W Co Się Bawić
Newsletter

Bugs and Numbers – liczymy robale

22 grudnia 2012 napisany przez Ania

Tytuł aplikacji nie brzmi zachęcająco. Za liczbami, dodawaniem i odejmowaniem wiele osób nie przepada. No a robaków, poza entomologami, to już prawie nikt nie lubi. Na przekór nazwie, gra Bugs and Numbers skupia wokół siebie coraz szersze grono małych fanów! 

 

Aplikacja składa się z 18! mini gier. Tematem przewodnim są oczywiście liczby i wszystko, co z nimi związane. W roli pomocy naukowych występują całkiem sympatyczne robale – motyle, chrząszcze, mrówki i inne postacie tych wielonożnych stworzeń. Treść zadań jest bardzo zróżnicowana: począwszy od ćwiczeń matematycznych (cyferki, dodawanie, odejmowanie, ułamki), a na nauce korzystania z zegarka i linijki skończywszy.

Każda mini gra składa się z szeregu zadań o wzrastającym poziomie trudności. W nagrodę za prawidłowe rozwiązanie partii ćwiczeń mali użytkownicy otrzymują robaczki, które mogą później hodować w wirtualnym terrarium.

 

 

 

Naszym zdaniem:

Bugs and Numbers to kolejna aplikacja Little Bit Studio, która łączy w sobie edukację i rozrywkę. Zadania są zróżnicowane pod względem treści i poziomu trudności – dzięki temu każde dziecko znajdzie w grze coś dla siebie.

Obsługa aplikacji jest prosta, choć dałoby się ją uprościć jeszcze bardziej. Maluchy wybierają mini gry korzystając z głównego menu. Mogą również przechodzić wszystkie plansze po kolei, zgodnie z narzuconą w aplikacji kolejnością. Firma Little Bit Studio nie obniża lotów – to już kolejna aplikacja bez reklam i bezpośredniego dostępu do App Store’a.

Wiedza, którą przyswaja się z przyjemnością.

Czego nam zabrakło? Przede wszystkim instrukcji – chociażby w formie słownej. Zdarzyło się, że nasze dzieciaki uruchomiły nową planszę i poziom ich irytacji wrósł w błyskawicznym tempie, bo nie miały pojęcia, na czym polega zadanie. I jeszcze druga sprawa – poszczególne mini gry są mocno rozbudowane. Przydałaby się możliwość zapisywania wyników (a nie tylko „zdobytych” robaczków), aby nie zaczynać zabawy za każdym razem od początku.

Podsumowując, uwielbiamy produkcje Little Bit Studio za klimat, grafikę i walory edukacyjne. To świetny trening sprawności manualnej, koordynacji wzrokowo-ruchowej, ale i dobry sposób na przyswojenie nowej wiedzy! Mamy tylko nadzieję, że w kolejnej wersji Bugs and Numbers pojawi się choć jedna, z sugerowanych przez nas poprawek. Byłoby super!

Uwaga! Niektóre zadania są dość wymagające. Sprawdzajcie na bieżąco, czy Wasze dzieci dają sobie radę.

 

PLUSY:

  • różnorodne zadania
  • edukacja i rozrywka (ćwiczenie sprawności manualnej, koordynacji wzrokowo-ruchowej)
  • prosta obsługa
  • dopracowana grafika
  • brak reklam i prostego dostępu do App Store’a,

MINUSY:

  • brak instrukcji do zadań
  • osiągniętych wyników gry nie da się zapisać

 

Bugs and Numbers
Bugs and Numbers
Twórca: Little Bit Studio, LLC
Cena: 17.99 €
5O autorze: Ania

Witajcie! Jestem psychologiem i psychoterapeutą. Od pewnego czasu stoję na straży rodzicielskiego spokoju: testuję i surowo oceniam gry i aplikacje, którymi bawią się Wasze dzieci. W wolnym czasie ogarnia mnie słabość do owczarków, Dextera Morgana i deski snowboardowej. Pozdrawiam!

Inne wpisy tego autora →

Newsy
W CO SIĘ BAWIĆ
Subiektywne spojrzenie na mobilne aplikacje dla dzieci. Testujemy za Was. Polecamy najlepsze.
Reklama
Partnerzy
Ortodoncja
Profesjonalna klinika stomatologiczna DENTestetica KRAKÓW posiada w swojej ofercie wiele usług leczenia i korekcji zębów, m.in. ortodoncję dla dzieci i dorosłych.

Dentysta Wieliczka
Gabinet stomatologiczny zlokalizowany w centrum Wieliczki. Szeroki zakres usług stomatologicznych.

Psychoterapeuta Kraków
Podejrzewasz, że Twoje dziecko nie radzi sobie z pewnymi aspektami życia (nieśmiałością, niskim poczuciem własnej wartości, słabymi osiągami w szkole)?. Psychoterapia może rozwiązać część tych problemów!

Psycholog Tarnów
przyjazny dzieciom psycholog i psychoterapeuta pomoże w każdych problemach wychowawczych.

Sklep Prostozkranu

Profesjonalne filtry do oczyszczania i mineralizowania wody. Do domu i biura. Systemy uzdatniania wody, odwrócona osmoza, dzbanki filtrujące.

Woda z dystrybutora

Zapewnij świeżą i smaczną wodę swoim pracownikom lub domownikom. Zaoszczędź na wodzie butelkowanej i postaw na bezbutlowy dystrybutor wody.

Sklep Weber Online - Grillsklep

Oficjalny dystrybutor sprzętow do grillowania marki Weber. Grille gazowe, elektryczne i węglowe, akcesoria do grillowania. Ponadto bogata baza przepisów na grilla.