W Co Się Bawić
Newsletter

Łap okazję: darmowe aplikacje dla dzieci.

8 maja 2013 napisany przez Ania

Dziś króciutko. Trzy darmowe aplikacje na iOSa i Androida.

 

Pierwsza z nich Wee Sing & Learn ABC (tylko iOS) ma przyjemną oprawę graficzną i przyjazny interfejs, ale sama w sobie nie jest niczym odkrywczym. Owszem, przy okazji zabawy dzieci zaprzyjaźnią się z literkami i poznają całkiem sporo angielskich słów, ale na tym koniec. Maluchom podobałoby się pewnie o wiele bardziej, jeśli apka miałaby polską wersję językową.

 

 

Przy drugim produkcie zatrzymamy się na dłużej. To Funland – genialna gra edukacyjna, skierowana do dzieci pomiędzy 7 a 12 rokiem życia. Ta opracowana przez Cambridge English Language Assessment aplikacja, stanowi bezsprzeczny dowód na to, że nauka angielskiego może być przyjemna i wciągająca!

 

Funland składa się z czterech różnych zabaw, każda o rosnącym poziomie trudności:

1) łowienie za pomocą specjalnej wędki przedmiotów, których angielskie nazwy wypowiada lektor (i które można również przeczytać na ekranie)

 

2) strzelanie piłeczką do tarczy obok której umieszczono słowo, będące uzupełnieniem napisanego na planszy zdania

 

3) pompowanie balonika z rysunkiem, będącym ilustracją wypowiedzianego przez lektora zdania

 

4) zatrzymywanie koła młyńskiego na wagoniku, obok którego umieszczono słowo, będące uzupełnieniem zdania napisanego na planszy

 

 

Instrukcję do zadań można przeczytać w kilkunastu językach (niestety polskiego brak). Aplikacja wymaga od użytkowników umiejętności czytania. Młodsi mogą bawić się Funlandem z rodzicami.

 

Little Rooster – czarno-biała, interaktywna książeczka na iPada i Androida. Opowiada popularną, węgierską historię autorstwa László Arany. Nie ma polskiej wersji językowej.

 

 

 

Wee Sing & Learn ABC - Preschool Alphabet Learning Activity & Music Book
Wee Sing & Learn ABC – Preschool Alphabet Learning Activity & Music Book
Twórca: CUPCAKE DIGITAL INC.
Cena: 13.99 €

 

Funland
Funland
Twórca: Cambridge ESOL
Cena: Bezpłatna

 

logo-app App Name
Developer

ND   
pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app

 

Little Rooster
Little Rooster
Twórca: MOME TechLab
Cena: Bezpłatna

 

logo-app App Name
Developer

ND   
pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app

 

 
O autorze: Ania

Witajcie! Jestem psychologiem i psychoterapeutą. Od pewnego czasu stoję na straży rodzicielskiego spokoju: testuję i surowo oceniam gry i aplikacje, którymi bawią się Wasze dzieci. W wolnym czasie ogarnia mnie słabość do owczarków, Dextera Morgana i deski snowboardowej. Pozdrawiam!

Inne wpisy tego autora →

Newsy
W CO SIĘ BAWIĆ
Subiektywne spojrzenie na mobilne aplikacje dla dzieci. Testujemy za Was. Polecamy najlepsze.
Reklama
Partnerzy
Ortodoncja
Profesjonalna klinika stomatologiczna DENTestetica KRAKÓW posiada w swojej ofercie wiele usług leczenia i korekcji zębów, m.in. ortodoncję dla dzieci i dorosłych.

Dentysta Wieliczka
Gabinet stomatologiczny zlokalizowany w centrum Wieliczki. Szeroki zakres usług stomatologicznych.

Psychoterapeuta Kraków
Podejrzewasz, że Twoje dziecko nie radzi sobie z pewnymi aspektami życia (nieśmiałością, niskim poczuciem własnej wartości, słabymi osiągami w szkole)?. Psychoterapia może rozwiązać część tych problemów!

Psycholog Tarnów
przyjazny dzieciom psycholog i psychoterapeuta pomoże w każdych problemach wychowawczych.

Sklep Prostozkranu

Profesjonalne filtry do oczyszczania i mineralizowania wody. Do domu i biura. Systemy uzdatniania wody, odwrócona osmoza, dzbanki filtrujące.

Woda z dystrybutora

Zapewnij świeżą i smaczną wodę swoim pracownikom lub domownikom. Zaoszczędź na wodzie butelkowanej i postaw na bezbutlowy dystrybutor wody.

Sklep Weber Online - Grillsklep

Oficjalny dystrybutor sprzętow do grillowania marki Weber. Grille gazowe, elektryczne i węglowe, akcesoria do grillowania. Ponadto bogata baza przepisów na grilla.