W Co Się Bawić
Newsletter

Drawnimal czyli jak iPad pokochał kredki.

22 kwietnia 2013 napisany przez Ania

Jeden z przyjaciół podesłał nam ostatnio link do nietypowej zabawki dla maluchów. Zobaczcie, czym producenci mobilnych aplikacji zaskoczyli nas tym razem.

 

Mowa o produkcie Drawnimal. Do życia powołało go trzech wyśmienitych specjalistów: Lucas Zanotto, Niels Hoffmann i Ulrich Troyer. Stworzyli aplikację dla najmłodszych, która nie tylko bawi i uczy, ale również zachęca do podjęcia aktywności poza ekranem iPhone’a czy iPada. Zabrzmiało ciekawie, nieprawdaż?

A więc do dzieła. Przygotujcie dzieciakom kartki i ich ulubione narzędzia do rysowania (kredki, ołówki, pisaki…). Następnie połóżcie tablet lub iPhone’a na papierze i czekajcie na dalsze instrukcje. Aplikacja podpowie Wam, co i gdzie trzeba narysować, a kiedy skończycie, nagrodzi trudy zabawną animacją.

Uff… nie mamy przekonania, że powyższe tłumaczenie sensownie wyjaśnia, na czym polega zabawa. To chyba najlepszy moment, by podsunąć Wam do obejrzenia film instruktażowy ;) Niech rozwieje wątpliwości.

Aplikacja oferuje zabawę w czterech wersjach językowych (angielską, hiszpańską, francuską i niemiecką). Rysować i oglądać można aż 30 różnych zwierzaków, których nazwy rozpoczynają się na kolejne litery alfabetu.

 

Naszym zdaniem:

Genialny pomysł, by zachęcić maluchy do czegoś więcej, niż tylko stukanie w ekran iPada i znakomity przykład na to, że urządzenia mobilne mogą wspierać i wzbogacać tradycyjne dziecięce zabawy i aktywności.

Przeanalizujmy po kolei:

Obsługa – prosto i przejrzyście. Gra nie ma reklam i nie nakłania do zakupów innych aplikacji. Szkoda, że twórcy zapomnieli o zabezpieczeniu hasłem panelu rodzica. Jeśli dzieciaki przypadkiem uruchomią opcję For Parents, będą mogły nie tylko zmienić ustawienia języka, ale także przedostać się do sieci, stanowiąc realne zagrożenie bezpieczeństwa naszego Facebooka czy konta na Twitterze!

 

 

Grafika – oszczędnie i klarownie. Nam się podoba, ale dzieci wolałyby pewnie zobaczyć w apce więcej kolorów.

Walory edukacyjne – i tu zatrzymamy się na dłużej. Aplikacja rozwija kilka przydatnych umiejętności. Po pierwsze, kształtuje sprawność manualną i koordynację wzrokowo-ruchową. Po drugie, trenuje rozpoznawanie literek na podstawie ich brzmienia i wyglądu. Po trzecie, świetnie nadaje się do nauki obcych słówek. Dzieciaki mają szansę opanować nazwy 30 zwierząt, w czterech językach!

Siłą aplikacji Drawnimal jest prostota i oszczędność!

Uwaga! Aby zabawa nie ograniczała dziecięcej kreatywności, zachęcajmy maluchy do samodzielnego wymyślania, jakie elementy można dorysować poszczególnym zwierzakom. Postępowanie według instrukcji będzie dobre na początek. Później pozwólmy maluchom puścić wodze fantazji!

I na koniec słówko o animacjach. Nagradzają i motywują do dalszej pracy. Gwarantujemy, że nie tylko dzieciom będzie zależeć na ich oglądaniu.

Nasi testerzy apkę polubili. Bawili się długo i z pełnym zaangażowaniem. Można by rzecz, „zbyt pełnym”, bo ekran iPada wzbogacił się o zupełnie nowe kolory. Podpowiadamy, ślady po kredkach i flamastrach dobrze czyści się ściereczką z odrobiną płynu do szyb! :)

 

PLUSY:

  • cztery języki do wyboru
  • prosta obsługa
  • brak reklam
  • przejrzysta grafika
  • zabawne animacje
  • zadania angażujące dzieci w zabawę poza tabletem
  • walory edukacyjne

MINUSY:

  • panel rodzica nie zabezpieczony hasłem
  • brak polskiej wersji językowej
  • mało kolorowe ilustracje

 

DRAWNIMAL by YATATOY
DRAWNIMAL by YATATOY
Twórca: YATATOY Oy
Cena: 11.99 €
5

 
O autorze: Ania

Witajcie! Jestem psychologiem i psychoterapeutą. Od pewnego czasu stoję na straży rodzicielskiego spokoju: testuję i surowo oceniam gry i aplikacje, którymi bawią się Wasze dzieci. W wolnym czasie ogarnia mnie słabość do owczarków, Dextera Morgana i deski snowboardowej. Pozdrawiam!

Inne wpisy tego autora →

Newsy
W CO SIĘ BAWIĆ
Subiektywne spojrzenie na mobilne aplikacje dla dzieci. Testujemy za Was. Polecamy najlepsze.
Reklama
Partnerzy
Ortodoncja
Profesjonalna klinika stomatologiczna DENTestetica KRAKÓW posiada w swojej ofercie wiele usług leczenia i korekcji zębów, m.in. ortodoncję dla dzieci i dorosłych.

Dentysta Wieliczka
Gabinet stomatologiczny zlokalizowany w centrum Wieliczki. Szeroki zakres usług stomatologicznych.

Psychoterapeuta Kraków
Podejrzewasz, że Twoje dziecko nie radzi sobie z pewnymi aspektami życia (nieśmiałością, niskim poczuciem własnej wartości, słabymi osiągami w szkole)?. Psychoterapia może rozwiązać część tych problemów!

Psycholog Tarnów
przyjazny dzieciom psycholog i psychoterapeuta pomoże w każdych problemach wychowawczych.

Sklep Prostozkranu

Profesjonalne filtry do oczyszczania i mineralizowania wody. Do domu i biura. Systemy uzdatniania wody, odwrócona osmoza, dzbanki filtrujące.

Woda z dystrybutora

Zapewnij świeżą i smaczną wodę swoim pracownikom lub domownikom. Zaoszczędź na wodzie butelkowanej i postaw na bezbutlowy dystrybutor wody.

Sklep Weber Online - Grillsklep

Oficjalny dystrybutor sprzętow do grillowania marki Weber. Grille gazowe, elektryczne i węglowe, akcesoria do grillowania. Ponadto bogata baza przepisów na grilla.