W Co Się Bawić
Newsletter

Halo, Rozalia! Wieczorne rozmowy owcy i krowy.

16 września 2013 napisany przez Ania

Interaktywna książeczka na iOSa.

Raz na jakiś czas wśród aplikacji dla najmłodszych trafia się perełka. A jeśli na dodatek jest to perełka z Polski, cieszę się jak dziecko. Panie i panowie, mam dziś przyjemność przedstawić Wam interaktywną książeczkę od firmy CrocoLabel: Halo, Rozalia.

 Halo, Rozalia!

cena iOS: 1,79€
cena Android: 3,70zł
wiek: 3-4, 5-6
kategoria: interaktywne książeczki
język: polski
www CrocoLabel

wersja na iOSa (iPhone, iPod touch, iPad)
wersja Android Lite
wersja Android

 

Tytułowe bohaterki – owca i krowa, to zwolenniczki koleżeńskich plotek. Najszczerszą troskę i zaniepokojenie w kwestii swojego nawzajem samopoczucia, wyrażają za pośrednictwem telefonu. I, uwierzcie mi, naprawdę ciężko im się od tegoż urządzenia oderwać!

Fabuła książeczki powinna spasować każdemu – opiera się na prostym pomyśle, a przy tym jest bardzo zabawna. Opowiadanie można czytać uruchamiając jedną z dwóch wersji tekstu:

 • krótszą, prostszą językowo, rymowaną dla maluchów w wieku od 1 do 5 lat
 • dłuższą, w formie opowiadania, dla dzieci powyżej 4 roku życia

 

 

Czytelnicy mają do wyboru kilka trybów odtwarzania:

Czytaj – samodzielnie czytanie tekstu
Słuchaj – słuchanie treści odczytanej przez lektora, plus za podświetlane napisy!
Czytamy razem – niewątpliwa nowość! większość tekstu czyta lektor, dziecko dopowiada tylko wyrazy dźwiękonaśladowcze np. dźwięk telefonu, odgłosy kukułki itp.

Co jeszcze? Rozalia to nie tylko interaktywna książeczka. Mali czytelnicy znajdą w środku trzy mini gry, z których każda ma aż trzy poziomy trudności. Dzieciaki mogą bawić się w układanie puzzli, dopasowywanie elementów i odszukiwanie różnic pomiędzy dwoma podobnymi rysunkami. A skoro już o rysunkach mowa – cała Rozalia ma piękną oprawę graficzną – bajkowy świat zaprasza, by zostać w nim na dłużej.

 

 

Wspomnę jeszcze o kwestii interaktywności – jest nieźle: sporo elementów ruchomych i dźwiękowych – szkoda tylko, że żaden z nich nie wykorzystuje akcelerometru.

Ostatnia sprawa – obsługa. Apka jest bezpieczna – nie łączy z siecią, nie zasypuje reklamami. Wiele opcji zabawy uruchamia się poprzez kliknięcie w stosowne ikonki. Niestety, są i takie ustawienia, których włączenie wymaga od użytkownika umiejętności czytania. Może dałoby się to poprawić?

Plus za menu pozwalające na szybkie przeskakiwanie pomiędzy stronami! Ścieżka dźwiękowa też niczego sobie – z lektorką się zaprzyjaźniłam :)

Podsumowując, aplikacja śliczna, bezpieczna i z humorem. Polecam każdemu!

 

PLUSY:

 • zabawna fabuła
 • dwie wersje opowieści: dla młodszych i starszych
 • trzy tryby odtwarzania historii
 • podświetlane napisy
 • mini gry o różnym poziomie trudności
 • piękna grafika
 • wiele elementów interaktywnych
 • po polsku!

MINUSY:

 • obsługę dałoby się jeszcze uprościć
 • dość długi czas ładowania się historiiO autorze: Ania

Witajcie! Jestem psychologiem i psychoterapeutą. Od pewnego czasu stoję na straży rodzicielskiego spokoju: testuję i surowo oceniam gry i aplikacje, którymi bawią się Wasze dzieci. W wolnym czasie ogarnia mnie słabość do owczarków, Dextera Morgana i deski snowboardowej. Pozdrawiam!

Inne wpisy tego autora →

Newsy
W CO SIĘ BAWIĆ
Subiektywne spojrzenie na mobilne aplikacje dla dzieci. Testujemy za Was. Polecamy najlepsze.
Reklama
Partnerzy
Ortodoncja
Profesjonalna klinika stomatologiczna DENTestetica KRAKÓW posiada w swojej ofercie wiele usług leczenia i korekcji zębów, m.in. ortodoncję dla dzieci i dorosłych.

Dentysta Wieliczka
Gabinet stomatologiczny zlokalizowany w centrum Wieliczki. Szeroki zakres usług stomatologicznych.

Psychoterapeuta Kraków
Podejrzewasz, że Twoje dziecko nie radzi sobie z pewnymi aspektami życia (nieśmiałością, niskim poczuciem własnej wartości, słabymi osiągami w szkole)?. Psychoterapia może rozwiązać część tych problemów!

Psycholog Tarnów
przyjazny dzieciom psycholog i psychoterapeuta pomoże w każdych problemach wychowawczych.

Sklep Prostozkranu

Profesjonalne filtry do oczyszczania i mineralizowania wody. Do domu i biura. Systemy uzdatniania wody, odwrócona osmoza, dzbanki filtrujące.

Woda z dystrybutora

Zapewnij świeżą i smaczną wodę swoim pracownikom lub domownikom. Zaoszczędź na wodzie butelkowanej i postaw na bezbutlowy dystrybutor wody.

Sklep Weber Online - Grillsklep

Oficjalny dystrybutor sprzętow do grillowania marki Weber. Grille gazowe, elektryczne i węglowe, akcesoria do grillowania. Ponadto bogata baza przepisów na grilla.