W Co Się Bawić
Newsletter

Fussy Eater Story czyli sposób na niejadka.

10 grudnia 2013 napisany przez Ania

Interaktywna książeczka na iOSa.

Fussy Eater Story

cena iOS: 0,99$
wiek: 3-4, 5-6
kategoria: interaktywne książeczki
język: angielski
www: THE STORY
wersja na iOSa (iPad)

 

A więc od początku: kto z Was ma w domu książeczkę pod tytułem Gratka dla małego niejadka, autorstwa pani Emilii Dziubak? Ci, u których wspomniana pozycja dumnie spoczywa na półce dziecięcego pokoju, na pewno podziwiają jej pomysłową fabułę i nietuzinkowe ilustracje.

Tych, którzy papierowych bajeczek nie lubią i jakiś czas temu przerzucili się na wydania interaktywne z radością informuję, że Gratka dla małego niejadka jest już dostępna w wersji mobilnej – na iOSa. Problem w tym, że czytać ją można jedynie po angielsku.

Co to w ogóle jest Gratka dla małego niejadka?

W kilku słowach – bajeczka o jedzeniu, ale o jedzeniu w sposób niestandardowy. Aplikacja w niczym nie przypomina oklepanych książeczek z nudnymi przepisami kucharskimi w wersji dla najmłodszych. Nie płynie z niej również strofująco-mentorski ton, piętnujący wszystko to, co słodkie i tłuste.

 

 

Na 30 kolorowych stronach znajdują się krótkie opowieści, których bohaterami są uśmiechnięte, urocze warzywa. I tak dla przykładu: Fussy Eater Story rozpoczyna wywiad liścia laurowego z panią marchewką. Na kolejnych planszach o uwagę czytelników zabiegają witaminy. A jeszcze dalej pomysłowością zaskakuje cała masa interaktywnych przepisów – każdy narysowany w nieco inny sposób.

Apkę przepełniają przyjemne dla oka obrazy. Nie dziwi więc, że podczas CJ Picture Book Award otrzymała tytuł jednej ze 100 najpiękniejszych książek świata. Do tego sukcesu, przynajmniej moim zdaniem, najmocniej przyczynił się fakt angażowania małych czytelników, nie tylko w słuchanie opowieści, ale również udział w procesie jej tworzenia. Jak? A no gdzieniegdzie są obrazki, które trzeba pokolorować, zadania, które trzeba rozwiązać, potrawy, które trzeba udekorować… Nie ma czasu na nudę.

Książeczka jest prosta w obsłudze i w 100% bezpieczna.

A co mogłoby być lepiej? Czego się czepiam? Po pierwsze, nie zaznam spokoju póki książeczka nie będzie dostępna w App Storze w polskiej wersji językowej. Po drugie, elementy interaktywne mogłyby być nieco bardziej wyraziste (a może mogłoby ich być nieco więcej?). Po trzecie, nie ma po trzecie :) To wszystko. Polecam.

 
O autorze: Ania

Witajcie! Jestem psychologiem i psychoterapeutą. Od pewnego czasu stoję na straży rodzicielskiego spokoju: testuję i surowo oceniam gry i aplikacje, którymi bawią się Wasze dzieci. W wolnym czasie ogarnia mnie słabość do owczarków, Dextera Morgana i deski snowboardowej. Pozdrawiam!

Inne wpisy tego autora →

Szukasz dentysty dla dziecka?
W CO SIĘ BAWIĆ
Subiektywne spojrzenie na mobilne aplikacje dla dzieci. Testujemy za Was. Polecamy najlepsze.
Reklama
Partnerzy
Aparaty do elektroterapii od BiTMED

Gabinet psychologiczny w Krakowie dla par i małżeństw
Terapia małżeńska Kraków

Chrupnij Tygryski! Zdrowa przekąska dla dziecka
Newsletter