W Co Się Bawić
Newsletter

Itsy Bitsy Spider. Tego pająka nie będziecie się bać.

31 sierpnia 2012 napisany przez Ania

Aplikacja firmy Duck Duck Moose zdobyła dotychczas uznanie wielu użytkowników.

Otrzymała nagrody 2010 Parents’ Choice Gold Award winner – Parents’ Choice Foundation oraz Children’s Technology Review Editor’s Choice Award for Excellence in Design.
Nie do końca podzielamy aż tak wielki entuzjazm związany z grą. Być może wynika to z faktu, iż rynek aplikacji dla dzieci od czasu powstania Itsy Bitsy Spider bardzo się rozwinął i nowe produkty są o wiele bardziej interesujące.

Na czym to polega?

Itsy Bitsy Spider to muzyczna aplikacja, oparta na popularnej amerykańskiej piosence. Bohaterem gry jest zabawny pająk – razem z nim przemieszczamy się po ekranie. Aplikacja składa się z czterech interaktywnych obrazków, na których wszystko, czego dotkniemy, wydaje odgłosy, porusza się i zaskakuje. Możemy np. szturchnąć pająka, by przeskoczył na kolejny ekran, sprawić, że z chmurki zacznie padać deszcz, czy pomóc dżdżownicy stać się pięknym motylem.

Drugim bohaterem książeczki jest malutka mucha, która opowiada użytkownikom ciekawostki dotyczące ekologii i środowiska (niestety, w języku angielskim). Podaje odpowiedzi na intrygujące pytania, np. Dlaczego pada deszcz? Skąd bierze się tęcza? W tle cały czas rozbrzmiewa piosenka o pająku. Sami decydujemy, czy chcemy jej słuchać w wersji śpiewanej, instrumentalnej, czy może mamy ochotę nagrać swoje własne wykonanie.

 

 

Naszym zdaniem

Aplikacja oferuje wiele elementów interaktywnych. Są śmieszne i uczą – to dobre połączenie. Podoba nam się pomysł latającej muszki, opowiadającej dzieciom ciekawostki. Z tej opcji nie skorzystają niestety dzieci nie znające angielskiego.

Muszka mówi tylko po angielsku,
a pająk porusza się dość ociężale, ale jest wesoło.

Minusy? Niewygodne było dla nas poruszanie się po ekranie. Producenci wymyślili nietypowy, inny niż linearny, sposób oglądania aplikacji. Niestety, nie do końca sprawdza się on w praktyce. Zajmie chwilę czasu, zanim dziecko zrozumie, że aby przenieść się do kolejnej sceny, trzeba dotknąć pająka. Przełączanie pomiędzy planszami można było zrobić prościej. Co jeszcze? Piosenka Itsy Bitsy Spider jest dość krótka, w pewnym momencie jej słuchanie nuży.

 

PLUSY:

  • wiele elementów interaktywnych
  • edukacja w łatwo przyswajalnej formie
  • proste, zabawne rysunki

MINUSY:

  • niewygodne przełączanie pomiędzy planszami
  • nużąca melodia
  • treści edukacyjne wyłącznie po angielsku

POTRZEBNE UMIEJĘTNOŚCI:

  • znajomość angielskiego (do elementów edukacyjnych)

 

Itsy Bitsy Spider - Easter Egg
Itsy Bitsy Spider – Easter Egg
Twórca: Duck Duck Moose LLC
Cena: Bezpłatna
4

 

logo-app App Name
Developer

Free   
pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app
O autorze: Ania

Witajcie! Jestem psychologiem i psychoterapeutą. Od pewnego czasu stoję na straży rodzicielskiego spokoju: testuję i surowo oceniam gry i aplikacje, którymi bawią się Wasze dzieci. W wolnym czasie ogarnia mnie słabość do owczarków, Dextera Morgana i deski snowboardowej. Pozdrawiam!

Inne wpisy tego autora →

Newsy
W CO SIĘ BAWIĆ
Subiektywne spojrzenie na mobilne aplikacje dla dzieci. Testujemy za Was. Polecamy najlepsze.
Reklama
Partnerzy
Ortodoncja
Profesjonalna klinika stomatologiczna DENTestetica KRAKÓW posiada w swojej ofercie wiele usług leczenia i korekcji zębów, m.in. ortodoncję dla dzieci i dorosłych.

Dentysta Wieliczka
Gabinet stomatologiczny zlokalizowany w centrum Wieliczki. Szeroki zakres usług stomatologicznych.

Psychoterapeuta Kraków
Podejrzewasz, że Twoje dziecko nie radzi sobie z pewnymi aspektami życia (nieśmiałością, niskim poczuciem własnej wartości, słabymi osiągami w szkole)?. Psychoterapia może rozwiązać część tych problemów!

Psycholog Tarnów
przyjazny dzieciom psycholog i psychoterapeuta pomoże w każdych problemach wychowawczych.

Sklep Prostozkranu

Profesjonalne filtry do oczyszczania i mineralizowania wody. Do domu i biura. Systemy uzdatniania wody, odwrócona osmoza, dzbanki filtrujące.

Woda z dystrybutora

Zapewnij świeżą i smaczną wodę swoim pracownikom lub domownikom. Zaoszczędź na wodzie butelkowanej i postaw na bezbutlowy dystrybutor wody.

Sklep Weber Online - Grillsklep

Oficjalny dystrybutor sprzętow do grillowania marki Weber. Grille gazowe, elektryczne i węglowe, akcesoria do grillowania. Ponadto bogata baza przepisów na grilla.