W Co Się Bawić
Newsletter

Amelia i Postrach Nocy – będzie polskie cudo?

11 grudnia 2012 napisany przez Ania

Jeśli sprawdzą się zapowiedzi twórców, 12.12.2012 uznamy za przełomową datę w historii polskich aplikacji mobilnych dla dzieci (i nie tylko). To właśnie jutro pojawi się w App Storze Amelia i Postrach Nocy – długo oczekiwana, polska bajka, z ilustracjami w klimacie iście burtonowskim i historią opowiedzianą przez samego Andrzeja Ferenca!

Za powołanie aplikacji do życia odpowiedzialna jest firma OhNoo – niezależne polskie studio, którego głównym celem jest tworzenie oryginalnych, interaktywnych aplikacji oraz gier na urządzenia mobilne i komputery.

Premiera Amelii dopiero jutro, więc nie mieliśmy jeszcze szansy, by przetestować aplikację. Na razie zamieszczamy na stronie opis samych autorów. Recenzja naszych małych konsultantów pojawi się na stronie w najbliższych dniach. Póki co, czekamy. Jak na szpilkach.

 

 

Amelia i Postrach Nocy to magiczna opowieść nie tylko dla dzieci. Dotykając ekranu maluchy odkrywają sekrety Grzybowej Polany. Bohaterami historii jest dziewczynka Amelia oraz jej trzej niezwykli towarzysze: miś Miśmiś, żółw Ołóweczek oraz niebieski Terkotek czyli kot na dwóch kółkach. Czy przyjaciołom uda się stawić czoła budzącemu postrach stworowi Skowytowi?

W aplikacji znajdziecie:
- ponad 20 minut polskiej ścieżki dialogowej
- 42 plansze z efektem 3D i mnóstwem detali do odkrycia
- 60 ukrytych gwiazdek do zebrania i jedną sekretną planszę
- ponad 360 animacji
- mini gry
- ponad 35 minut orkiestralnej ścieżki dźwiękowej
- ponad 400 zabawnych dźwięków

Według zapowiedzi twórców, Amelia i Postrach Nocy uczy dzieci znaczenia takich wartości, jak przyjaźń, akceptacja, współpraca i odwaga. Zapowiada się wspaniale. Oby tylko ilustracje i scenariusz nie były dla maluchów zbyt straszne!

Koniecznie obejrzyjcie trailer!

 
O autorze: Ania

Witajcie! Jestem psychologiem i psychoterapeutą. Od pewnego czasu stoję na straży rodzicielskiego spokoju: testuję i surowo oceniam gry i aplikacje, którymi bawią się Wasze dzieci. W wolnym czasie ogarnia mnie słabość do owczarków, Dextera Morgana i deski snowboardowej. Pozdrawiam!

Inne wpisy tego autora →

Newsy
W CO SIĘ BAWIĆ
Subiektywne spojrzenie na mobilne aplikacje dla dzieci. Testujemy za Was. Polecamy najlepsze.
Reklama
Partnerzy
Ortodoncja
Profesjonalna klinika stomatologiczna DENTestetica KRAKÓW posiada w swojej ofercie wiele usług leczenia i korekcji zębów, m.in. ortodoncję dla dzieci i dorosłych.

Dentysta Wieliczka
Gabinet stomatologiczny zlokalizowany w centrum Wieliczki. Szeroki zakres usług stomatologicznych.

Psychoterapeuta Kraków
Podejrzewasz, że Twoje dziecko nie radzi sobie z pewnymi aspektami życia (nieśmiałością, niskim poczuciem własnej wartości, słabymi osiągami w szkole)?. Psychoterapia może rozwiązać część tych problemów!

Psycholog Tarnów
przyjazny dzieciom psycholog i psychoterapeuta pomoże w każdych problemach wychowawczych.

Sklep Prostozkranu

Profesjonalne filtry do oczyszczania i mineralizowania wody. Do domu i biura. Systemy uzdatniania wody, odwrócona osmoza, dzbanki filtrujące.

Woda z dystrybutora

Zapewnij świeżą i smaczną wodę swoim pracownikom lub domownikom. Zaoszczędź na wodzie butelkowanej i postaw na bezbutlowy dystrybutor wody.

Sklep Weber Online - Grillsklep

Oficjalny dystrybutor sprzętow do grillowania marki Weber. Grille gazowe, elektryczne i węglowe, akcesoria do grillowania. Ponadto bogata baza przepisów na grilla.