W Co Się Bawić
Newsletter

3 Little Piggies – tradycyjna opowieść w nowoczesnym wydaniu.

15 listopada 2012 napisany przez Ania

Chyba każdy z nas słyszał w dzieciństwie historię o trzech małych świnkach.  Pierwsze publikacje tej angielskiej bajki pojawiły się jeszcze w XIXw. Od tego czasu świat zmienił się odrobinę, więc i opowiadanie ma zmodernizowaną formę – interaktywną, na tablety i smartfony.

Głównymi bohaterami książeczki są trzy uśmiechnięte świnki: Sniff-Sniff, Snuff-Snuff i Snaff-Snaff. Przed nimi poważne zadanie: muszą wybudować domki, w których schronią się przed grasującym w okolicy, groźnym wilkiem. Dwa zwierzątka nie należą do szczególnie cierpliwych i pracowitych: prędko stawiają chatki z siana i drewna, dzięki temu mają dużo czasu na wspólną zabawę. Ostatnia świnka wykazuje się rozwagą i odpowiedzialnością – poświęca wiele godzin na budowanie solidnego domu z cegieł. Następnego dnia w okolicy pojawia się groźny wilk. Głodna bestia poluje na obiad…
Zakończenia i morału historyjki chyba nie musimy Wam już dopowiadać?

Książeczka składa się z 10 interaktywnych scen. Można przeglądać ją w jednym z trzech trybów: autoodtwarzania (lektor odczytuje tekst, animacje pojawiają się automatycznie), wersji z lektorem (lektor odczytuje tekst, animacje pojawiają się, jeśli dziecko naciśnie na poszczególne elementy), samodzielnego czytania (cały przypadający na stronę tekst wyświetla się natychmiast, można również korzystać z elementów interaktywnych). Aplikacja oferuje użytkownikom możliwość włączenia i wyłączenia muzyki, a nawet pozwala na wybór płci lektora.

 

 

Naszym zdaniem

Najbardziej cieszy nas fakt, że firma Kid’s Academy zdecydowała się przenieść na ekrany tabletów tę tradycyjną, pouczającą opowieść (w języku angielskim). Mobilnych aplikacji na tablety przybywa, ale tych wartościowych pozycji, które uczą i wychowują najmłodszych, nie ma wcale aż tak wiele. Dobrze, że książeczka jest bogata w elementy interaktywne, które na dodatek mogą być uruchamiane na różne sposoby – poprzez dotyk, przechylanie urządzenia, a nawet dmuchanie! Maluchy uwielbiają, kiedy poza samą historią, dzieje się jeszcze coś więcej! Poza tym aplikacja jest prosta w obsłudze, poradzą sobie z nią nawet najmłodsi czytelnicy.

Tradycyjna opowieść w nowoczesnym wydaniu.

Musimy przyznać, że ilustracje to zupełnie nie nasza stylistyka, choć dzieciom powinny się spodobać – jest kolorowo, ale całe szczęście nie jaskrawo! Czepiamy się przede wszystkim braku menu, dzięki któremu możliwe byłoby szybkie wybieranie ulubionej strony. Niestety, aby dotrzeć do planszy, na której skończyliśmy oglądanie, musimy przedzierać się przez wszystkie obrazki po kolei. Co gorsza, każda strona chwilę się ładuje – nasze dzieci mają w tej kwestii bardzo ograniczoną cierpliwość! Technicznie mogłoby być odrobinę lepiej. Ostatnia kwestia na którą narzekamy to fakt, że z poziomu aplikacji maluchy mogą połączyć się z App Storem, Facebookiem czy Twitterem. Z drugiej strony jesteśmy głęboko przekonani, że z gier i książeczek rodzic powinien zawsze korzystać razem z dzieckiem, więc może niepotrzebnie się czepiamy? Jak sądzicie?

 

PLUSY:

  • pouczająca, prosta fabuła
  • wiele elementów interaktywnych, które mogą być uruchamiane poprzez dotyk, przechylanie i dmuchanie
  • trzy opcje odtwarzania, w tym wybór lektora
  • łatwa obsługa

MINUSY:

  • brak menu, dzięki któremu można szybko wybrać interesującą stronę
  • strony długo się ładują
  • drobne niedociągnięcia techniczne
  • aplikacja w języku angielskim
The Three Little Pigs - Interactive bedtime story book
The Three Little Pigs – Interactive bedtime story book
Twórca: TINYHANDS APPS EDUCATIONAL LEARNING GAMES FOR BABIES TODDLERS AND KIDS CORP.
Cena: 8.99 €

 

logo-app App Name
Developer

ND   
pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app
O autorze: Ania

Witajcie! Jestem psychologiem i psychoterapeutą. Od pewnego czasu stoję na straży rodzicielskiego spokoju: testuję i surowo oceniam gry i aplikacje, którymi bawią się Wasze dzieci. W wolnym czasie ogarnia mnie słabość do owczarków, Dextera Morgana i deski snowboardowej. Pozdrawiam!

Inne wpisy tego autora →

Newsy
W CO SIĘ BAWIĆ
Subiektywne spojrzenie na mobilne aplikacje dla dzieci. Testujemy za Was. Polecamy najlepsze.
Reklama
Partnerzy
Ortodoncja
Profesjonalna klinika stomatologiczna DENTestetica KRAKÓW posiada w swojej ofercie wiele usług leczenia i korekcji zębów, m.in. ortodoncję dla dzieci i dorosłych.

Dentysta Wieliczka
Gabinet stomatologiczny zlokalizowany w centrum Wieliczki. Szeroki zakres usług stomatologicznych.

Psychoterapeuta Kraków
Podejrzewasz, że Twoje dziecko nie radzi sobie z pewnymi aspektami życia (nieśmiałością, niskim poczuciem własnej wartości, słabymi osiągami w szkole)?. Psychoterapia może rozwiązać część tych problemów!

Psycholog Tarnów
przyjazny dzieciom psycholog i psychoterapeuta pomoże w każdych problemach wychowawczych.

Sklep Prostozkranu

Profesjonalne filtry do oczyszczania i mineralizowania wody. Do domu i biura. Systemy uzdatniania wody, odwrócona osmoza, dzbanki filtrujące.

Woda z dystrybutora

Zapewnij świeżą i smaczną wodę swoim pracownikom lub domownikom. Zaoszczędź na wodzie butelkowanej i postaw na bezbutlowy dystrybutor wody.

Sklep Weber Online - Grillsklep

Oficjalny dystrybutor sprzętow do grillowania marki Weber. Grille gazowe, elektryczne i węglowe, akcesoria do grillowania. Ponadto bogata baza przepisów na grilla.