W Co Się Bawić
Newsletter

Co lepsze dla dzieci: gry planszowe czy komputerowe?

8 września 2013 napisany przez Ania

Planszówki czy mobilne? Co wybierać?

 

Dobre słowo da się powiedzieć o jednych i drugich. Planszówki socjalizują. Czerpiemy z nich przyjemność, gdy mamy partnera do zabawy. Z kolei z produktów na urządzenia mobilne możemy korzystać w każdym miejscu, o każdej porze, nawet wówczas gdy nie znajdzie się nikt, kto usiądzie do gry wspólnie z nami.

Osobiście uwielbiam oba rodzaje zabawy. Jak dobrze wiecie, jestem entuzjastką mobilnych aplikacji. Cenię przede wszystkim zastosowanie ich jako nowoczesnych narzędzi stymulujących rozwój najmłodszych. Za planszówki życie oddam. Rodzina świadkiem, że nigdy nie przepuszczam możliwości rozegrania partyjki Osadników z Cattanu.

 

 

Całe szczęście dziś wyboru pomiędzy planszówkami a mobilnymi dokonywać nie muszę:) Z tego przykrego obowiązku zwolniła mnie firma Urbn Pockets. Ich produkt Pocket Egg Race jest znakomitym przykładem tego, że w gry planszowe można grać na tablecie.

Krótkie wyjaśnienie, na czym polega zabawa: na ekranie wyświetla się plansza, pionki i coś w rodzaju wirtualnej kostki. Zawodnicy ścigają się na trasie od startu do mety. Po drodze czeka ich spora ilość pułapek i, to co najważniejsze, mnóstwo zadań z zastosowaniem technologii mobilnych. Są nawet gry wykorzystujące akcelerometr i mikrofon! Polecam, jako połączenie przyjemnego z pożytecznym: zabawy stymulują rozwój sprawności motorycznej, koncentracji, analizy i syntezy wzrokowej!

 

Pocket Egg Race
Pocket Egg Race
Twórca: urbn; pockets
Cena: 8.99 €

 

PLUSY:

  • prosta obsługa
  • różnorodne zadania
  • walory edukacyjne (np. zadania kształtujące sprawność manualną, koncentrację i zmysł równowagi)
  • przejrzysta grafika
  • możliwość kontynuowania gry od miejsca, w którym poprzednio skończyło się zabawę

MINUSY:

  • wirtualny rzut kostką zajmuje dużo czasu
  • nie można uruchomić dowolnej mini gry z poziomu menu
  • wysoki poziom trudności niektórych zabaw, np. planszy z układankami
  • z zabawy mogą korzystać tylko dwie osoby naraz

 
O autorze: Ania

Witajcie! Jestem psychologiem i psychoterapeutą. Od pewnego czasu stoję na straży rodzicielskiego spokoju: testuję i surowo oceniam gry i aplikacje, którymi bawią się Wasze dzieci. W wolnym czasie ogarnia mnie słabość do owczarków, Dextera Morgana i deski snowboardowej. Pozdrawiam!

Inne wpisy tego autora →

Newsy
W CO SIĘ BAWIĆ
Subiektywne spojrzenie na mobilne aplikacje dla dzieci. Testujemy za Was. Polecamy najlepsze.
Reklama
Partnerzy
Ortodoncja
Profesjonalna klinika stomatologiczna DENTestetica KRAKÓW posiada w swojej ofercie wiele usług leczenia i korekcji zębów, m.in. ortodoncję dla dzieci i dorosłych.

Dentysta Wieliczka
Gabinet stomatologiczny zlokalizowany w centrum Wieliczki. Szeroki zakres usług stomatologicznych.

Psychoterapeuta Kraków
Podejrzewasz, że Twoje dziecko nie radzi sobie z pewnymi aspektami życia (nieśmiałością, niskim poczuciem własnej wartości, słabymi osiągami w szkole)?. Psychoterapia może rozwiązać część tych problemów!

Psycholog Tarnów
przyjazny dzieciom psycholog i psychoterapeuta pomoże w każdych problemach wychowawczych.

Sklep Prostozkranu

Profesjonalne filtry do oczyszczania i mineralizowania wody. Do domu i biura. Systemy uzdatniania wody, odwrócona osmoza, dzbanki filtrujące.

Woda z dystrybutora

Zapewnij świeżą i smaczną wodę swoim pracownikom lub domownikom. Zaoszczędź na wodzie butelkowanej i postaw na bezbutlowy dystrybutor wody.

Sklep Weber Online - Grillsklep

Oficjalny dystrybutor sprzętow do grillowania marki Weber. Grille gazowe, elektryczne i węglowe, akcesoria do grillowania. Ponadto bogata baza przepisów na grilla.