W Co Się Bawić
Newsletter

Alien Buddies czyli kosmiczna edukacja.

22 listopada 2012 napisany przez Ania

W dzisiejszym odcinku kosmici postanowili przyczynić się do edukowania naszych pociech. Trzeba przyznać, że całkiem dobrze im ta nauka wychodzi!

Aplikacja Alien Buddies składa się z czterech mini gier:

Dopasowywanie – Zadaniem maluchów jest odnaleźc i ulować w pojeździe odpowiedniego kosmitę. Kryterium wyboru ufoludków stanowią kolory, kształty, literki i cyferki (podawane w formie wizualnej i dźwiękowej).

Puzzle – Wewnątrz aplikacji znajduje się aż 16 różnych potworkowych układanek. Każdą ilustrację można podzielić na 4,6 lub 8 elementów, w zależności od poziomu zaawansowania gracza.

Łączenie cyferek – Klasyczna zabawa w łączenie cyferek. Można próbować rozpoznawać je samodzielnie lub wspomóc się podpowiedziami. Dzięki tej drugiej opcji, z zadaniem poradzą sobie również dzieci, które cyfr jeszcze nie znają (ale gwarantujemy, że dzięki aplikacji Alien Buddies szybko się ich nauczą!).

Naklejki – Do dyspozycji graczy jest seria kolorowych „naklejek”. Maluchy. wybierają tło, a następnie dekorują je gotowymi obrazkami. Co najważniejsze, zbiór stopniowo się powiększa – przejście każdej planszy w poprzednich mini grach, nagradzane jest odblokowaniem kolejnym naklejkowych wzorów.
Aplikacja dostępna jest wyłącznie w języku angielskim.

 

 

Naszym zdaniem

Alien Buddies to nasze ulubione połączenie: rozrywka i edukacja w jednym. Dzięki zabawie z aplikacją maluchy trenują wiele potrzebnych umiejętności. Zadania wspierają rozwój percepcji wzrokowej, słuchowej, koncentracji uwagi i znakomicie przygotowują do nauki szkolnej. Autorzy pomyśleli o skutecznym sposobie motywowania maluchów. Prawidłowe rozwiązania nagradzane są losowymi naklejkami, które można wykorzystać w późniejszej zabawie. Element niespodzianki to to, co dzieciaki lubią najbardziej. Brawo!
Aplikacja jest ma przyjazny interfejs. Nawet 2-3 latki nie powinny mieć problemu z jej obsługiwaniem.

Obrazki są przyjazne i kolorowe, ale pod względem graficznym nie powalają na kolana. Tło pełne latających gwiazdek może utrudniać koncentrację najmłodszym graczom. Pomysły na zabawy są dobrze trafione. Żałujemy tylko, że twórcy nie zdecydowali się na większe urozmaicenia, chociażby zmianę postaci. Po pewnym czasie zabawa, która opiera się na wykonywaniu wciąż tych samych czynności (np. wyborze odpowiedniego kosmity), może okazać się nudna i niewystarczająco atrakcyjna, zwłaszcza w przypadku starszych graczy. Mały minusik za dostęp do App Store’a z poziomu głównego menu.

Podsumowując, znajdujemy w Alien Buddies parę niedoskonałości, ale jednocześnie polecamy, jako rozwijającą różnorodne umiejętności, zabawna aplikację edukacyjną.

 

PLUSY:

  • kilka mini gier do wyboru
  • różne poziomy trudności
  • przyjazny interfejs
  • zbieranie naklejek motywuje do rozwiązywania zadań
  • aplikacja kształtuje percepcję wzrokową, słuchową, koncentrację uwagi
  • ćwiczenie umiejętności szkolnych
  • możliwość skorzystania z podpowiedzi, jeśli dziecko nie zna jeszcze cyferek

MINUSY:

  • tło może utrudniać koncentrację na zadaniu
  • po chwili zabawa w ramach jednej mini gry może stać się monotonna
  • dostęp do App Store’a z poziomu menu

Zapraszamy do obejrzenia filmu, prezentującego działanie aplikacji.

Alien Buddies – Preschool Learning Activities
Alien Buddies – Preschool Learning Activities
Twórca: Artgig, LLC
Cena: 13.99 €O autorze: Ania

Witajcie! Jestem psychologiem i psychoterapeutą. Od pewnego czasu stoję na straży rodzicielskiego spokoju: testuję i surowo oceniam gry i aplikacje, którymi bawią się Wasze dzieci. W wolnym czasie ogarnia mnie słabość do owczarków, Dextera Morgana i deski snowboardowej. Pozdrawiam!

Inne wpisy tego autora →

Szukasz dentysty dla dziecka?
W CO SIĘ BAWIĆ
Subiektywne spojrzenie na mobilne aplikacje dla dzieci. Testujemy za Was. Polecamy najlepsze.
Reklama
Partnerzy
Aparaty do elektroterapii od BiTMED

Gabinet psychologiczny w Krakowie dla par i małżeństw
Terapia małżeńska Kraków

Chrupnij Tygryski! Zdrowa przekąska dla dziecka
Newsletter