W Co Się Bawić
Newsletter

Kapu Forest – wirtualna wycieczka do lasu dla maluchów.

2 października 2012 napisany przez Ania

Kapu Forest to piękna zabawka dla najmłodszych. Dzieciaki mogą dzięki niej wybrać się w podróż do kolorowego lasu, poznać jego mieszkańców i ich codzienne zwyczaje.

Kapu Forest

cena na iOSa: 1,79 €
cena na Androida: bezpłatna
wiek: 2, 3-4
kategoria: zabawa
język: -
www Kapu Toys

wersja na iOSa (iPad)
wersja na Androida

 

Zabawka jest bardzo prosta w obsłudze: wystarczy przesuwać ekran w prawo i w lewo, a następnie kliknąć w wybrane zwierzątko, by uruchomić planszę aplikacji (jest ich ponad 10). Każda mini gra to inne zadanie. Maluchy mogą m.in. budować tamę dla bobra, zbierać miód, czy karmić pisklęta. Zabawy nie mają ograniczenia czasowego i wymagają od dzieci prostych aktywności.

 

 

Naszym zdaniem:

Urocza gra dla maluszków. Obsługa zabawki jest intuicyjna: trzeba coś nacisnąć, przesunąć, kliknąć. Nie ma napisów, nie ma skomplikowanego menu – jest za to prosto i przejrzyście. Plansze są różnorodne, kolorowe, ale jednocześnie nie atakują dzieciaków nadmiarem bodźców. Aplikacja nie stresuje, nie da się w nią przegrać, nie oferuje zadań pod presją czasu.

Polecamy maluszkom przed lub po wycieczce do lasu.

Rodzice będą zadowoleni z opcji, którą oferują im producenci – w grze można ustawić maksymalny czas, przez jaki pozwalamy maluchowi bawić się aplikacją. My polecamy skorzystanie z alternatywnej wersji kontroli rodzicielskiej: grajcie razem z dziećmi! Zabawa będzie przyjemną edukacją, jeśli dołączycie do swoich pociech i przy okazji używania Kapu Forest, opowiecie im o zwierzątkach mieszkających w lesie.

Wersja na Androida jak na razie za darmo!

 

PLUSY:

  • przejrzyste ilustracje
  • proste, różnorodne zadania
  • brak presji czasu
  • edukacja i rozrywka
  • przyjemne, „leśne” efekty dźwiękowe
  • pulpit rodzica – kontrolowanie czasu zabawy

MINUSY:

  • niektóre zadania są bardzo krótkie
  • plansze mogłyby mieć więcej elementów interaktywnych

 
O autorze: Ania

Witajcie! Jestem psychologiem i psychoterapeutą. Od pewnego czasu stoję na straży rodzicielskiego spokoju: testuję i surowo oceniam gry i aplikacje, którymi bawią się Wasze dzieci. W wolnym czasie ogarnia mnie słabość do owczarków, Dextera Morgana i deski snowboardowej. Pozdrawiam!

Inne wpisy tego autora →

Newsy
W CO SIĘ BAWIĆ
Subiektywne spojrzenie na mobilne aplikacje dla dzieci. Testujemy za Was. Polecamy najlepsze.
Reklama
Partnerzy
Ortodoncja
Profesjonalna klinika stomatologiczna DENTestetica KRAKÓW posiada w swojej ofercie wiele usług leczenia i korekcji zębów, m.in. ortodoncję dla dzieci i dorosłych.

Dentysta Wieliczka
Gabinet stomatologiczny zlokalizowany w centrum Wieliczki. Szeroki zakres usług stomatologicznych.

Psychoterapeuta Kraków
Podejrzewasz, że Twoje dziecko nie radzi sobie z pewnymi aspektami życia (nieśmiałością, niskim poczuciem własnej wartości, słabymi osiągami w szkole)?. Psychoterapia może rozwiązać część tych problemów!

Psycholog Tarnów
przyjazny dzieciom psycholog i psychoterapeuta pomoże w każdych problemach wychowawczych.

Sklep Prostozkranu

Profesjonalne filtry do oczyszczania i mineralizowania wody. Do domu i biura. Systemy uzdatniania wody, odwrócona osmoza, dzbanki filtrujące.

Woda z dystrybutora

Zapewnij świeżą i smaczną wodę swoim pracownikom lub domownikom. Zaoszczędź na wodzie butelkowanej i postaw na bezbutlowy dystrybutor wody.

Sklep Weber Online - Grillsklep

Oficjalny dystrybutor sprzętow do grillowania marki Weber. Grille gazowe, elektryczne i węglowe, akcesoria do grillowania. Ponadto bogata baza przepisów na grilla.