W Co Się Bawić
Newsletter

Foldify. Wycinanka na tablety (iOS).

22 maja 2013 napisany przez Ania

Takiej apki jeszcze nie widzieliście! Zabawa wykracza poza ekran tabletu – część działań trzeba kontynuować w sposób tradycyjny. Jak? A więc posłuchajcie.

 

Na początek dwa słowa o pochodzeniu apki: przed nami kolejne dzieło polskich producentów. I znów trzeba być mocno dociekliwym, aby zorientować się, że coś co nazywa się „Foldify” i zostało stworzone przez firmę „Pixle”, powstało w stolicy naszego kraju, dzięki zaangażowaniu trójki sympatycznych, młodych ludzi.

Na czym polega zabawa?

Otrzymujemy do dyspozycji ekran tabletu, a na nim całe mnóstwo opcji, pozwalających na wyprodukowanie własnej zabawki. Tworzymy ją na tablecie, a później drukujemy, wycinamy i sklejamy klejem!

Ale po kolei: na początek wybieramy bryłę, której kształt najbardziej odpowiada naszym oczekiwaniom. Kolejny krok to malowanie. Producenci przekazują nam wirtualny pędzel, ołówek, gumkę i pełną paletę barw. Możemy również skorzystać z gotowych elementów: są oczy, nosy, usta, brwi, okulary, ręce, nogi i wiele, wiele innych. Zabawkę da się również przyozdobić własnymi fotografiami. Możliwości jest wiele. Jedyne ograniczenia to nasza wyobraźnia, no i może jeszcze sprawność manualna. Co warte podkreślenia, wszystkie zdobienia wykonujemy na „rozłożonej” bryle, widząc jednocześnie na ekranie obok, jak prezentuje się w 3D.

Gotowy obrazek drukujemy korzystając z opcji AirPrint. Możemy także wysłać sobie mailem plik w formacie pdf i wydrukować rysunek na dowolnym sprzęcie, w dowolnym miejscu i momencie.

Oprócz tego, twórcy udostępnili nam sporo opcji społecznościowych. Rysunkami można chwalić się na Twitterze, Facebooku, można także podglądnąć i ocenić zabawki innych użytkowników, a nawet wydrukować te najciekawsze we własnym domu.

 

 

Naszym zdaniem:

Zacznijmy od tego, że nie jest to na pewno zabawka dla maluchów. Obsługa aplikacji nastręcza trochę problemów. Przydaje się umiejętność czytania, sprawność manualna i … rozsądek, jako że jednym kliknięciem łączymy się z siecią i upubliczniamy swoje zabawki na portalach społecznościowych. Szczególnie zwracamy Waszą uwagę na opcję In-App Purchase: za dodatkową opłatą można dokupić kolejne elementy do zdobienia zabawek.

Liczba opcji pozwalających na kolorowanie brył w pełni nas satysfakcjonuje. No… może miło byłoby mieć jeszcze możliwość naklejania gotowych literek. Kiedy próbowaliśmy stworzyć ludka naszego serwisu, wykonany ręcznie napis wcosiebawic.pl przybrał mocno kulfoniasty wygląd ;) Ale to w zasadzie szczegół. Poza tym jest super!

Od pierwszej chwili zachwyciła nas możliwość obserwowania jak wzory, które rysujemy na planszy, przybierają trójwymiarowy kształt. Piątka z plusem za opcję podglądania „na żywo”, jak zabawka będzie wyglądać po sklejeniu.

Doceniamy za walory edukacyjne: zabawa rozwija wyobraźnię i sprawność manualną. Genialnie!

 

 

Podsumowując, Foldify to znakomita zabawa dla małych i dużych. Wspólne wymyślanie, zdobienie, wycinanie i sklejanie zabawek potraktujcie jako początek rodzinnej rozrywki. Przygotowane zabawki można później wykorzystać do odgrywania scenek. W naszym przypadku świetnie sprawdziło się tworzenie mebelków do domku dla lalek! Pamiętajcie, ogranicza Was tylko wyobraźnia i ilość tuszu w drukarce ;D

 

PLUSY:

  • kreatywna zabawa stymulująca wyobraźnię
  • wiele opcji do wyboru
  • zabawa zachęcająca do aktywności poza ekranem tabletu
  • możliwość ozdabiania zabawek przy pomocy własnych zdjęć

MINUSY:

  • opcja In-App Purchase
  • możliwość połączenia z siecią
  • obsługa może sprawić kłopot najmłodszym
  • brak polskiej wersji językowej
UWAGA! Producenci informują, iż w nadchodzącej wersji Foldify będzie możliwość wyłączenia In-App Purchase oraz opcji sieciowych. ZNAKOMICIE!

 

Foldify - Create, Print, Fold!
Foldify – Create, Print, Fold!
Twórca: Pixle
Cena: 23.99 €
4.33333O autorze: Ania

Witajcie! Jestem psychologiem i psychoterapeutą. Od pewnego czasu stoję na straży rodzicielskiego spokoju: testuję i surowo oceniam gry i aplikacje, którymi bawią się Wasze dzieci. W wolnym czasie ogarnia mnie słabość do owczarków, Dextera Morgana i deski snowboardowej. Pozdrawiam!

Inne wpisy tego autora →

Newsy
W CO SIĘ BAWIĆ
Subiektywne spojrzenie na mobilne aplikacje dla dzieci. Testujemy za Was. Polecamy najlepsze.
Reklama
Partnerzy
Ortodoncja
Profesjonalna klinika stomatologiczna DENTestetica KRAKÓW posiada w swojej ofercie wiele usług leczenia i korekcji zębów, m.in. ortodoncję dla dzieci i dorosłych.

Dentysta Wieliczka
Gabinet stomatologiczny zlokalizowany w centrum Wieliczki. Szeroki zakres usług stomatologicznych.

Psychoterapeuta Kraków
Podejrzewasz, że Twoje dziecko nie radzi sobie z pewnymi aspektami życia (nieśmiałością, niskim poczuciem własnej wartości, słabymi osiągami w szkole)?. Psychoterapia może rozwiązać część tych problemów!

Psycholog Tarnów
przyjazny dzieciom psycholog i psychoterapeuta pomoże w każdych problemach wychowawczych.

Sklep Prostozkranu

Profesjonalne filtry do oczyszczania i mineralizowania wody. Do domu i biura. Systemy uzdatniania wody, odwrócona osmoza, dzbanki filtrujące.

Woda z dystrybutora

Zapewnij świeżą i smaczną wodę swoim pracownikom lub domownikom. Zaoszczędź na wodzie butelkowanej i postaw na bezbutlowy dystrybutor wody.

Sklep Weber Online - Grillsklep

Oficjalny dystrybutor sprzętow do grillowania marki Weber. Grille gazowe, elektryczne i węglowe, akcesoria do grillowania. Ponadto bogata baza przepisów na grilla.