W Co Się Bawić
Newsletter

Alex The Handyman przybywa na ratunek.

25 marca 2013 napisany przez Ania

Dziś coś dla małych majsterkowiczów. Jeśli Wasze dzieci z lubością oddają się wszelkiego typu naprawom, pewnie zainteresuje je apka Alex The Handyman.

 

Rodzinka sympatycznych misiów potrzebuje pomocy. Ich dom z każdym dniem psuje się coraz bardziej. We wszystkich pomieszczeniach coś trzeba naprawić. Całe szczęście na ratunek przybywa dzielny Alex Złota Rączka!

Aplikacja oferuje użytkownikom aż piętnaście mini gier. Maluch wybiera planszę, przesuwając palcem pomiędzy pomieszczeniami. Kolejny etap zabawy to zlokalizowanie usterki i jej naprawa. Alex dysponuje torbą z piętnastoma różnymi narzędziami – trzeba tylko wiedzieć, które wybrać (ewentualnie skorzystać z podpowiedzi :).

 

 

Naszym zdaniem:

Fajna apka dla chłopców, ale mamy do niej kilka istotnych uwag.

Zacznijmy od obsługi. Dzieciaki nie powinny mieć problemu z przełączaniem pomiędzy planszami – wystarczy, że przesuną palcem w prawo lub w lewo, a następnie nacisną na ekran. Nawigację gry oceniamy na piątkę. Spore kłopoty pojawią się prawdopodobnie przy poszczególnych zadaniach. Niektóre z nich wcale nie są intuicyjne. Jako przykład podajemy plansze z naprawianiem przerwanego kabla, czy wymianą żarówek. Skoro sami twórcy piszą instrukcję, co trzeba zrobić, by przez nie przejść, to chyba nie macie wątpliwości, że maluchy same nie dadzą sobie rady!

Wszystkie mini gry są mocno ustrukturyzowane, dlatego apka może nie sprawdzić się w przypadku dzieci poniżej czwartego roku życia.

Kolejna sprawa to muzyka. W całej aplikacji pojawia się tylko jeden motyw muzyczny, na dodatek bardzo krótki. Po rozegraniu kilku gier zaczęliśmy nerwowo poszukiwać w ustawieniach opcji: wyłącz muzykę. Nie znaleźliśmy. Motyw zaległ w naszych głowach i opuścił je dopiero następnego dnia. Przy najbliższym updacie proponowalibyśmy albo dodać do apki kilka nowych piosenek, albo przygotować przycisk umożliwiający wyłączenie muzyki!

Ostatnie, do czego mamy zastrzeżenia, to możliwość połączenia z siecią z poziomu głównego menu. Nie akceptujemy gier, które nie pozwalają rodzicom na zabezpieczenie tej opcji przed dziećmi!

Co nam się spodobało?

Temat – w sam raz dla młodych mężczyzn. Gwarantujemy, że po zabawie z Alexem chłopcy będą skanować dom w poszukiwaniu rzeczy, które mogliby naprawić :) Wykorzystajcie zabawę z aplikacją, by przemycić co nieco treści związanych z bezpieczeństwem w domu.

 

PLUSY:

  • prosta nawigacja
  • animacje nagrodowe po poprawnym wykonaniu zadania
  • duże, przejrzyste ilustracje

MINUSY:

  • możliwość połączenia z siecią
  • mocno ustrukturyzowana zabawa – brak miejsca na testowanie
  • nieintuicyjna obsługa poszczególnych mini gier
  • monotonna muzyka

 

Dla zainteresowanych: wersja płatna i wersja lite.

Alex The Handyman - Kids Educational App
Alex The Handyman – Kids Educational App
Twórca: Paper Boat Apps Private Limited
Cena: 8.99 €

 

Alex The Explorer - Kids Games
Alex The Explorer – Kids Games
Twórca: Paper Boat Apps Private Limited
Cena: Bezpłatna
4.8

 
O autorze: Ania

Witajcie! Jestem psychologiem i psychoterapeutą. Od pewnego czasu stoję na straży rodzicielskiego spokoju: testuję i surowo oceniam gry i aplikacje, którymi bawią się Wasze dzieci. W wolnym czasie ogarnia mnie słabość do owczarków, Dextera Morgana i deski snowboardowej. Pozdrawiam!

Inne wpisy tego autora →

Newsy
W CO SIĘ BAWIĆ
Subiektywne spojrzenie na mobilne aplikacje dla dzieci. Testujemy za Was. Polecamy najlepsze.
Reklama
Partnerzy
Ortodoncja
Profesjonalna klinika stomatologiczna DENTestetica KRAKÓW posiada w swojej ofercie wiele usług leczenia i korekcji zębów, m.in. ortodoncję dla dzieci i dorosłych.

Dentysta Wieliczka
Gabinet stomatologiczny zlokalizowany w centrum Wieliczki. Szeroki zakres usług stomatologicznych.

Psychoterapeuta Kraków
Podejrzewasz, że Twoje dziecko nie radzi sobie z pewnymi aspektami życia (nieśmiałością, niskim poczuciem własnej wartości, słabymi osiągami w szkole)?. Psychoterapia może rozwiązać część tych problemów!

Psycholog Tarnów
przyjazny dzieciom psycholog i psychoterapeuta pomoże w każdych problemach wychowawczych.

Sklep Prostozkranu

Profesjonalne filtry do oczyszczania i mineralizowania wody. Do domu i biura. Systemy uzdatniania wody, odwrócona osmoza, dzbanki filtrujące.

Woda z dystrybutora

Zapewnij świeżą i smaczną wodę swoim pracownikom lub domownikom. Zaoszczędź na wodzie butelkowanej i postaw na bezbutlowy dystrybutor wody.

Sklep Weber Online - Grillsklep

Oficjalny dystrybutor sprzętow do grillowania marki Weber. Grille gazowe, elektryczne i węglowe, akcesoria do grillowania. Ponadto bogata baza przepisów na grilla.