W Co Się Bawić
Newsletter

Kids Clothes & Seasons: Learn to dress up

29 stycznia 2013 napisany przez Ania

Pyjamas Apps pomagają się ubrać.

Jeśli Wasz maluch jest na etapie samodzielnego ubierania i wszystko chce robić SAM (a w sytuacji, gdy planowany moment wyjścia z domu był jakieś 10-15 minut temu owa samodzielność brzmi dla rodziców naprawdę groźnie!), przyda mu się aplikacja Kids Clothes & Seasons od Pyjamas Apps. Nadal będzie spędzał 15 minut nakładając buty i wiążąc szalik (co chwalimy!), ale przy okazji może przestanie się upierać, by zakładać kalosze na 40 stopniowy upał i okulary przeciwsłoneczne na jesienną pluchę. No, przynajmniej taką mamy nadzieję. Bo jeszcze nie sprawdziliśmy.

Opis

Użytkownicy aplikacji mogą wybrać do zabawy jednego z dwóch bohaterów – chłopca lub dziewczynkę i dowolną z czterech dostępnych plansz (każda reprezentuje inną porę roku). Cel gry jest prosty – ubrać postacie na spacer po ogrodzie. Ale uwaga! Tym razem chodzi nie tylko o zmysł estetyczny. Ważne są warunki pogodowe.

 

W przygotowaniu są kolejne dwie plansze: na plażyna placu zabaw.

Aplikacja wzbogacona jest prostymi elementami interaktywnymi. Okrycie każdego z nich owocuje pojawieniem się na koncie gracza złotych gwiazdek.

 

 

Naszym zdaniem:

To, na co jako pierwsze zwróciliśmy uwagę, to łatwość obsługi. Tu nic nie zdarzy się przez przypadek: maluch nie zrobi nam wpisu „gjhkjhgfsda” na Facebooku, nie kupi nic w App Storze – w ogóle nie połączy się z siecią. Twórcy ukryli te opcje w zabezpieczonym panelu rodzicielskim. Cudnie!

Treść zabawy, choć na pierwszy rzut oka może się wydawać mało finezyjna, jest za to bardzo użyteczna. Dlaczego? Dzieci nie zawsze przyjmują do wiadomości nasze tłumaczenia. A dzięki zabawie aplikacją Kids Clothes mają czarno na białym, że ubranie zimowej czapki na upał jest raczej miernym pomysłem. Z punktu widzenia rodzica, to bardzo potrzebna aplikacja.

Gra jest mocno okrojona pod względem ilości opcji, ale najmłodszym wystarczy. Zwłaszcza, jeśli wzbogacimy korzystanie z aplikacji rozmową o porach roku, czy wspólnym spacerem.

Ilustracje są poprawne i kolorowe, choć nie w naszym stylu. Trochę przerażają nas mega wielkie oczy bohaterów. A może to z naszej strony zwykłe czepialstwo?

Patrząc w przyszłość – po updacie chcielibyśmy zobaczyć na planszy większe postacie (dzięki temu obsługa byłaby wygodniejsza) i znaleźć więcej elementów interaktywnych. W zasadzie wystarczyłyby nam nawet te, które są, pod warunkiem, że byłyby bardziej angażujące i dynamiczne.

Podsumowując, jest fajnie. Czekamy na kolejne plansze. Może będą bardziej interaktywne?

 

PLUSY:

  • prosta obsługa
  • brak reklam, linków do App Store’a
  • zabezpieczony panel rodzicielski
  • walory edukacyjne
  • niska cena

MINUSY:

  • mało interakcji
  • postacie mogłyby być większe

I film, dla niezdecydowanych:

 

Kids Clothes & Seasons: Learn to dress up
Kids Clothes & Seasons: Learn to dress up
Twórca: PYJAMAS APPS, UAB
Cena: 2.99 €

 
O autorze: Ania

Witajcie! Jestem psychologiem i psychoterapeutą. Od pewnego czasu stoję na straży rodzicielskiego spokoju: testuję i surowo oceniam gry i aplikacje, którymi bawią się Wasze dzieci. W wolnym czasie ogarnia mnie słabość do owczarków, Dextera Morgana i deski snowboardowej. Pozdrawiam!

Inne wpisy tego autora →

Newsy
W CO SIĘ BAWIĆ
Subiektywne spojrzenie na mobilne aplikacje dla dzieci. Testujemy za Was. Polecamy najlepsze.
Reklama
Partnerzy
Ortodoncja
Profesjonalna klinika stomatologiczna DENTestetica KRAKÓW posiada w swojej ofercie wiele usług leczenia i korekcji zębów, m.in. ortodoncję dla dzieci i dorosłych.

Dentysta Wieliczka
Gabinet stomatologiczny zlokalizowany w centrum Wieliczki. Szeroki zakres usług stomatologicznych.

Psychoterapeuta Kraków
Podejrzewasz, że Twoje dziecko nie radzi sobie z pewnymi aspektami życia (nieśmiałością, niskim poczuciem własnej wartości, słabymi osiągami w szkole)?. Psychoterapia może rozwiązać część tych problemów!

Psycholog Tarnów
przyjazny dzieciom psycholog i psychoterapeuta pomoże w każdych problemach wychowawczych.

Sklep Prostozkranu

Profesjonalne filtry do oczyszczania i mineralizowania wody. Do domu i biura. Systemy uzdatniania wody, odwrócona osmoza, dzbanki filtrujące.

Woda z dystrybutora

Zapewnij świeżą i smaczną wodę swoim pracownikom lub domownikom. Zaoszczędź na wodzie butelkowanej i postaw na bezbutlowy dystrybutor wody.

Sklep Weber Online - Grillsklep

Oficjalny dystrybutor sprzętow do grillowania marki Weber. Grille gazowe, elektryczne i węglowe, akcesoria do grillowania. Ponadto bogata baza przepisów na grilla.