W Co Się Bawić
Newsletter

Baby Musical Toys – aplikacja dla niemowlaka.

16 kwietnia 2013 napisany przez Ania

Baby Musical Toys – na iOSa. 

Co sądzicie o grających zabawkach dla maluchów? Przyprawiają Was o ciarki na plecach? Uważacie, że są złem wcielonym, a każdy, kto wręcza je dzieciom w prezencie, po śmierci będzie smażył się w najgłębszych czeluściach piekieł? ;) Na wszelki wypadek zastąpcie hałasujące zabawki na baterie, aplikacją na iPada. Ją przynajmniej można ściszyć i nie jeździ po pokoju.

Baby Musical Toys składa się z dziewięciu plansz – każda z inną ilustracją i odmiennymi efektami dźwiękowymi. Do wyboru są cymbałki, kolorowe figury geometryczne, owoce, kwiatki, warzywa, a nawet rybka z grającymi łuskami, czy żółw, na którego skorupie można wybębnić każdy rytm!

Twórcy polecają aplikację dzieciakom powyżej 6 miesiąca życia.

 

 

Naszym zdaniem:

Sprawdziliśmy i z czystym sumieniem polecamy apkę najmłodszym użytkownikom tabletów. Jest prosta i bezpieczna. Po naciśnięciu na ikonkę aplikacji, od razu uruchamia się zabawa, nie ma ekranu startowego z menu, czy reklamami. Panel rodzica owszem jest, ale dostaniecie się do niego tylko pod warunkiem wykonania poprawnego gestu. Jakiego? Bądźcie czujni, bo pisemna podpowiedź o tym, jak przedostać się do menu pojawia się tylko raz. My ją przegapiliśmy i na dłuuugo utknęliśmy na pierwszej planszy! Zabezpieczenie okazało się nadzwyczaj skuteczne :).

Plusik za wrażenia wizualne. Twórcy apki zadbali o proste, duże i jaskrawe ilustracje – świetnie przykuwają uwagę najmłodszych.

Żałujemy, że gra nie wykorzystuje wszystkich możliwości urządzeń mobilnych. Po pierwsze, nie pozwala na wydobywanie kilku dźwięków naraz (akordów na niej nie zagracie). Po drugie, nie oferuje maluchom zabaw z użyciem akcelerometru. Może kiedyś…?

Podsumowując, nam się podoba, ale z niecierpliwością czekamy, aż będzie jeszcze lepiej.

 

PLUSY:

  • bezpieczna, prosta obsługa
  • jaskrawe kolory przykuwające uwagę najmłodszych
  • bogactwo dźwięków i różne sposoby ich wydobywania
  • niska cena

MINUSY:

  • nie można wydobywać kilku dźwięków naraz
  • brak stale wyświetlającej się podpowiedzi, jak przedostać się do głównego menu
  • brak zadań z akcelerometrem

 

Baby Musical Toys - 9 in 1 Games to Promote Baby's Brain Development
Baby Musical Toys – 9 in 1 Games to Promote Baby’s Brain Development
Twórca: CV. Hompimplay
Cena: 1.99 €

 
O autorze: Ania

Witajcie! Jestem psychologiem i psychoterapeutą. Od pewnego czasu stoję na straży rodzicielskiego spokoju: testuję i surowo oceniam gry i aplikacje, którymi bawią się Wasze dzieci. W wolnym czasie ogarnia mnie słabość do owczarków, Dextera Morgana i deski snowboardowej. Pozdrawiam!

Inne wpisy tego autora →

Newsy
W CO SIĘ BAWIĆ
Subiektywne spojrzenie na mobilne aplikacje dla dzieci. Testujemy za Was. Polecamy najlepsze.
Reklama
Partnerzy
Ortodoncja
Profesjonalna klinika stomatologiczna DENTestetica KRAKÓW posiada w swojej ofercie wiele usług leczenia i korekcji zębów, m.in. ortodoncję dla dzieci i dorosłych.

Dentysta Wieliczka
Gabinet stomatologiczny zlokalizowany w centrum Wieliczki. Szeroki zakres usług stomatologicznych.

Psychoterapeuta Kraków
Podejrzewasz, że Twoje dziecko nie radzi sobie z pewnymi aspektami życia (nieśmiałością, niskim poczuciem własnej wartości, słabymi osiągami w szkole)?. Psychoterapia może rozwiązać część tych problemów!

Psycholog Tarnów
przyjazny dzieciom psycholog i psychoterapeuta pomoże w każdych problemach wychowawczych.

Sklep Prostozkranu

Profesjonalne filtry do oczyszczania i mineralizowania wody. Do domu i biura. Systemy uzdatniania wody, odwrócona osmoza, dzbanki filtrujące.

Woda z dystrybutora

Zapewnij świeżą i smaczną wodę swoim pracownikom lub domownikom. Zaoszczędź na wodzie butelkowanej i postaw na bezbutlowy dystrybutor wody.

Sklep Weber Online - Grillsklep

Oficjalny dystrybutor sprzętow do grillowania marki Weber. Grille gazowe, elektryczne i węglowe, akcesoria do grillowania. Ponadto bogata baza przepisów na grilla.