W Co Się Bawić
Newsletter

Duckie Deck – polskie aplikacje dla dzieci.

23 lipca 2013 napisany przez Ania

Polska aplikacja dla dzieci na iOSa i Androida.

 

Dziś proponuję Wam mobilną zabawkę dla dzieci w wieku od dwóch do pięciu lat. Stworzyli ją moi krakowscy sąsiedzi z firmy Duckie Deck. Czy możemy być dumni, że to polska apka? A więc posłuchajcie…

Maluchy znajdą w aplikacji sześć gier o zróżnicowanej tematyce. Zabawy mają na zadanie kształtować prawidłowe wzorce zachowania. Jest więc plansza zachęcająca do jedzenia warzyw i owoców, mobilizująca do utrzymywania otoczenia w czystości, plansza ucząca opieki nad zwierzętami, a nawet gra oswajająca maluchy z ciemnością!

Moim zdaniem:

O bezpieczeństwie i obsłudze mogę wypowiedzieć się w samych superlatywach. Nie ma reklam, czy możliwości połączenia się z App Storem (nawet zabezpieczonej hasłem!). Menu główne bardzo proste – wybór plansz nie powinien sprawić dzieciom żadnej trudności.
Wizualnie – satysfakcja gwarantowana. Piękne kolory, proste rysunki. Tak, jak lubię.

 

 

Duckie Deck przedstawiają się jako twórcy aplikacji, które przekazują maluchom wiedzę o wartościach, rozwiązują problemy okresu dzieciństwa i wspierają kreatywność. Czy rzeczywiście przygotowane przez krakusów produkty, zawierają wszystkie wymienione wyżej elementy? Odpowiedź brzmi: tak, choć oczywiście jedne plansze w mniejszym, inne w większym zakresie.

Duckie Deck – aplikacje, które wychowują.

Przyznaję, że nie wszystkie mini gry odpowiadają moim testerom w równym stopniu – w niektóre grają z otwartymi buziami (np. kreowanie postaci), inne nudzą im się stosunkowo szybko (np. karmienie zwierząt). Może przy updacie warto pomyśleć o urozmaiceniach i systemie motywacyjnym? Szkoda byłoby, żeby tak istotne wychowawczo tematy, jak zdrowe odżywianie czy kwestia lęku przed ciemnością, nie zostały dogłębnie wyczerpane.

Podsumowując, przydatna pomoc wychowawcza :) Grajcie razem z dziećmi. Zabawa wzbogacona Waszym komentarzem, przyniesie maluchom same korzyści.

 

PLUSY:

  • bezpieczna: bez reklam, bez linków
  • przyjazny interfejs
  • śliczne ilustracje
  • aplikacja porusza istotne kwestie wychowawcze

MINUSY:

  • brak systemu motywacyjnego
  • niektóre zabawy szybko się nudzą

 

Duckie Deck Collection
Duckie Deck Collection
Twórca: Duckie Deck Development Sp. z o.o.
Cena: 13.99 €
5

 

I jeszcze link dla Androidowców TU.

 

A tym, którzy apki Duckie Deck polubili, polecam jeszcze jedną zabawkę:

 

Sharing with Duckie Deck
Sharing with Duckie Deck
Twórca: Duckie Deck Development Sp. z o.o.
Cena: 13.99 €
5O autorze: Ania

Witajcie! Jestem psychologiem i psychoterapeutą. Od pewnego czasu stoję na straży rodzicielskiego spokoju: testuję i surowo oceniam gry i aplikacje, którymi bawią się Wasze dzieci. W wolnym czasie ogarnia mnie słabość do owczarków, Dextera Morgana i deski snowboardowej. Pozdrawiam!

Inne wpisy tego autora →

Newsy
W CO SIĘ BAWIĆ
Subiektywne spojrzenie na mobilne aplikacje dla dzieci. Testujemy za Was. Polecamy najlepsze.
Reklama
Partnerzy
Ortodoncja
Profesjonalna klinika stomatologiczna DENTestetica KRAKÓW posiada w swojej ofercie wiele usług leczenia i korekcji zębów, m.in. ortodoncję dla dzieci i dorosłych.

Dentysta Wieliczka
Gabinet stomatologiczny zlokalizowany w centrum Wieliczki. Szeroki zakres usług stomatologicznych.

Psychoterapeuta Kraków
Podejrzewasz, że Twoje dziecko nie radzi sobie z pewnymi aspektami życia (nieśmiałością, niskim poczuciem własnej wartości, słabymi osiągami w szkole)?. Psychoterapia może rozwiązać część tych problemów!

Psycholog Tarnów
przyjazny dzieciom psycholog i psychoterapeuta pomoże w każdych problemach wychowawczych.

Sklep Prostozkranu

Profesjonalne filtry do oczyszczania i mineralizowania wody. Do domu i biura. Systemy uzdatniania wody, odwrócona osmoza, dzbanki filtrujące.

Woda z dystrybutora

Zapewnij świeżą i smaczną wodę swoim pracownikom lub domownikom. Zaoszczędź na wodzie butelkowanej i postaw na bezbutlowy dystrybutor wody.

Sklep Weber Online - Grillsklep

Oficjalny dystrybutor sprzętow do grillowania marki Weber. Grille gazowe, elektryczne i węglowe, akcesoria do grillowania. Ponadto bogata baza przepisów na grilla.