W Co Się Bawić
Newsletter

AniWorld Lite. Androidowa aplikacja o zwierzętach.

24 sierpnia 2012 napisany przez Ania

Zabawa dla małych miłośników zwierząt.

Korzystając z aplikacji AniWorld, dzieciaki poznają wygląd i angielskie nazwy przedstawicieli dwudziestu jeden gatunków. Każde zwierzę przedstawione jest na kilku zdjęciach, w różnych etapach życia – są więc małe cielątka i dorosłe krówki, żółciutkie pisklątka i dojrzałe kury. Podczas wyświetlania fotografii można usłyszeć, jakie dźwięki wydają osobniki danego gatunku.

Podstawowym zadaniem gracza jest troska o zwierzęta: trzeba wybrać dla nich odpowiedni pokarm, położyć do snu i pogłaskać. Potem pozostaje już tylko czekać na pomruki zadowolenia.
Producenci aplikacji wymyślili dość osobliwy sposób nagradzania dzieci za prawidłową opiekę: kiedy zwierzę jest bardzo szczęśliwe na jego fotografii pojawia się kiczowaty (jarmarczny) obrazek i rozbrzmiewa festynowa muzyka. Niespodzianka, choć jej estetyka stoi pod znakiem zapytania, spełnia swoją rolę – rozśmiesza i zaprasza do dalszej zabawy. Mamy ochotę zatroszczyć się o następnego zwierzaka tylko po to, by sprawdzić, co się stanie, gdy będzie bardzo zadowolony.

 

 

Naszym zdaniem:

Przy obsłudze aplikacji najmłodszym dzieciakom przyda się pomoc rodziców. Warto wytłumaczyć maluchom, po co wykonują poszczególne aktywności, jaki jest cel ich działania.
Gra przypomina interaktywną książeczkę. Niestety w przeciętnym wydaniu. Korzystanie z aplikacji utrudnia fakt, iż nazwy i odgłosy zwierząt pojawiają się tylko raz i nie można ich odtworzyć ponownie. Cóż, AniWorld Lite nie jest produktem z górnej półki. Musimy jednak przyznać, że skutecznie rozbawia dzieci i dorosłych, więc może warto wypróbować?

 

PLUSY:

  • edukacja połączona z rozrywką
  • zaskakujące nagrody

MINUSY:

  • „specyficzna” grafika
  • niewiele elementów interaktywnych
  • nie da się ponownie odtworzyć nazwy zwierzęcia i usłyszeć jego odgłosów

 

logo-app App Name
Developer

ND   
pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app
O autorze: Ania

Witajcie! Jestem psychologiem i psychoterapeutą. Od pewnego czasu stoję na straży rodzicielskiego spokoju: testuję i surowo oceniam gry i aplikacje, którymi bawią się Wasze dzieci. W wolnym czasie ogarnia mnie słabość do owczarków, Dextera Morgana i deski snowboardowej. Pozdrawiam!

Inne wpisy tego autora →

Newsy
W CO SIĘ BAWIĆ
Subiektywne spojrzenie na mobilne aplikacje dla dzieci. Testujemy za Was. Polecamy najlepsze.
Reklama
Partnerzy
Ortodoncja
Profesjonalna klinika stomatologiczna DENTestetica KRAKÓW posiada w swojej ofercie wiele usług leczenia i korekcji zębów, m.in. ortodoncję dla dzieci i dorosłych.

Dentysta Wieliczka
Gabinet stomatologiczny zlokalizowany w centrum Wieliczki. Szeroki zakres usług stomatologicznych.

Psychoterapeuta Kraków
Podejrzewasz, że Twoje dziecko nie radzi sobie z pewnymi aspektami życia (nieśmiałością, niskim poczuciem własnej wartości, słabymi osiągami w szkole)?. Psychoterapia może rozwiązać część tych problemów!

Psycholog Tarnów
przyjazny dzieciom psycholog i psychoterapeuta pomoże w każdych problemach wychowawczych.

Sklep Prostozkranu

Profesjonalne filtry do oczyszczania i mineralizowania wody. Do domu i biura. Systemy uzdatniania wody, odwrócona osmoza, dzbanki filtrujące.

Woda z dystrybutora

Zapewnij świeżą i smaczną wodę swoim pracownikom lub domownikom. Zaoszczędź na wodzie butelkowanej i postaw na bezbutlowy dystrybutor wody.

Sklep Weber Online - Grillsklep

Oficjalny dystrybutor sprzętow do grillowania marki Weber. Grille gazowe, elektryczne i węglowe, akcesoria do grillowania. Ponadto bogata baza przepisów na grilla.