W Co Się Bawić
Newsletter

Dr. Panda’s Veggie Garden. Hodujemy rośliny.

28 grudnia 2012 napisany przez Ania

Ci, którzy go znają, wiedzą, że jest wszechstronny. Prowadzi przedszkole, szpital, restaurację. A ostatnio postanowił zostać ogrodnikiem.

Dr. Panda zajął się sprzedażą warzyw i owoców. Klientów nie brakuje. Na zakupy przyjechało pięciu bohaterów, znanych z poprzednich produkcji firmy TribePlay.

Aplikacja Dr. Panda’s Veggie Garden składa się z dwunastu plansz. Choć temat zabawy jest cały czas taki sam – wyhodować warzywa lub owoce – zadania zdecydowanie się od siebie różnią. Maluchy muszą kosić trawę, grabić, sadzić nasionka, podlewać i chronić rośliny przed groźnymi szkodnikami, aby wreszcie doczekać się efektów swojej pracy.

 

 

Naszym zdaniem

Jak przystało na produkcje firmy TribePlay, obsługa gry jest prosta i intuicyjna. Nie ma napisów, nie ma tysiąca opcji, a połączenie z siecią ukrywa się w menu For parents (choć może niezbyt skutecznie, ale o tym za chwilę). Lubimy przyjazne postacie zwierzątek i zastosowane w grze kolory. Bajkowe ilustracje sprawiają, że od ekranu naprawdę przykro się odrywać.

Wysoko oceniamy walory edukacyjne gry. Sadząc i pielęgnując roślinki dzieciaki nie tylko ćwiczą sprawność manualną i koordynację wzrokowo-ruchową, ale jednocześnie zdobywają wiedzę na temat uprawy warzyw i owoców. I w tym miejscu czujemy się zobowiązani przypomnieć, że zabawa przyniesie maluchom o wiele więcej korzyści, jeśli rodzice uzupełnią ją o krótkie wyjaśnienia. A, no i proponujemy wcześniej przygotować się do pytań typu: a dlaczego malinki zmieniają kolor kiedy świeci słońce i co się stanie ze ślimakami, które zebraliśmy do słoika? Jako uwieńczenie zabawy proponujemy wspólne sadzenie i pielęgnację prawdziwych roślinek w prawdziwym ogrodzie lub chociaż w doniczkach na okiennym parapecie!

Ogrodnictwo może być fascynujące.

Czas na narzekanie. Dobrze, że producenci stworzyli menu dla rodziców, tylko dlaczego nie zabezpieczyli go prostym hasłem? Na chwilę obecną wystarczą dwa kliknięcia i nasze dzieciaki zostawią nam wpis na Facebooku!

W aplikacji zabrakło możliwości przełączania pomiędzy poszczególnymi mini grami. Jeśli dzieciaki pokochają zabawę w hodowanie kukurydzy, a na ekranie wyświetlą się maliny czy pomidory, nie będą zadowolone!

Marzy nam się, żeby mini gry pozwalały na odrobinę więcej swobody. Są dość mocno ustrukturyzowane, nie pozostawiają miejsca na testowanie, a to przecież podstawowy sposób, w jakie dzieci zdobywają wiedzę o świecie.

Podsumowując, lubimy aplikacje od TribePlay. I tę najnowszą też lubimy. Ale moglibyśmy lubić ją jeszcze bardziej!

 

PLUSY:

  • wiedza na temat roślin
  • ćwiczenie sprawności manualnej i koordynacji wzrokowo-ruchowej
  • brak reklam i linków do App Store’a z poziomu aplikacji
  • prosta obsługa
  • duże elementy
  • przyjazna grafika

MINUSY:

  • ściśle określona kolejność zabawy
  • mocno ustrukturyzowane zadania, trudno eksperymentować
  • łatwy dostęp do panelu rodzicielskiego
Dr. Panda Veggie Garden
Dr. Panda Veggie Garden
Twórca: Dr. Panda Ltd
Cena: 18.99 €
5

 

I na zakończenie – film.
O autorze: Ania

Witajcie! Jestem psychologiem i psychoterapeutą. Od pewnego czasu stoję na straży rodzicielskiego spokoju: testuję i surowo oceniam gry i aplikacje, którymi bawią się Wasze dzieci. W wolnym czasie ogarnia mnie słabość do owczarków, Dextera Morgana i deski snowboardowej. Pozdrawiam!

Inne wpisy tego autora →

Newsy
W CO SIĘ BAWIĆ
Subiektywne spojrzenie na mobilne aplikacje dla dzieci. Testujemy za Was. Polecamy najlepsze.
Reklama
Partnerzy
Ortodoncja
Profesjonalna klinika stomatologiczna DENTestetica KRAKÓW posiada w swojej ofercie wiele usług leczenia i korekcji zębów, m.in. ortodoncję dla dzieci i dorosłych.

Dentysta Wieliczka
Gabinet stomatologiczny zlokalizowany w centrum Wieliczki. Szeroki zakres usług stomatologicznych.

Psychoterapeuta Kraków
Podejrzewasz, że Twoje dziecko nie radzi sobie z pewnymi aspektami życia (nieśmiałością, niskim poczuciem własnej wartości, słabymi osiągami w szkole)?. Psychoterapia może rozwiązać część tych problemów!

Psycholog Tarnów
przyjazny dzieciom psycholog i psychoterapeuta pomoże w każdych problemach wychowawczych.

Sklep Prostozkranu

Profesjonalne filtry do oczyszczania i mineralizowania wody. Do domu i biura. Systemy uzdatniania wody, odwrócona osmoza, dzbanki filtrujące.

Woda z dystrybutora

Zapewnij świeżą i smaczną wodę swoim pracownikom lub domownikom. Zaoszczędź na wodzie butelkowanej i postaw na bezbutlowy dystrybutor wody.

Sklep Weber Online - Grillsklep

Oficjalny dystrybutor sprzętow do grillowania marki Weber. Grille gazowe, elektryczne i węglowe, akcesoria do grillowania. Ponadto bogata baza przepisów na grilla.