W Co Się Bawić
Newsletter

Mobilny trening czystości!

24 czerwca 2013 napisany przez Ania

Trening czystości to temat chwytliwy. W życiu każdego rodzica nadchodzi taki moment, kiedy musi zmierzyć się z kwestią pieluszkowo-nocnikową. I nie ma co ukrywać, może to być proces bolesny. Niektóre dzieciaki obchodzą nocnik szerokim łukiem. Co zrobić, by zechciały przyjrzeć mu się bliżej?

Sposobów jest wiele. Ja polecam metodę „na apkę” ;) Gier zachęcających maluchy do siadania na nocniku jest już w App Storze całe mnóstwo. Zrobiłam szybki przegląd i mogę powiedzieć, że dwie z nich przykuły moją uwagę. Czy słusznie?

 

Potty Training Learning with the animals – na iOSa. Użytkownicy mają za zadanie posadzić na nocnikach animowane zwierzątka. Muszą nacisnąć na kolorową strzałkę i …  i to by było na tyle. Niestety, poza śliczną grafiką i chwytliwym tematem, apka nie oferuje nic więcej. A szkoda, bo gruntowne opracowanie nocnikowego zagadnienia wsparłoby dzieci i rodziców.

 

 

 

Potty Time with Elmo – na iOSa. W porównaniu z poprzedniczką, jest o wiele lepiej. Oprócz treningu czystości, maluchy znajdą w apce animowane naklejki, puzzle i pięć angielskich piosenek z kupką w roli głównej;). Rozbudowany system motywacyjny ma zachęcić dzieciaki do korzystania z nocnika. Niestety, gra jest po angielsku i kosztuje 3 dolary.

 

 

Linki:

Toilet Potty Training
Toilet Potty Training
Twórca: miguel munoz
Cena: 18.99 €

 

Potty Time with Elmo
Potty Time with Elmo
Twórca: Sesame Workshop Apps
Cena: 17.99 €
3

 

My Potty Chart
My Potty Chart
Twórca: Red Piston
Cena: 0.99 €

 

It's Potty Time
It’s Potty Time
Twórca: appsNminded
Cena: 0.99 €

 

Potty Training Time
Potty Training Time
Twórca: Two Little Hands Productions
Cena: Bezpłatna

 

The Potty Book
The Potty Book
Twórca: Yevgeny Kolyakov
Cena: Bezpłatna

 
O autorze: Ania

Witajcie! Jestem psychologiem i psychoterapeutą. Od pewnego czasu stoję na straży rodzicielskiego spokoju: testuję i surowo oceniam gry i aplikacje, którymi bawią się Wasze dzieci. W wolnym czasie ogarnia mnie słabość do owczarków, Dextera Morgana i deski snowboardowej. Pozdrawiam!

Inne wpisy tego autora →

Newsy
W CO SIĘ BAWIĆ
Subiektywne spojrzenie na mobilne aplikacje dla dzieci. Testujemy za Was. Polecamy najlepsze.
Reklama
Partnerzy
Ortodoncja
Profesjonalna klinika stomatologiczna DENTestetica KRAKÓW posiada w swojej ofercie wiele usług leczenia i korekcji zębów, m.in. ortodoncję dla dzieci i dorosłych.

Dentysta Wieliczka
Gabinet stomatologiczny zlokalizowany w centrum Wieliczki. Szeroki zakres usług stomatologicznych.

Psychoterapeuta Kraków
Podejrzewasz, że Twoje dziecko nie radzi sobie z pewnymi aspektami życia (nieśmiałością, niskim poczuciem własnej wartości, słabymi osiągami w szkole)?. Psychoterapia może rozwiązać część tych problemów!

Psycholog Tarnów
przyjazny dzieciom psycholog i psychoterapeuta pomoże w każdych problemach wychowawczych.

Sklep Prostozkranu

Profesjonalne filtry do oczyszczania i mineralizowania wody. Do domu i biura. Systemy uzdatniania wody, odwrócona osmoza, dzbanki filtrujące.

Woda z dystrybutora

Zapewnij świeżą i smaczną wodę swoim pracownikom lub domownikom. Zaoszczędź na wodzie butelkowanej i postaw na bezbutlowy dystrybutor wody.

Sklep Weber Online - Grillsklep

Oficjalny dystrybutor sprzętow do grillowania marki Weber. Grille gazowe, elektryczne i węglowe, akcesoria do grillowania. Ponadto bogata baza przepisów na grilla.