W Co Się Bawić
Newsletter

Animal SnApp: Farm. Przygody sympatycznych zwierzaków.

3 grudnia 2012 napisany przez Ania

O Nosy Crow pisaliśmy już nie raz. Dziś przedstawiamy Wam wnikliwą recenzję ich najnowszego produktu – interaktywnej książeczki Animal SnApp: Farm.

 

Aplikacja składa się z sześciu uroczych historyjek o zwierzątkach: Lucky Lamb, Gobbly Goat, Cuddly Cow, Portly Pig, Diggity Dog i Higgledy Hen. Aby wybrać konkretną opowieść, trzeba się najpierw chwilkę potrudzić. Maluch musi dopasować do siebie „połówki zwierzątka” tak, by powstał piesek, świnka, owieczka czy krowa. Poprawna odpowiedź nagradzana jest uruchomieniem bajki. Opowieść może być odtwarzana w dwóch standardowych trybach: z lektorem lub bez. Co więcej, użytkownik (a raczej rodzic użytkownika) sam decyduje o tym, czy napisy mają się podświetlać w miarę czytania i jak długo trwa wyświetlanie tekstu (do wyboru są trzy ustawienia: długo, średnio, krótko). Naciśnięcie na zwierzęta powoduje po pierwsze pojawienie się dodatkowych wypowiedzi, po drugie posuwa akcję do przodu.

 

 

Naszym zdaniem

Nas, dorosłych książeczka zachwyca dopieszczonymi ilustracjami. Pan Axel Scheffler i tym razem stanął na wysokości zadania, powołując do życia czarujące, zabawne postacie. Brawo!
Ale ilustracje to tylko połowa sukcesu. Równie ważny jest tekst opowiadania. Przeczytaliśmy całość, no i znów musimy klaskać! Bajeczki są napisane prostym, zabawnym językiem. Co więcej, krótkie i rymowane teksty idealnie odpowiadają na potrzeby najmłodszych czytelników.
Główny tekst pojawia się zawsze w tym samym miejscu ekranu, a odczytywane przez lektora fragmenty ulegają podświetleniu. Dzięki tej prostej opcji dzieci mogą stopniowo i bezboleśnie wkraczać w świat literek i czytelnictwa! Polubiliśmy lektora – dziecięcy głos jest naprawdę uroczy, a towarzyszące mu elementy dźwiękowe przyjemne i delikatne.

Czarujące słowa, obrazy i dźwięki!

Aplikacja jest prosta w obsłudze. Strony przełącza się za pomocą strzałek. Podczas odczytywania tekstu są one prawie niewidoczne, podświetlają się dopiero wtedy, kiedy faktycznie należy zmienić planszę na kolejną. Ten prosty zabieg chroni małych użytkowników przed przegapieniem fragmentów opowieści!

Mamy drobne wątpliwości w kwestii działania aplikacji od strony technicznej. Elementy interaktywne aktywują się z pewnym opóźnieniem (dla żywiołowych i niecierpliwych dzieci może to być dość irytujące). No i nasze maluchy były przekonane, że „reagujących” na dotyk obrazków jest odrobinę więcej.

Pomijając niewygody techniczne, Animal SnApp to idealna książeczka dla dzieci od 2 do 5 lat. Jeśli szukacie dla swoich pociech czarujących słów, obrazów i dźwięków, poszukiwania zakończone! Oto jest. Czarująca aplikacja od Nosy Crow!

 

PLUSY:

  • znakomite ilustracje Axela Schefflera
  • prosta, zabawna, rymowana fabuła
  • kilka różnych historyjek
  • prosta obsługa
  • podświetlane napisy
  • sympatyczny głos lektora i delikatne elementy dźwiękowe

MINUSY:

  • elementy interaktywne reagują z niewielkim opóźnieniem i mogłoby ich być więcej
  • aplikacja wyłącznie w języku angielskim
  • dość wysoka cena

 

Animal SnApp: Farm
Animal SnApp: Farm
Twórca: Nosy Crow Limited
Cena: 4.99 €O autorze: Ania

Witajcie! Jestem psychologiem i psychoterapeutą. Od pewnego czasu stoję na straży rodzicielskiego spokoju: testuję i surowo oceniam gry i aplikacje, którymi bawią się Wasze dzieci. W wolnym czasie ogarnia mnie słabość do owczarków, Dextera Morgana i deski snowboardowej. Pozdrawiam!

Inne wpisy tego autora →

Newsy
W CO SIĘ BAWIĆ
Subiektywne spojrzenie na mobilne aplikacje dla dzieci. Testujemy za Was. Polecamy najlepsze.
Reklama
Partnerzy
Ortodoncja
Profesjonalna klinika stomatologiczna DENTestetica KRAKÓW posiada w swojej ofercie wiele usług leczenia i korekcji zębów, m.in. ortodoncję dla dzieci i dorosłych.

Dentysta Wieliczka
Gabinet stomatologiczny zlokalizowany w centrum Wieliczki. Szeroki zakres usług stomatologicznych.

Psychoterapeuta Kraków
Podejrzewasz, że Twoje dziecko nie radzi sobie z pewnymi aspektami życia (nieśmiałością, niskim poczuciem własnej wartości, słabymi osiągami w szkole)?. Psychoterapia może rozwiązać część tych problemów!

Psycholog Tarnów
przyjazny dzieciom psycholog i psychoterapeuta pomoże w każdych problemach wychowawczych.

Sklep Prostozkranu

Profesjonalne filtry do oczyszczania i mineralizowania wody. Do domu i biura. Systemy uzdatniania wody, odwrócona osmoza, dzbanki filtrujące.

Woda z dystrybutora

Zapewnij świeżą i smaczną wodę swoim pracownikom lub domownikom. Zaoszczędź na wodzie butelkowanej i postaw na bezbutlowy dystrybutor wody.

Sklep Weber Online - Grillsklep

Oficjalny dystrybutor sprzętow do grillowania marki Weber. Grille gazowe, elektryczne i węglowe, akcesoria do grillowania. Ponadto bogata baza przepisów na grilla.