W Co Się Bawić
Newsletter

Łap okazję: Fantastic Mermaid Story

31 stycznia 2013 napisany przez Ania

Czyżby polskie aplikacje wyruszyły na podbój App Store’a?

 

W ostatnich miesiącach coś wreszcie zaczęło się dziać na rynku polskich aplikacji dla dzieci. Może i nie wysypały się, jak grzyby po deszczu, ale na pewno pojawiło się kilka produktów, które zwróciły nie tylko naszą uwagę. Wśród nich znalazła się między innymi aplikacja Fantastic Mermaid Story- autorstwa dwóch sympatycznych, młodych panów – Wojtka Stachyry i Marcina Jędrejasika. Czy ktoś z Was słyszał o niej już wcześniej?

To interaktywna opowieść o małej syrence i przystojnym surferze. Chłopiec – blondyn, o twarzy smaganej słońcem, wpada jak śliwka w kompot. Zakochuje się po uszy w istocie z morskich głębin. Tragizmu nadaje całej sytuacji fakt, że syrenka absolutnie nie odwzajemnia jego uczuć.

 

 

Aplikacja jest dostępna w dwóch wersjach językowych (po polsku i po angielsku) i oferuje użytkownikom dwa tryby odtwarzania – Read to meRead Myself.  W skład produktu wchodzi 20 stron opowieści i dwie mini gry. Całość przypomina odrobinę film animowany z napisami, w którym użytkownik, poprzez własne działania, posuwa akcję do przodu. Aplikacja przeznaczona jest dla dzieci pomiędzy 2 a 6 rokiem życia.

Przy pierwszym kontakcie z aplikacją obawialiśmy się, że to jedna z tych cartoonowych, zwariowanych bajek dla starszych, które po minucie oglądania powodują oczopląs i bóle głowy. Myliliśmy się. Rysunki są zabawne, akcja rozgrywa się w optymalnym dla maluchów tempie. Gra ma przyjazny interfejs i, co najważniejsze – polskiego lektora! A do tego wszystkiego, można ją zainstalować za darmo.

 

Fantastic Mermaid Story
Fantastic Mermaid Story
Twórca: Piotr Jaskowski
Cena: 2.69 €
1

 
O autorze: Ania

Witajcie! Jestem psychologiem i psychoterapeutą. Od pewnego czasu stoję na straży rodzicielskiego spokoju: testuję i surowo oceniam gry i aplikacje, którymi bawią się Wasze dzieci. W wolnym czasie ogarnia mnie słabość do owczarków, Dextera Morgana i deski snowboardowej. Pozdrawiam!

Inne wpisy tego autora →

Newsy
W CO SIĘ BAWIĆ
Subiektywne spojrzenie na mobilne aplikacje dla dzieci. Testujemy za Was. Polecamy najlepsze.
Reklama
Partnerzy
Ortodoncja
Profesjonalna klinika stomatologiczna DENTestetica KRAKÓW posiada w swojej ofercie wiele usług leczenia i korekcji zębów, m.in. ortodoncję dla dzieci i dorosłych.

Dentysta Wieliczka
Gabinet stomatologiczny zlokalizowany w centrum Wieliczki. Szeroki zakres usług stomatologicznych.

Psychoterapeuta Kraków
Podejrzewasz, że Twoje dziecko nie radzi sobie z pewnymi aspektami życia (nieśmiałością, niskim poczuciem własnej wartości, słabymi osiągami w szkole)?. Psychoterapia może rozwiązać część tych problemów!

Psycholog Tarnów
przyjazny dzieciom psycholog i psychoterapeuta pomoże w każdych problemach wychowawczych.

Sklep Prostozkranu

Profesjonalne filtry do oczyszczania i mineralizowania wody. Do domu i biura. Systemy uzdatniania wody, odwrócona osmoza, dzbanki filtrujące.

Woda z dystrybutora

Zapewnij świeżą i smaczną wodę swoim pracownikom lub domownikom. Zaoszczędź na wodzie butelkowanej i postaw na bezbutlowy dystrybutor wody.

Sklep Weber Online - Grillsklep

Oficjalny dystrybutor sprzętow do grillowania marki Weber. Grille gazowe, elektryczne i węglowe, akcesoria do grillowania. Ponadto bogata baza przepisów na grilla.