W Co Się Bawić
Newsletter

Human Body – lekcja anatomii od firmy TinyBop. Po polsku!

17 października 2013 napisany przez Ania

Jak wspominacie lekcje biologii? Trafiliście na nauczyciela z prawdziwego zdarzenia? Takiego, który oprowadzał Was po leśnych zakątkach, objaśniając tajemnice fauny i flory? A może mieliście świetnie wyposażoną pracownię, taką ze szkieletem i zwierzakami? Jeśli na chociaż jedno z tych pytań odpowiedzieliście „nie”, to znak że spodoba Wam się apka The Human Body od firmy Tiny Bop.

The Human Body

cena iOS: 2,99$
wiek: 3-4, 5-6, 7+
kategoria: edukacja
język: polski
www Tinybop
wersja na iOSa (iPhone, iPod touch, iPad)

 

Mobilna zabawka, przeznaczona dla dzieci powyżej 4 roku życia, pozwala podejrzeć, jak wygląda i działa ludzkie ciało. Narządy są animowane i interaktywne: słychać bicie serca, bulgotanie żołądka i oddychanie płuc. Ciekawscy gracze w miarę zabawy odkrywają kolejne układy: szkieletowy, mięśniowy, nerwowy, krążenia, oddechowy i pokarmowy. Układ moczowo-płciowy też jest, ale może go zainstalować wyłącznie rodzic. W sumie, to nie wiem czemu ;) A Wy?


Tiny Bop oferuje maluchom sporo niespodzianek: ucząc się o budowie ucha będą musiały dmuchać w mikrofon, a przyswajając tajniki zmysłu równowagi, skorzystać z akcelerometru. Jest jeszcze jedna opcja, o której warto wspomnieć: dzieciaki mają możliwość zadawania i nagrywania pytań, które przychodzą im do głowy podczas zabawy. Tym samym przed nami-dorosłymi trudna misja: po powrocie z pracy trzeba apkę uruchomić, pytań wysłuchać i nagrać swoje odpowiedzi. Niby fajna możliwość, ale czy nie lepiej po prostu razem usiąść do zabawy, by wtedy tłumaczyć i rozwiewać dziecięce wątpliwości? Moim zdaniem to o wiele przyjemniejsze!

 

 

Obsługi nie skrytykuję – dałam sobie radę ;) Jest też bezpiecznie, a wrażenia wizualne określę mianem niezmiernie przyjemnych: czysto, przejrzyście, czytelnie.

Aplikacja o budowie ludzkiego ciała to dopiero początek całej serii edukacyjnych książeczek od firmy Tinybop. Producenci już zapowiadają pojawienie się kolejnych – na inne tematy, ale skonstruowanych według podobnego schematu.

The Human Body oceniam na piątkę. Za pomysł, realizację i misję edukacyjną.
O autorze: Ania

Witajcie! Jestem psychologiem i psychoterapeutą. Od pewnego czasu stoję na straży rodzicielskiego spokoju: testuję i surowo oceniam gry i aplikacje, którymi bawią się Wasze dzieci. W wolnym czasie ogarnia mnie słabość do owczarków, Dextera Morgana i deski snowboardowej. Pozdrawiam!

Inne wpisy tego autora →

Newsy
W CO SIĘ BAWIĆ
Subiektywne spojrzenie na mobilne aplikacje dla dzieci. Testujemy za Was. Polecamy najlepsze.
Reklama
Partnerzy
Ortodoncja
Profesjonalna klinika stomatologiczna DENTestetica KRAKÓW posiada w swojej ofercie wiele usług leczenia i korekcji zębów, m.in. ortodoncję dla dzieci i dorosłych.

Dentysta Wieliczka
Gabinet stomatologiczny zlokalizowany w centrum Wieliczki. Szeroki zakres usług stomatologicznych.

Psychoterapeuta Kraków
Podejrzewasz, że Twoje dziecko nie radzi sobie z pewnymi aspektami życia (nieśmiałością, niskim poczuciem własnej wartości, słabymi osiągami w szkole)?. Psychoterapia może rozwiązać część tych problemów!

Psycholog Tarnów
przyjazny dzieciom psycholog i psychoterapeuta pomoże w każdych problemach wychowawczych.

Sklep Prostozkranu

Profesjonalne filtry do oczyszczania i mineralizowania wody. Do domu i biura. Systemy uzdatniania wody, odwrócona osmoza, dzbanki filtrujące.

Woda z dystrybutora

Zapewnij świeżą i smaczną wodę swoim pracownikom lub domownikom. Zaoszczędź na wodzie butelkowanej i postaw na bezbutlowy dystrybutor wody.

Sklep Weber Online - Grillsklep

Oficjalny dystrybutor sprzętow do grillowania marki Weber. Grille gazowe, elektryczne i węglowe, akcesoria do grillowania. Ponadto bogata baza przepisów na grilla.