnego (ostatnio w modzie są aparaty na zęby Invisalign – tutaj możesz sprawdzić opinie na temat nakładek Invisalign). Aparat ortodontyczny koryguje szpary pomiędzy zębami. Aparat na zęby przykleja się do zewnętrznej powierzchni wszystkich zębów. Zbudowany jest z zamów, pierścieni, łuków. Wyróżnia się dwa rodzaje aparatów na zęby. Pierwszy z nich wykonany jest z metalu. Ten rodzaj aparatu jest bardziej widoczny. Drugi z nich wykonywany jest ceramiki, kryształu. Te są zdecydowanie mniej widoczne. Niezależnie od wieku należy walczyć z wadami zgryzu. Może w tym pomóc dobrze dopasowany aparat ortodontyczny bądź innowacyjne nakładki Invisalign.

Chcesz przeczytać więcej o nowej metodzie leczenia aparatem na zęby Invisalign? Sprawdź:
Newsy
W CO SIĘ BAWIĆ
Subiektywne spojrzenie na mobilne aplikacje dla dzieci. Testujemy za Was. Polecamy najlepsze.
Reklama
Partnerzy
Ortodoncja
Profesjonalna klinika stomatologiczna DENTestetica KRAKÓW posiada w swojej ofercie wiele usług leczenia i korekcji zębów, m.in. ortodoncję dla dzieci i dorosłych.

Dentysta Wieliczka
Gabinet stomatologiczny zlokalizowany w centrum Wieliczki. Szeroki zakres usług stomatologicznych.

Psychoterapeuta Kraków
Podejrzewasz, że Twoje dziecko nie radzi sobie z pewnymi aspektami życia (nieśmiałością, niskim poczuciem własnej wartości, słabymi osiągami w szkole)?. Psychoterapia może rozwiązać część tych problemów!

Psycholog Tarnów
przyjazny dzieciom psycholog i psychoterapeuta pomoże w każdych problemach wychowawczych.

Sklep Prostozkranu

Profesjonalne filtry do oczyszczania i mineralizowania wody. Do domu i biura. Systemy uzdatniania wody, odwrócona osmoza, dzbanki filtrujące.

Woda z dystrybutora

Zapewnij świeżą i smaczną wodę swoim pracownikom lub domownikom. Zaoszczędź na wodzie butelkowanej i postaw na bezbutlowy dystrybutor wody.

Sklep Weber Online - Grillsklep

Oficjalny dystrybutor sprzętow do grillowania marki Weber. Grille gazowe, elektryczne i węglowe, akcesoria do grillowania. Ponadto bogata baza przepisów na grilla.