W Co Się Bawić
Newsletter

Duckie Deck – dobre, bo polskie!

10 czerwca 2014 napisany przez Ania

25-lecie wolności to idealny moment na artykuł w duchu patriotycznym. Niech nabierze prawdziwości twierdzenie, że dobre to, co sami wyprodukowaliśmy! Dobre, bo polskie :)

 

 

Rodzime produkty dorównują, a nawet pokonują w konkurach te z metką „światowe”. Za przykład niech nam posłuży firma Duckie Deck, zajmująca się produkcją mobilnych aplikacji dla najmłodszych. Jej twórcy przesiadują na co dzień w biurze na Ślusarskiej w Krakowie, za to tworzone przez nich cudeńka fruwają do coraz bardziej odległych zakątków globu. Ostatnimi czasy logo z żółtą kaczuszką zakwakało nawet w amerykańskich restauracjach, zespół Duckie Deck nawiązał bowiem współpracę z siecią Mc Donalds! Od jesieni 2013 w restauracyjnym kąciku zabaw dzieciaki mają dyspozycji tablet z grami od Duckie Deck. Ciekawe, czy są na nim wszystkie dotychczasowe pozycje.

 

Przypomnijmy. Do tej pory w wersji na iOSa Duckie Deck przygotował dla Was aż dziewięć aplikacji mobilnych:

 

Sharing with Duckie Deck

 

 

Duckie Deck Collection

 

 

Robo Buddies

 

 

Baby Tunes

 

 

Family Photo

 

 

Huff N’ Puff

 

 

Monsters

 

 

Sandwich Chef

 

 

Ostatnia apka – Trash Toys – pojawiła się w App Storze całkiem niedawno, bo 1.05.2014. Zanim zainstalujecie, przeczytajcie poniższą recenzję.

Duckie Deck Trash Toys

cena iOS: 2,99$
wiek: 3,4,5
kategoria: wirtualne zabawki
język: -
www: DuckieDeck
wersja na iOSa (iPhone, iPad)

 

Na czym polega zabawa?

To jedna z tych produkcji, które uczą maluchy, jak żyć ekologicznie i świetnie się przy tym bawić. Aplikacja ma charakter kreatywny, pozwala dzieciakom na tworzenie wirtualnych kompozycji, przy wykorzystaniu produktów, które w zwyczajnym domu wędrują prosto do kosza. Są więc wirtualne guziki, zniszczone płyty CD, kartony po mleku, guziki, patyczki do uszu i wiele, wiele innych przedmiotów codziennego użytku.

Ci, którzy czytują moje recenzje dobrze wiedzą, że klucz do mojego serca mają aplikacje, w których zabawa nie kończy się na ekranie tabletu, ale można ją kontynuować w świecie realnym. Tak właśnie działa Trash Toys. Pierwszy etap to chwila namysłu przy tablecie, ważny czas projektowania. Wirtualny szkic wystarczy później odwzorować, z wykorzystaniem realnych przedmiotów. Ostrzegam! Z chwilą uruchomienia na tablecie Trash Toys musicie wygospodarować w domu przynajmniej jedną półkę, z przeznaczeniem na rzeczy, które normalnie wyrzucaliście, a które teraz będą Waszym pociechom niezbędne do życia ;)

W kwestii formalnej ;) : apka jest w 100% bezpieczna, nie zawiera reklam i linków do App Stora. Obsługa intuicyjna, grafika przejrzysta i kolorowa. Gra kształtuje sprawność manualną i koordynację wzrokowo-ruchową.

Z radością i dumą przyznaję Trash Toys odznakę „W TO SIĘ BAWIĆ!”.

A Was i Wasze maluchy zapraszam do zabawy. Zdjęcia prac, które udało Wam się stworzyć wspólnie z dziećmi podsyłajcie na adres: ania@appstelier.com. Najciekawsze z nich opublikujemy na naszej stronie na Fb! Zapraszamy!
O autorze: Ania

Witajcie! Jestem psychologiem i psychoterapeutą. Od pewnego czasu stoję na straży rodzicielskiego spokoju: testuję i surowo oceniam gry i aplikacje, którymi bawią się Wasze dzieci. W wolnym czasie ogarnia mnie słabość do owczarków, Dextera Morgana i deski snowboardowej. Pozdrawiam!

Inne wpisy tego autora →

Newsy
W CO SIĘ BAWIĆ
Subiektywne spojrzenie na mobilne aplikacje dla dzieci. Testujemy za Was. Polecamy najlepsze.
Reklama
Partnerzy
Ortodoncja
Profesjonalna klinika stomatologiczna DENTestetica KRAKÓW posiada w swojej ofercie wiele usług leczenia i korekcji zębów, m.in. ortodoncję dla dzieci i dorosłych.

Dentysta Wieliczka
Gabinet stomatologiczny zlokalizowany w centrum Wieliczki. Szeroki zakres usług stomatologicznych.

Psychoterapeuta Kraków
Podejrzewasz, że Twoje dziecko nie radzi sobie z pewnymi aspektami życia (nieśmiałością, niskim poczuciem własnej wartości, słabymi osiągami w szkole)?. Psychoterapia może rozwiązać część tych problemów!

Psycholog Tarnów
przyjazny dzieciom psycholog i psychoterapeuta pomoże w każdych problemach wychowawczych.

Sklep Prostozkranu

Profesjonalne filtry do oczyszczania i mineralizowania wody. Do domu i biura. Systemy uzdatniania wody, odwrócona osmoza, dzbanki filtrujące.

Woda z dystrybutora

Zapewnij świeżą i smaczną wodę swoim pracownikom lub domownikom. Zaoszczędź na wodzie butelkowanej i postaw na bezbutlowy dystrybutor wody.

Sklep Weber Online - Grillsklep

Oficjalny dystrybutor sprzętow do grillowania marki Weber. Grille gazowe, elektryczne i węglowe, akcesoria do grillowania. Ponadto bogata baza przepisów na grilla.