W Co Się Bawić
Newsletter

B&E: Water. Zabawne przygody dwóch sióstr.

14 listopada 2012 napisany przez Ania

B&E Water to sympatyczna opowieść autorstwa dwóch sióstr z australijskiej firmy BnE media.

Bohaterami animowanej historyjki są właśnie dwie, małe siostrzyczki. Jedna z nich bardzo chciałaby się bawić, a druga najwyraźniej zupełnie nie ma na to ochoty. Czy dziewczynce B uda się zachęcić E do wspólnego spędzania czasu?

Aplikacja liczy ponad 30 stron. Książeczkę można czytać samodzielnie lub odsłuchać, wybierając wersję z lektorem. Pomiędzy poszczególnymi stronami pojawiają się atrakcyjne przerywniki – trwające blisko minutę animowane filmiki z zabawnym zakończeniem.

 

 

Naszym zdaniem:

B&E to prosta w obsłudze książeczka, zilustrowana przejrzystymi obrazkami. Zastosowane kolory i forma sprawiają, że uznajemy ją za dobrą aplikację do ćwiczenia z maluchami głośnego czytania. Tekst opowiadania napisany jest (z drobnymi wyjątkami) prostą, czarną czcionką i umieszczony na białym tle według schematu – najczęściej poziomo, powyżej lub poniżej obrazka. To powoduje, że choć książeczka nie zachwyca oprawą graficzną, jest za to użyteczna w edukacji. Niestety, tylko pod warunkiem, że nasze maluchy mówią po angielsku! Aplikacja nie oferuje polskiej wersji językowej! Niewątpliwym atutem produktu są krótkie animacje – polecamy potraktować je jako nagrodę dla czytelników wytrwale składających literki!

Spodobała nam się także fabuła aplikacji. Koniecznie zainstalujcie książeczkę, jeśli Wasze dzieciaki nie chcą spędzać czasu ze swoim rodzeństwem. Może pójdą w ślady B&E i znajdą sposób, by dobrze się ze sobą bawić!

 Jeśli nie interaktywnie, to może edukacyjnie?

Szkoda, że twórcy nie pokusili się o wzbogacenie aplikacji o elementy interaktywne. Niektóre plansze aż się proszą, by działo się na nich coś więcej. Nasze maluchy były bardzo zdziwione faktem, że po dotknięciu obrazków nic się nie zmienia i niestety, dość szybko zrezygnowały z oglądania książeczki.

W aplikacji zabrakło nam możliwości rozpoczynania czytania od dowolnej planszy. Aby dotrzeć do momentu, w którym skończyliśmy oglądanie, trzeba przeskakiwać przez wszystkie strony po kolei.

Podsumowując, polecamy aplikację starszym dzieciom, jako przyjemną pomoc w nauce czytania. Młodsi mogą poczuć się zawiedzeni brakiem elementów interaktywnych.

 

Przed zakupem, zerknijcie na film promujący aplikację:

 

PLUSY:

  • białe tło ułatwia koncentrację
  • dobra okazja, by ćwiczyć z dziećmi głośne czytanie
  • proste, przejrzyste ilustracje
  • zabawne animacje

MINUSY

  • brak elementów interaktywnych
  • brak możliwości szybkiego przeskakiwania pomiędzy wybranymi stronami
  • brak polskiej wersji językowej

 

B&E: Water
B&E: Water
Twórca: Beth Harvey
Cena: 0.89 €O autorze: Ania

Witajcie! Jestem psychologiem i psychoterapeutą. Od pewnego czasu stoję na straży rodzicielskiego spokoju: testuję i surowo oceniam gry i aplikacje, którymi bawią się Wasze dzieci. W wolnym czasie ogarnia mnie słabość do owczarków, Dextera Morgana i deski snowboardowej. Pozdrawiam!

Inne wpisy tego autora →

Newsy
W CO SIĘ BAWIĆ
Subiektywne spojrzenie na mobilne aplikacje dla dzieci. Testujemy za Was. Polecamy najlepsze.
Reklama
Partnerzy
Ortodoncja
Profesjonalna klinika stomatologiczna DENTestetica KRAKÓW posiada w swojej ofercie wiele usług leczenia i korekcji zębów, m.in. ortodoncję dla dzieci i dorosłych.

Dentysta Wieliczka
Gabinet stomatologiczny zlokalizowany w centrum Wieliczki. Szeroki zakres usług stomatologicznych.

Psychoterapeuta Kraków
Podejrzewasz, że Twoje dziecko nie radzi sobie z pewnymi aspektami życia (nieśmiałością, niskim poczuciem własnej wartości, słabymi osiągami w szkole)?. Psychoterapia może rozwiązać część tych problemów!

Psycholog Tarnów
przyjazny dzieciom psycholog i psychoterapeuta pomoże w każdych problemach wychowawczych.

Sklep Prostozkranu

Profesjonalne filtry do oczyszczania i mineralizowania wody. Do domu i biura. Systemy uzdatniania wody, odwrócona osmoza, dzbanki filtrujące.

Woda z dystrybutora

Zapewnij świeżą i smaczną wodę swoim pracownikom lub domownikom. Zaoszczędź na wodzie butelkowanej i postaw na bezbutlowy dystrybutor wody.

Sklep Weber Online - Grillsklep

Oficjalny dystrybutor sprzętow do grillowania marki Weber. Grille gazowe, elektryczne i węglowe, akcesoria do grillowania. Ponadto bogata baza przepisów na grilla.