W Co Się Bawić
Newsletter

It’s a small world. Niezapomniana podróż balonem.

27 sierpnia 2012 napisany przez Ania

O tym, że podróże sprawiają przyjemność wiadomo nie od dziś.

Nie zawsze jesteśmy w stanie zabrać nasze dzieciaki na wycieczkę, ale zawsze (no, o ile mamy na koncie parę złotych), możemy zakupić dla nich aplikację It’s a small world. Producentem tej interaktywnej zabawki jest Disney. I w tym momencie, nasze dalsze komentarze powinny okazać się zbędne.

Na czym polega?

Użytkownicy gry przyłączają się do podróżujących balonem dzieciaków. Razem z nimi zwiedzają najróżniejsze zakątki świata, poznając jednocześnie tekst piosenki. Każda plansza dotyczy innego tematu i zawiera szereg elementów interaktywnych. Uwieńczeniem dalekiej wyprawy jest wspólne odśpiewanie piosenki „It’s a small world”, przy akompaniamencie sztucznych ogni.

 

 

Naszym zdaniem:

It’s a small world jest idealną aplikacją dla najmłodszych. Zawiera bardzo dużo elementów interaktywnych, z bogactwem dźwięków i kolorów. Obsługa gry nie wymaga specjalnych umiejętności. W zasadzie wystarczy, że uruchomimy maluchowi aplikację, balon pofrunie ponad kolejnymi krainami, a jedynym zadaniem gracza będzie naciskać na wszystko, cokolwiek go zainteresuje (oczywiście można przełączać pomiędzy planszami, ale nie jest to obowiązkowe). Jak to zwykle w produkcjach Disneya bywa, muzyka jest wyśmienita i znakomicie współgra z ilustracjami.

To będzie niezapomniana podróż balonem!

Minusy? Szkoda, że piosenka jest tylko po angielsku. Nie wszystkim dzieciom przypadnie do gustu przesuwający się ekran. Z jednej strony, to dobre rozwiązanie, aby dziecko nie musiało przełączać pomiędzy poziomami, z drugiej utrudnienie, jeśli malucha któryś element interaktywny mocno zainteresuje, a ekran będzie uparcie przesuwał się naprzód.

Jeśli już mielibyśmy się czepiać, szkoda że na ekranie nie widać od razu wszystkich dostępnych plansz (są umieszczone na obracającym się kole i zawsze połowa z nich jest niewidoczna). Maluchowi byłoby jeszcze prościej!

 

PLUSY:

  • „niekończąca” się liczba elementów interaktywnych
  • urocza grafika
  • bardzo prosta nawigacja
  • muzyka znakomicie dopasowana do ilustracji
  • bogactwo różnorodnych dźwięków

MINUSY:

  • przesuwający się ekran może utrudniać zabawę
  • piosenka tylko po angielsku

POTRZEBNE UMIEJĘTNOŚCI:

  • czytanie (przydatne, ale nieobowiązkowe)
  • angielski (przydatny, ale nieobowiązkowy)

 

it's a small world
it’s a small world
Twórca: Disney Publishing Worldwide Applications
Cena: 3.99 €

 
O autorze: Ania

Witajcie! Jestem psychologiem i psychoterapeutą. Od pewnego czasu stoję na straży rodzicielskiego spokoju: testuję i surowo oceniam gry i aplikacje, którymi bawią się Wasze dzieci. W wolnym czasie ogarnia mnie słabość do owczarków, Dextera Morgana i deski snowboardowej. Pozdrawiam!

Inne wpisy tego autora →

Newsy
W CO SIĘ BAWIĆ
Subiektywne spojrzenie na mobilne aplikacje dla dzieci. Testujemy za Was. Polecamy najlepsze.
Reklama
Partnerzy
Ortodoncja
Profesjonalna klinika stomatologiczna DENTestetica KRAKÓW posiada w swojej ofercie wiele usług leczenia i korekcji zębów, m.in. ortodoncję dla dzieci i dorosłych.

Dentysta Wieliczka
Gabinet stomatologiczny zlokalizowany w centrum Wieliczki. Szeroki zakres usług stomatologicznych.

Psychoterapeuta Kraków
Podejrzewasz, że Twoje dziecko nie radzi sobie z pewnymi aspektami życia (nieśmiałością, niskim poczuciem własnej wartości, słabymi osiągami w szkole)?. Psychoterapia może rozwiązać część tych problemów!

Psycholog Tarnów
przyjazny dzieciom psycholog i psychoterapeuta pomoże w każdych problemach wychowawczych.

Sklep Prostozkranu

Profesjonalne filtry do oczyszczania i mineralizowania wody. Do domu i biura. Systemy uzdatniania wody, odwrócona osmoza, dzbanki filtrujące.

Woda z dystrybutora

Zapewnij świeżą i smaczną wodę swoim pracownikom lub domownikom. Zaoszczędź na wodzie butelkowanej i postaw na bezbutlowy dystrybutor wody.

Sklep Weber Online - Grillsklep

Oficjalny dystrybutor sprzętow do grillowania marki Weber. Grille gazowe, elektryczne i węglowe, akcesoria do grillowania. Ponadto bogata baza przepisów na grilla.