W Co Się Bawić
Newsletter

Beck and Bo – przygody dla maluchów.

20 października 2012 napisany przez Ania

Zabawna gra edukacyjna dla młodszych dzieci.

Na tytułowych bohaterów – Beck i Bo czeka wiele przygód. Dzieci będą bawić się na plaży, pojadą na safari i do parku rozrywki. W tym wszystkim potowarzyszą im nasze maluchy.

Na czym polega zabawa?

Dzieci biorą aktywny udział w tworzeniu przygód Beck i Bo. Na początku każdej planszy na ekranie widać tylko tło. W miarę zabawy przybywają kolejne elementy historii. Zadaniem graczy jest wstawić pojawiające się przedmioty w odpowiednie miejsce na ekranie, np. „powiesić” słoneczko na niebie, „przypiąć” liście do palmy itp. Dotykając elementów, dzieciaki poznają jednocześnie ich angielskie nazwy. Scena stopniowo ożywa, wypełniając się bogactwem przedmiotów, dźwięków i ruchu. Na młodych graczy czeka dodatkowo kilka atrakcyjnych zadań: m.in. robienie zakupów, podlewanie kwiatów, czy kierowanie ruchem w zatłoczonym mieście.

Maluchy będą zachwycone, tworząc przygody Beck i Bo.

Kiedy obiekty z danej sceny zostaną prawidłowo rozlokowane na planszy, dzieci uzyskują dostęp do interaktywnego albumu – mogą w nim przeglądać wszystkie elementy, które pojawiły się w danej rozgrywce, ponownie usłyszeć dźwięki i ich angielskie nazwy.

Aplikacja składa się z 12 plansz z ponad setką elementów interaktywnych: przedmiotów, zwierząt, roślin.

 

 

Naszym zdaniem:

To idealna zabawka dla dzieci pomiędzy 2 a 6 rokiem życia. Gra ma przyjazny interfejs i jest prosta w obsłudze. Podobają nam się zabawne, „papierowe” ilustracje i zastosowana w aplikacji kolorystyka. Zadania nie wymagają pośpiechu, czy walki o punkty, są natomiast dobrym ćwiczeniem koordynacji wzrokowo-ruchowej, a przy okazji również języka angielskiego (słówka same wchodzą do głowy). Autorzy zadbali o dopracowane efekty dźwiękowe, które świetnie współgrają z ilustracjami – słychać nie tylko szum wiatru, czy odgłosy zwierząt, ale nawet chlupanie wody, gdy Beck i Bo kąpią się w morzu!

Szkoda, że gra nie pozwala na eksperymentowanie – pojawiające się elementy mogą być „zawieszone” tylko w prawidłowych miejscach ekranu. Nie da się na przykład położyć żaby na głowie Beck, czy umieścić słoneczka i chmurek na ziemi. Z jednej strony ustrukturyzowana gra ma wówczas funkcję edukacyjną i ułatwia maluchom zrozumienie świata, z drugiej blokuje kreatywność i może denerwować. Mamy nadzieję, że producenci rozszerzą kiedyś aplikację o specjalną opcję (kontrolowaną przez rodziców), pozwalającą na testowanie i układanie przedmiotów wedle własnego uznania.

W grze niepokoi nas jedna kwestia: brakuje konkretnych podpowiedzi (chociażby strzałki), gdzie umieścić przedmiot. Jeśli dziecko naprawdę nie ma pojęcia, w którym miejscu na ekranie powinien się znaleźć dany element, po chwili poważnie się rozzłości i porzuci dalszą zabawę.

Podsumowując, mogłoby być odrobinę lepiej, ale polecamy!

 

PLUSY:

  • prosta obsługa
  • oryginalne, „papierowe” ilustracje
  • znakomite efekty dźwiękowe
  • walory edukacyjne: nauka słówek, ćwiczenie koordynacji wzrokowo-ruchowej

MINUSY:

  • wyłącznie angielska wersja językowa
  • brak podpowiedzi
  • zadania dość mocno ustrukturyzowane

 

Beck and Bo Lite by Avokiddo
Beck and Bo Lite by Avokiddo
Twórca: Avokiddo E. Katsantonis & sia e.e.
Cena: Bezpłatna

 

Beck and Bo - Toddler Puzzles
Beck and Bo – Toddler Puzzles
Twórca: Avokiddo Ltd
Cena: 17.99 €
4.25O autorze: Ania

Witajcie! Jestem psychologiem i psychoterapeutą. Od pewnego czasu stoję na straży rodzicielskiego spokoju: testuję i surowo oceniam gry i aplikacje, którymi bawią się Wasze dzieci. W wolnym czasie ogarnia mnie słabość do owczarków, Dextera Morgana i deski snowboardowej. Pozdrawiam!

Inne wpisy tego autora →

Newsy
W CO SIĘ BAWIĆ
Subiektywne spojrzenie na mobilne aplikacje dla dzieci. Testujemy za Was. Polecamy najlepsze.
Reklama
Partnerzy
Ortodoncja
Profesjonalna klinika stomatologiczna DENTestetica KRAKÓW posiada w swojej ofercie wiele usług leczenia i korekcji zębów, m.in. ortodoncję dla dzieci i dorosłych.

Dentysta Wieliczka
Gabinet stomatologiczny zlokalizowany w centrum Wieliczki. Szeroki zakres usług stomatologicznych.

Psychoterapeuta Kraków
Podejrzewasz, że Twoje dziecko nie radzi sobie z pewnymi aspektami życia (nieśmiałością, niskim poczuciem własnej wartości, słabymi osiągami w szkole)?. Psychoterapia może rozwiązać część tych problemów!

Psycholog Tarnów
przyjazny dzieciom psycholog i psychoterapeuta pomoże w każdych problemach wychowawczych.

Sklep Prostozkranu

Profesjonalne filtry do oczyszczania i mineralizowania wody. Do domu i biura. Systemy uzdatniania wody, odwrócona osmoza, dzbanki filtrujące.

Woda z dystrybutora

Zapewnij świeżą i smaczną wodę swoim pracownikom lub domownikom. Zaoszczędź na wodzie butelkowanej i postaw na bezbutlowy dystrybutor wody.

Sklep Weber Online - Grillsklep

Oficjalny dystrybutor sprzętow do grillowania marki Weber. Grille gazowe, elektryczne i węglowe, akcesoria do grillowania. Ponadto bogata baza przepisów na grilla.