W Co Się Bawić
Newsletter

Nowość: Toca Builders. Pierwsza wtopa?

23 czerwca 2013 napisany przez Ania

Już dawno nie miałam okazji opisywać dla Was nowości od Toca Boca. Szweckiej firmie sporo czasu zajęło wydanie kolejnej aplikacji. Czy znów udało im się stworzyć bestseller? Zobaczmy.

 

wersja na Androida
wersja na iOSa

Toca Builders to kreatywna aplikacja dla maluchów. Bohaterami gry jest szóstka zabawnych ludzików. To zapaleni budowlańcy. Wymyślają i tworzą skomplikowane konstrukcje. Każda postać specjalizuje się w nieco innych czynnościach: Blox uwielbia upuszczać i rozbijać klocki, Cooper maluje, Jum-Jum nie wychodzi z domu bez swojego ukochanego spray’u. Działają sprawnie, ale tylko pod warunkiem bycia w drużynie.

Po włączeniu aplikacji nasze maluchy trafiają na plac budowy. Korzystając z pomocy bohaterów, mogą tworzyć dowolne konstrukcje: domki, labirynty – co tylko wpadnie im do głowy.

Moim zdaniem:

Jestem zdziwiona, ale to pierwsza apka Toca Boca z nieintuicyjną obsługą. Sporo czasu zajmuje zorientowanie się, jak działają i co robią poszczególne postacie. Kierowanie ich działaniami przysporzyło moim testerom sporo problemu. Wyzwaniem dla maluchów może okazać się plac budowy. W największym skrócie: jest duży i trudny do ogarnięcia. Dzieciakom niełatwo będzie się poruszać po tym trójwymiarowym świecie.

W aplikacjach Toca Boca grafika zawsze była oryginalna. Tym razem oryginalna jest nadal, ale moim zdaniem, utraciła swój urok. Dziwaczne postacie i ostre kolory absolutnie mnie nie przekonały.

 

 

Plusy? W jednej kwestii Toca Boca jeszcze nigdy mnie nie zawiodła – w żadnej ze szwedzkich produkcji nie znalazłam reklam czy możliwości połączenia z siecią. Tak jest i tym razem! Doceniam i cieszę się :)

Słowem podsumowania: Toca Builders mogłaby być przyjemną zabawą kształtującą kreatywność, gdyby była prostsza w obsłudze. Obecna wersja nie sprostała moim oczekiwaniom. To chyba pierwsza produkcja od Toca Boca, której nie mogę Wam polecić.

 

PLUSY:

  • brak reklam
  • brak linków do App Store’a

MINUSY:

  • trudna w obsłudze
  • mało atrakcyjna graficznie
  • brak systemu motywującego do zabawy

 
O autorze: Ania

Witajcie! Jestem psychologiem i psychoterapeutą. Od pewnego czasu stoję na straży rodzicielskiego spokoju: testuję i surowo oceniam gry i aplikacje, którymi bawią się Wasze dzieci. W wolnym czasie ogarnia mnie słabość do owczarków, Dextera Morgana i deski snowboardowej. Pozdrawiam!

Inne wpisy tego autora →

Newsy
W CO SIĘ BAWIĆ
Subiektywne spojrzenie na mobilne aplikacje dla dzieci. Testujemy za Was. Polecamy najlepsze.
Reklama
Partnerzy
Ortodoncja
Profesjonalna klinika stomatologiczna DENTestetica KRAKÓW posiada w swojej ofercie wiele usług leczenia i korekcji zębów, m.in. ortodoncję dla dzieci i dorosłych.

Dentysta Wieliczka
Gabinet stomatologiczny zlokalizowany w centrum Wieliczki. Szeroki zakres usług stomatologicznych.

Psychoterapeuta Kraków
Podejrzewasz, że Twoje dziecko nie radzi sobie z pewnymi aspektami życia (nieśmiałością, niskim poczuciem własnej wartości, słabymi osiągami w szkole)?. Psychoterapia może rozwiązać część tych problemów!

Psycholog Tarnów
przyjazny dzieciom psycholog i psychoterapeuta pomoże w każdych problemach wychowawczych.

Sklep Prostozkranu

Profesjonalne filtry do oczyszczania i mineralizowania wody. Do domu i biura. Systemy uzdatniania wody, odwrócona osmoza, dzbanki filtrujące.

Woda z dystrybutora

Zapewnij świeżą i smaczną wodę swoim pracownikom lub domownikom. Zaoszczędź na wodzie butelkowanej i postaw na bezbutlowy dystrybutor wody.

Sklep Weber Online - Grillsklep

Oficjalny dystrybutor sprzętow do grillowania marki Weber. Grille gazowe, elektryczne i węglowe, akcesoria do grillowania. Ponadto bogata baza przepisów na grilla.