W Co Się Bawić
Newsletter

Łap okazję: Clara City i Clara Supermarket!

12 lutego 2013 napisany przez Ania

Dwie proste aplikacje od hiszpańskiego studia Canovia.

 

 

Zima powoli zbliża się ku końcowi. Odrobina cierpliwości i stopnieją śnieżne zaspy, a słupek rtęci podskoczy do kilkunastu stopni. Wreszcie, omijając problemy i niedogodności (a zwłaszcza trwający minimum kwadrans proces ubierania dzieciaków w ciepłe czapki, szaliki i rękawiczki) będziemy mogli zabrać maluchy na wiosenny spacer czy zakupy.

Radzimy się do tego odpowiednio przygotować. Nie chcecie przecież wynosić z supermarketu rozgniewanego malucha, który zapragnął zabrać do domu całą półkę z zabawkami, czy (w wersji light) wszystkie batoniki z osiedlowego spożywczaka. Oprócz rozmów na temat zakupów i tłumaczenia bolesnej prawdy, że: „nie można mieć wszystkiego”, polecamy zabawę dwoma aplikacjami: Clara Supermarket i Clara City :)

 

 

Oba produkty są dostępne w App Storze za darmo: pierwszy na stałe, drugi tylko przez pewien czas (dlatego nie warto zwlekać z instalacją). Aplikacje przeznaczone są dla dzieci w wieku od 2 do 6 lat. Potwierdzamy. Obsługuje się je całkiem przyjemnie, nie mają napisów, poleceń i presji czasowej. Jedyne, co mają, a czego nie lubimy, to możliwość połączenia z App Storem z poziomu głównego menu.

Zobaczcie, na czym polega zabawa:


Clara Supermarket – dzieciaki pomagają trzem sympatycznym siostrzyczkom w robieniu zakupów. Trzeba znaleźć w sklepie te artykuły, o które poprosiła mama bohaterek. Nic ponad to :)

 

 

Clara City – to już o wiele bardziej rozbudowana gra. Bohaterki są wciąż te same, ale tym razem poszukują przedmiotów z listy przygotowanej przez tatę. Dzieci poruszają się po ulicach miasta i wstępują do mijanych po drodze miejsc. W każdym czeka na nich przynajmniej jedno zadanie do wykonania: trzeba przygotować hamburgera, zagrać na instrumencie, zbadać chorego pacjenta. Są nawet doświadczenia fizyczne! Genialna sprawa, jeśli rodzice wzbogacą zabawę o odpowiedni komentarz! Dzięki różnorodności zadań i zastosowanym przez autorów wzmocnieniom, zabawa nudzi się bardzo powoli.

 

Naszym zdaniem:

Spodobała nam się zwłaszcza druga z wyżej wymienionych aplikacji. Dzieciaki lubią niespodzianki, a w Clara City znajdą ich całkiem sporo. Szkoda, że producenci nie pomyśleli o stworzeniu chociaż jednego męskiego bohatera :( Chłopcy nie będą zachwyceni. I jeszcze jedno spostrzeżenie: zabrakło nam możliwości łatwego uruchamiania poszczególnych mini gier. Zdarzyło się, że nasi testerzy błądzili po wirtualnym mieście, bo akurat mieli ochotę zagrać w „przygotowywanie hamburgera” i za żadne skarby nie mogli upragnionej planszy odnaleźć. Poza tym super!

 

Clara Supermarket
Clara Supermarket
Twórca: Canovia Studios S.L.
Cena: Bezpłatna

 

Clara City
Clara City
Twórca: Canovia Studios S.L.
Cena: 1.99 €O autorze: Ania

Witajcie! Jestem psychologiem i psychoterapeutą. Od pewnego czasu stoję na straży rodzicielskiego spokoju: testuję i surowo oceniam gry i aplikacje, którymi bawią się Wasze dzieci. W wolnym czasie ogarnia mnie słabość do owczarków, Dextera Morgana i deski snowboardowej. Pozdrawiam!

Inne wpisy tego autora →

Newsy
W CO SIĘ BAWIĆ
Subiektywne spojrzenie na mobilne aplikacje dla dzieci. Testujemy za Was. Polecamy najlepsze.
Reklama
Partnerzy
Ortodoncja
Profesjonalna klinika stomatologiczna DENTestetica KRAKÓW posiada w swojej ofercie wiele usług leczenia i korekcji zębów, m.in. ortodoncję dla dzieci i dorosłych.

Dentysta Wieliczka
Gabinet stomatologiczny zlokalizowany w centrum Wieliczki. Szeroki zakres usług stomatologicznych.

Psychoterapeuta Kraków
Podejrzewasz, że Twoje dziecko nie radzi sobie z pewnymi aspektami życia (nieśmiałością, niskim poczuciem własnej wartości, słabymi osiągami w szkole)?. Psychoterapia może rozwiązać część tych problemów!

Psycholog Tarnów
przyjazny dzieciom psycholog i psychoterapeuta pomoże w każdych problemach wychowawczych.

Sklep Prostozkranu

Profesjonalne filtry do oczyszczania i mineralizowania wody. Do domu i biura. Systemy uzdatniania wody, odwrócona osmoza, dzbanki filtrujące.

Woda z dystrybutora

Zapewnij świeżą i smaczną wodę swoim pracownikom lub domownikom. Zaoszczędź na wodzie butelkowanej i postaw na bezbutlowy dystrybutor wody.

Sklep Weber Online - Grillsklep

Oficjalny dystrybutor sprzętow do grillowania marki Weber. Grille gazowe, elektryczne i węglowe, akcesoria do grillowania. Ponadto bogata baza przepisów na grilla.