W Co Się Bawić
Newsletter

Jungle Picnic – kilka zadań dla maluchów.

14 stycznia 2013 napisany przez Ania

Edukacja dla najmłodszych.

Jungle Picnic to aplikacja edukacyjna, skierowana do dzieci pomiędzy 2 a 4 rokiem życia. Składa się z interaktywnej historyjki, przeplecionej trzema mini grami. Książeczkę można czytać samodzielnie lub skorzystać z pomocy anglojęzycznego lektora.

Zadania polegają przede wszystkim na segregowaniu elementów do odpowiednich kategorii: maluchy muszą wyłapywać spośród fruwających owoców te, na które wskazuje im sympatyczna żyrafa, posortować do odpowiednich przegródek jedzenie na piknik i wreszcie podać głodnym zwierzakom ich ulubione posiłki.

 

 

Naszym zdaniem:

Ze względu na proste zadania, przyjemną nawigację i interfejs, aplikacja odpowiada potrzebom najmłodszych użytkowników tabletów. Nie ma w niej reklam, nie ma linku do App Store’a, a dostęp do panelu rodzicielskiego zabezpieczony jest hasłem. Super!

Mini gry trenują umiejętność kategoryzacji, a jednocześnie doskonalą sprawność manualną i koordynację wzrokowo-ruchową. Każde następne polecenie jest odrobinę trudniejsze od poprzedniego. Dzięki temu dzieci nie mają czasu się znudzić – tym bardziej, że poprawne rozwiązania nagradzane są atrakcyjnymi naklejkami!

Autorzy aplikacji pomyśleli o wzbogaceniu książeczki o bardzo przydatną opcję: mało tego, że tekst opowieści podświetla się w miarę odczytywania go przez lektora, to jeszcze każdy wyraz można (po dotknięciu) odsłuchać osobno. Znakomite narzędzie do nauki czytania. Szkoda, że nasze polskojęzyczne dzieciaki z tej opcji nie skorzystają. Żałujemy również, że twórcy nie pomyśleli o menu pozwalającym na szybkie przemieszczanie pomiędzy poszczególnymi stronami opowieści. Może w najbliższym updacie?

Pod względem graficznym – nie padliśmy na kolana. Jest przeciętnie. A szkoda! Pod względem interaktywności również spodziewaliśmy się czegoś więcej. Podsumowując, jest poprawnie, a mogło być znakomicie. Czekamy na więcej!

 

PLUSY:

  • przyjazny interfejs
  • panel rodzicielski zabezpieczony hasłem
  • gry o charakterze edukacyjnym (sprawność manualna, koncentracja uwagi, spostrzegawczość, kategoryzacja)
  • zbieranie naklejek motywuje dzieciaki do rozwiązywania zadań
  • brak reklam i linku do App Store’a

MINUSY:

  • przeciętna grafika
  • elementów interaktywnych mogłoby być więcej
  • brak menu pozwalającego na szybkie przejście do wybranej strony
Shiny Picnic - Sorting & Matching
Shiny Picnic – Sorting & Matching
Twórca: Shiny Things Software Pty Ltd
Cena: 8.99 €

 
O autorze: Ania

Witajcie! Jestem psychologiem i psychoterapeutą. Od pewnego czasu stoję na straży rodzicielskiego spokoju: testuję i surowo oceniam gry i aplikacje, którymi bawią się Wasze dzieci. W wolnym czasie ogarnia mnie słabość do owczarków, Dextera Morgana i deski snowboardowej. Pozdrawiam!

Inne wpisy tego autora →

Newsy
W CO SIĘ BAWIĆ
Subiektywne spojrzenie na mobilne aplikacje dla dzieci. Testujemy za Was. Polecamy najlepsze.
Reklama
Partnerzy
Ortodoncja
Profesjonalna klinika stomatologiczna DENTestetica KRAKÓW posiada w swojej ofercie wiele usług leczenia i korekcji zębów, m.in. ortodoncję dla dzieci i dorosłych.

Dentysta Wieliczka
Gabinet stomatologiczny zlokalizowany w centrum Wieliczki. Szeroki zakres usług stomatologicznych.

Psychoterapeuta Kraków
Podejrzewasz, że Twoje dziecko nie radzi sobie z pewnymi aspektami życia (nieśmiałością, niskim poczuciem własnej wartości, słabymi osiągami w szkole)?. Psychoterapia może rozwiązać część tych problemów!

Psycholog Tarnów
przyjazny dzieciom psycholog i psychoterapeuta pomoże w każdych problemach wychowawczych.

Sklep Prostozkranu

Profesjonalne filtry do oczyszczania i mineralizowania wody. Do domu i biura. Systemy uzdatniania wody, odwrócona osmoza, dzbanki filtrujące.

Woda z dystrybutora

Zapewnij świeżą i smaczną wodę swoim pracownikom lub domownikom. Zaoszczędź na wodzie butelkowanej i postaw na bezbutlowy dystrybutor wody.

Sklep Weber Online - Grillsklep

Oficjalny dystrybutor sprzętow do grillowania marki Weber. Grille gazowe, elektryczne i węglowe, akcesoria do grillowania. Ponadto bogata baza przepisów na grilla.