W Co Się Bawić
Newsletter

Critteroos – wymyśl własny gatunek!

11 czerwca 2012 napisany przez Ania

Critteroos to zabawna aplikacja dla osób w każdym wieku. Zerknijcie! Jest dość prosta w obsłudze, więc z niewielką pomocą dorosłych, poradzą sobie z nią najmłodsze dzieci.

Z gry można korzystać na kilka sposobów, w zależności od tego jaki cel ma dla nas pierwszorzędne znaczenie – edukacja, czy rozrywka.

Pierwsza wersja przypomina oglądanie książeczki z obrazkami. Przerzucamy kolejne strony aplikacji, by poznać wygląd różnych gatunków zwierząt. Dowiadujemy się także, jak pisze i wymawia się ich nazwy. Dodatkowym atutem aplikacji jest możliwość skorzystania z kilku wersji językowych – angielskiej, hiszpańskiej, francuskiej, a nawet mandaryńskiej. Kapitalna edukacja dla najmłodszych!

Druga wersja łączy przyjemne z pożytecznym. Na ekranie nadal widzimy zwierzęta, ale ktoś poprzecinał je w poprzek i pomieszał połówki. Zadaniem gracza jest znalezienie dwóch pasujących elementów tak, by powstała krowa, struś czy lew. Za każde poprawne połączenie przydzielany jest punkt. Ćwiczenie w sam raz dla dwu, trzy czy czterolatka.

Trzecia wersja gry to zabawa na całego. Zaspokoi nawet potrzeby rodziców. Tym razem mieszamy połówki różnych zwierząt, by stworzyć nowy gatunek, wymyślić mu osobliwą nazwę, zapisać i wydrukować lub podzielić się nim ze znajomymi na portalu społecznościowym.

Aplikacja 2w1 – edukacja i rozrywka!
Dobra sposobność, by poznać zwierzęta
i poćwiczyć język obcy.

Naszym zdaniem

Podoba nam się przejrzysta i czytelna grafika Critteroos. Białe tło sprzyja koncentracji na wykonywanym zadaniu. Aplikacja jest łatwa w obsłudze, ale najmłodsi użytkownicy będą potrzebować pomocy dorosłych, aby przełączać pomiędzy poszczególnymi opcjami gry. Podoba nam się pomysł z łączeniem połówek – nietypowe zwierzaki rozśmieszą młodszych i starszych użytkowników ipadów. Interesujące połączenie nauki i rozrywki.

 

 

PLUSY:

  • czytelna i przejrzysta grafika
  • połączenie edukacji z rozrywką
  • gra w kilku wersjach językowych

MINUSY:

  • najmłodsze dzieci nie będą w stanie same przełączać pomiędzy poszczególnymi opcjami gry
  • kosztowna, jeśli dziecko dowie się, że wystarczy jeden przycisk, by drukować stworzone przez siebie gatunki zwierząt

POTRZEBNE UMIEJĘTNOŚCI:

  • umiejętność czytania przydatna, ale nieobowiązkowa

 

Zobaczcie, na czym polega Critteroos.

 

Critteroos: Mix. Match. Print.
Critteroos: Mix. Match. Print.
Twórca: CMCD, Inc.
Cena: 2.99 €O autorze: Ania

Witajcie! Jestem psychologiem i psychoterapeutą. Od pewnego czasu stoję na straży rodzicielskiego spokoju: testuję i surowo oceniam gry i aplikacje, którymi bawią się Wasze dzieci. W wolnym czasie ogarnia mnie słabość do owczarków, Dextera Morgana i deski snowboardowej. Pozdrawiam!

Inne wpisy tego autora →

Newsy
W CO SIĘ BAWIĆ
Subiektywne spojrzenie na mobilne aplikacje dla dzieci. Testujemy za Was. Polecamy najlepsze.
Reklama
Partnerzy
Ortodoncja
Profesjonalna klinika stomatologiczna DENTestetica KRAKÓW posiada w swojej ofercie wiele usług leczenia i korekcji zębów, m.in. ortodoncję dla dzieci i dorosłych.

Dentysta Wieliczka
Gabinet stomatologiczny zlokalizowany w centrum Wieliczki. Szeroki zakres usług stomatologicznych.

Psychoterapeuta Kraków
Podejrzewasz, że Twoje dziecko nie radzi sobie z pewnymi aspektami życia (nieśmiałością, niskim poczuciem własnej wartości, słabymi osiągami w szkole)?. Psychoterapia może rozwiązać część tych problemów!

Psycholog Tarnów
przyjazny dzieciom psycholog i psychoterapeuta pomoże w każdych problemach wychowawczych.

Sklep Prostozkranu

Profesjonalne filtry do oczyszczania i mineralizowania wody. Do domu i biura. Systemy uzdatniania wody, odwrócona osmoza, dzbanki filtrujące.

Woda z dystrybutora

Zapewnij świeżą i smaczną wodę swoim pracownikom lub domownikom. Zaoszczędź na wodzie butelkowanej i postaw na bezbutlowy dystrybutor wody.

Sklep Weber Online - Grillsklep

Oficjalny dystrybutor sprzętow do grillowania marki Weber. Grille gazowe, elektryczne i węglowe, akcesoria do grillowania. Ponadto bogata baza przepisów na grilla.