W Co Się Bawić
Newsletter

Karl’s Castle – mieszkańcy zamku zapraszają.

13 stycznia 2013 napisany przez Ania

Interaktywna zabawa obrazkowa dla najmłodszych.

Na królewskim dworze zawrzało. Potężny władca ogłosił swoim poddanym zatrważającą wiadomość. Wraz ze wschodem słońca wszyscy mieszkańcy zamku staną się bohaterami aplikacji dla dzieci. Czy dworzanie pokochają powierzone im zadanie? Czy wykonają je z iście rycerskim zaangażowaniem, ku chwale króla i niebios? Zobaczcie.

Karl’s  Castle to interaktywna aplikacja obrazkowa, która pozwala najmłodszym przenieść się w zaczarowany świat królewskiego dworu. Na zamku można spotkać same znane osobistości: jest księżniczka całująca oślizgłą ropuchę, jest czarodziej wypowiadający tajemne zaklęcia, są rycerze, giermkowie i wielu innych, zabawnych mieszkańców.

Aplikacja nie przypomina standardowych książeczek na tablety. Nie ma w niej tekstu, nie ma „stron” do przełączania. Mali użytkownicy zwiedzają teren zamku przesuwając palcem po tablecie, a czeka na nich blisko 50 interaktywnych bohaterów.

Karl’s Castle zawiera dodatkowo trzy mini gry: maluchy muszą odszukać ukrywającego się na zamku chłopca, odnaleźć 5 sympatycznych szczurków (zadanie jest tym trudniejsze, że zza ścian gryzoniom wystają jedynie różowe ogonki) i zapamiętać śpiewaną przez ptaszki melodię.

 

 

Naszym zdaniem:

Autorzy aplikacji wpadli na świetny pomysł, by zastąpić tradycyjne strony jedną, wielką planszą. Naszym maluchom przesuwanie ekranu, w poszukiwaniu nowych obiektów interaktywnych, sprawia wiele przyjemności. Animacje są wystarczająco zabawne i wyraziste, by zatrzymać  dzieci na dłużej (choć naszym zdaniem mogłyby być odrobinę większe). Obsługa aplikacji nie powinna sprawiać większych problemów. Nasze maluchy potrzebowały pomocy w jednej kwestii – przy włączaniu mini gier. W aplikacji są one oznaczone za pomocą wykrzykników umieszczonych nad postaciami. Może lepiej byłoby ukryć je pod ikonkami?

Aplikacja Karl’s Castle wciąga do zabawy głównie ze względu na ładne, a co więcej zabawne animacje. Nas zauroczyły. Nasze dzieciaki również.

Coś na poprawę humoru dla młodszych i starszych.

To, czego głośno domagamy się od kolejnej wersji gry to instrukcje w formie słownej. Póki co, aby zrozumieć, na czym polega zadanie, użytkownicy muszą umieć czytać! Starsi może sobie poradzą, ale maluszki będą pilnie potrzebowały naszego wsparcia.

Karl’s Castle to aplikacja rozrywkowa, choć twórcy przemycili w mini grach kilka elementów edukacyjnych. Zabawy kształtują dziecięcą spostrzegawczość, koncentrację, pamięć wzrokową i słuchową. A jeśli mielibyśmy się czegoś czepić to: szkoda, że melodyjki w zabawie ze śpiewającymi ptaszkami pojawiają się stale w tej samej kolejności i, że chłopczyk i szczurki chowają się za każdym razem w podobnych miejscach.

Z niecierpliwością czekamy na zapowiedziane dodatki do gry. Pod ikonką diamentu kryje się na razie napis „Wkrótce dostępne”. Jak myślicie? Jak będą wyglądały kolejne atrakcje Karl’s Castle?

 

PLUSY:

  • prosta obsługa (instrukcje w języku polskim!)
  • zabawne animacje
  • ładne ilustracje
  • brak reklam i linków do App Store’a
  • kilka mini gier o charakterze edukacyjnym (trening spostrzegawczości, pamięci, koncentracji uwagi)

MINUSY:

  • instrukcje do zadań wyłącznie w formie tekstowej (dzieciaki muszą umieć czytać, by zrozumieć polecenie)
  • mało zróżnicowane gry
Karl's Castle
Karl’s Castle
Twórca: Ravensburger Digital GmbH
Cena: 4.99 €

 

Karl's Castle HD
Karl’s Castle HD
Twórca: Ravensburger Digital GmbH
Cena: 8.99 €

 

logo-app App Name
Developer

ND   
pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app
O autorze: Ania

Witajcie! Jestem psychologiem i psychoterapeutą. Od pewnego czasu stoję na straży rodzicielskiego spokoju: testuję i surowo oceniam gry i aplikacje, którymi bawią się Wasze dzieci. W wolnym czasie ogarnia mnie słabość do owczarków, Dextera Morgana i deski snowboardowej. Pozdrawiam!

Inne wpisy tego autora →

Newsy
W CO SIĘ BAWIĆ
Subiektywne spojrzenie na mobilne aplikacje dla dzieci. Testujemy za Was. Polecamy najlepsze.
Reklama
Partnerzy
Ortodoncja
Profesjonalna klinika stomatologiczna DENTestetica KRAKÓW posiada w swojej ofercie wiele usług leczenia i korekcji zębów, m.in. ortodoncję dla dzieci i dorosłych.

Dentysta Wieliczka
Gabinet stomatologiczny zlokalizowany w centrum Wieliczki. Szeroki zakres usług stomatologicznych.

Psychoterapeuta Kraków
Podejrzewasz, że Twoje dziecko nie radzi sobie z pewnymi aspektami życia (nieśmiałością, niskim poczuciem własnej wartości, słabymi osiągami w szkole)?. Psychoterapia może rozwiązać część tych problemów!

Psycholog Tarnów
przyjazny dzieciom psycholog i psychoterapeuta pomoże w każdych problemach wychowawczych.

Sklep Prostozkranu

Profesjonalne filtry do oczyszczania i mineralizowania wody. Do domu i biura. Systemy uzdatniania wody, odwrócona osmoza, dzbanki filtrujące.

Woda z dystrybutora

Zapewnij świeżą i smaczną wodę swoim pracownikom lub domownikom. Zaoszczędź na wodzie butelkowanej i postaw na bezbutlowy dystrybutor wody.

Sklep Weber Online - Grillsklep

Oficjalny dystrybutor sprzętow do grillowania marki Weber. Grille gazowe, elektryczne i węglowe, akcesoria do grillowania. Ponadto bogata baza przepisów na grilla.