W Co Się Bawić
Newsletter

Babel, the cat who would be King.
Dla dzieci czy rodziców?

17 września 2012 napisany przez Ania

Wasze maluchy lubią koty? Sprawdźcie, czy ten przypadnie im do gustu. Aplikacja na tablety z oprogramowaniem iOS i Android.

Babel to bohater interaktywnej książeczki, stworzonej z myślą o dzieciach pomiędzy 2 a 8 rokiem życia. Tytułowy kot marzy, by zostać królem. Zobaczcie, jak potoczą się jego losy!

Aplikacja zawiera 20 niepowtarzalnych obrazków. Każda „strona” książeczki pełna jest elementów interaktywnych. Mali czytelnicy mogą stukać, przeciągać, przechylać, a nawet dmuchać w ekran tabletu, odkrywając magiczny świat zrzędliwego kocurka. Użytkownicy wybierają jedną z dwóch opcji odtwarzania: z lektorem (angielskim, francuskim) lub bez.

Naszym zdaniem:

Babel to towar z najwyższej półki. Świat stworzony przez autora – Karim Maaloul urzeka i hipnotyzuje! Ilustracje mają subtelne barwy i są dopracowane w najdrobniejszych szczegółach. Zabawie towarzyszą delikatne dźwięki i melodie, a treść odczytywana jest ciepłym, niskim głosem.

 

 

Książeczka zawiera dużo elementów interaktywnych. Żadnego z nich nie ominiemy, są dokładnie oznaczone. Dzieciaki spędzą dużo czasu dmuchając w ekran lub trzęsąc tabletem, by odpędzić burzowe chmury i sprowadzić spadającego kota na ziemię!

Nareszcie piękna aplikacja na Androida!

Zachwycamy się aplikacją, ale targają nami wątpliwości, czy aby na pewno jest ona odpowiednia dla maluchów, z myślą o których powstała. Historia zawiera wiele trudnych słów, a tematyka władzy i poddanych nie jest czymś, co zaprząta umysły kilkuletnich dzieci. Elementy interaktywne są spokojne i subtelne, niestety zbyt subtelne, by na długo przyciągnąć uwagę dzieciaków. Obrazki zawierają wiele szczegółów, które są mało atrakcyjne dla najmłodszych i których wybór, wymaga precyzji i sprawności manualnej.

Nam aplikacja bardzo się podoba, ale musimy przyznać, że dzieciaki nie podzielają naszego entuzjazmu.

 

PLUSY:

 • piękne ilustracje
 • wiele elementów interaktywnych
 • aplikacja wymaga od dziecka różnych aktywności
 • delikatne elementy dźwiękowe
 • możliwość wyboru wersji z lektorem lub bez

MINUSY:

 • historia zawiera słowa, które mogą być dla maluchów niezrozumiałe
 • obsługa aplikacji wymaga precyzji
 • brak polskiej wersji językowej
 • elementy interaktywne drobne, mało wyraziste, nie przyciągają uwagi
 • dość wysoka cena

PRZYDATNE UMIEJĘTNOŚCI:

 • angielski

 

Spójrzcie i oceńcie.

 

Babel, the King - EPIC animated storybook
Babel, the King – EPIC animated storybook
Twórca: EPIC Web Agency Sprl
Cena: Bezpłatna

 

Wersję na Androida możecie ściągnąć TU.
O autorze: Ania

Witajcie! Jestem psychologiem i psychoterapeutą. Od pewnego czasu stoję na straży rodzicielskiego spokoju: testuję i surowo oceniam gry i aplikacje, którymi bawią się Wasze dzieci. W wolnym czasie ogarnia mnie słabość do owczarków, Dextera Morgana i deski snowboardowej. Pozdrawiam!

Inne wpisy tego autora →

Newsy
W CO SIĘ BAWIĆ
Subiektywne spojrzenie na mobilne aplikacje dla dzieci. Testujemy za Was. Polecamy najlepsze.
Reklama
Partnerzy
Ortodoncja
Profesjonalna klinika stomatologiczna DENTestetica KRAKÓW posiada w swojej ofercie wiele usług leczenia i korekcji zębów, m.in. ortodoncję dla dzieci i dorosłych.

Dentysta Wieliczka
Gabinet stomatologiczny zlokalizowany w centrum Wieliczki. Szeroki zakres usług stomatologicznych.

Psychoterapeuta Kraków
Podejrzewasz, że Twoje dziecko nie radzi sobie z pewnymi aspektami życia (nieśmiałością, niskim poczuciem własnej wartości, słabymi osiągami w szkole)?. Psychoterapia może rozwiązać część tych problemów!

Psycholog Tarnów
przyjazny dzieciom psycholog i psychoterapeuta pomoże w każdych problemach wychowawczych.

Sklep Prostozkranu

Profesjonalne filtry do oczyszczania i mineralizowania wody. Do domu i biura. Systemy uzdatniania wody, odwrócona osmoza, dzbanki filtrujące.

Woda z dystrybutora

Zapewnij świeżą i smaczną wodę swoim pracownikom lub domownikom. Zaoszczędź na wodzie butelkowanej i postaw na bezbutlowy dystrybutor wody.

Sklep Weber Online - Grillsklep

Oficjalny dystrybutor sprzętow do grillowania marki Weber. Grille gazowe, elektryczne i węglowe, akcesoria do grillowania. Ponadto bogata baza przepisów na grilla.