W Co Się Bawić
Newsletter

Łap okazję: Timo and the Magical Picture Book.

11 września 2013 napisany przez Ania

Macie ochotę przewrócić świat do góry nogami? Darmowa książeczka dla dzieci na iOSa.

Timo and the Magical Picture Book

cena iOS: bezpłatna zamiast 3,99$
wiek: 3-6, 7+
kategoria: interaktywne książeczki
język: angielski
www Appsmakers
wersja na iOSa

 

Tytułowy bohater, chłopiec o imieniu Timo, za kilka dni będzie świętował swoje urodziny. Już dziś otrzymał pocztą pierwszy prezent. To magiczna książka, którą osobiście przygotował dla niego wujek Nick. Co dalej? Nie powiem. Dodam jedynie drobne ostrzeżenie: przed użyciem należy zawsze zapoznać się z instrukcją! :)

Dlaczego warto?

Za stworzenie przygód Timo zabrał się świetny, niderlandzki duet: obrazki przygotował belgijski ilustrator Klaas Verplancke, o tekst zadbała Rian Visser – holenderska autorka blisko pięćdziesięciu książeczek dla dzieci. Polecam zajrzeć na ich prywatne strony www.

 

 

Czepiam się obsługi. Nie jest wygodna. Interakcja uruchamia się dopiero, kiedy narrator skończy czytać tekst. A jak wszyscy wiemy, dzieci nie lubią czekać. Elementów dźwiękowo-ruchowych znajdziecie w apce całkiem sporo. Są nawet takie, które wykorzystują akcelerometr i mikrofon. Nie wiem dlaczego, ale na moim iPadzie nie zadziałały. To kwestia sprzętu, czy niedociągnięć technicznych? Jak było u Was?

Na koniec ostrzegam: książka ma tylko dwie wersje językowe i oczywiście żadna z nich nie jest polską.
O autorze: Ania

Witajcie! Jestem psychologiem i psychoterapeutą. Od pewnego czasu stoję na straży rodzicielskiego spokoju: testuję i surowo oceniam gry i aplikacje, którymi bawią się Wasze dzieci. W wolnym czasie ogarnia mnie słabość do owczarków, Dextera Morgana i deski snowboardowej. Pozdrawiam!

Inne wpisy tego autora →

Newsy
W CO SIĘ BAWIĆ
Subiektywne spojrzenie na mobilne aplikacje dla dzieci. Testujemy za Was. Polecamy najlepsze.
Reklama
Partnerzy
Ortodoncja
Profesjonalna klinika stomatologiczna DENTestetica KRAKÓW posiada w swojej ofercie wiele usług leczenia i korekcji zębów, m.in. ortodoncję dla dzieci i dorosłych.

Dentysta Wieliczka
Gabinet stomatologiczny zlokalizowany w centrum Wieliczki. Szeroki zakres usług stomatologicznych.

Psychoterapeuta Kraków
Podejrzewasz, że Twoje dziecko nie radzi sobie z pewnymi aspektami życia (nieśmiałością, niskim poczuciem własnej wartości, słabymi osiągami w szkole)?. Psychoterapia może rozwiązać część tych problemów!

Psycholog Tarnów
przyjazny dzieciom psycholog i psychoterapeuta pomoże w każdych problemach wychowawczych.

Sklep Prostozkranu

Profesjonalne filtry do oczyszczania i mineralizowania wody. Do domu i biura. Systemy uzdatniania wody, odwrócona osmoza, dzbanki filtrujące.

Woda z dystrybutora

Zapewnij świeżą i smaczną wodę swoim pracownikom lub domownikom. Zaoszczędź na wodzie butelkowanej i postaw na bezbutlowy dystrybutor wody.

Sklep Weber Online - Grillsklep

Oficjalny dystrybutor sprzętow do grillowania marki Weber. Grille gazowe, elektryczne i węglowe, akcesoria do grillowania. Ponadto bogata baza przepisów na grilla.