W Co Się Bawić
Newsletter

Kikoplay – małpka z Polski.

28 października 2012 napisany przez Ania

Edukacja pod kierunkiem sympatycznej małpki z Polski.

Aplikacja składa się z trzech mini gier.

Pierwsza zabawa wymaga od użytkowników koncentracji i cierpliwości – zadanie polega na przebijaniu nadlatujących balonów – na początku w dowolnej kolejności, później według wskazanego klucza: trzeba rozbijać balony o określonym kolorze lub kształcie.

Druga mini gra to coś dla miłośników gotowania. Mali kucharze muszą pokroić składniki, a później rozłożyć ja na pizzy lub kanapce. Jest też coś na deser – trzeba przełożyć warstwy tortu kolorowymi masami i przygotować lodowe pucharki. Mniam!

Ostatnia zabawa to stylizacja postaci. Dzieci dobierają bohaterom fryzurę, nakrycie głowy, biżuterię, okulary – do zabawy jest około osiemdziesięciu elementów. Maluchy mogą, zamiast gotowych postaci, użyć do zabawy zapisanych na iPadzie fotografii lub w prosty sposób zrobić nowe zdjęcie.

Gra ma kilka wersji językowych: polską, angielską, niemiecką i rosyjską.

 

 

Naszym zdaniem:

Aplikacja spełnia funkcję edukacyjną. Zabawy, zgodnie z zapowiedzią producentów, rozwijają zdolność logicznego myślenia, spostrzegawczość i refleks. Gry są kolorowe i towarzyszy im wesoła muzyka.

Autorzy dedykują aplikację dzieciom w wieku od 3-8 lat. Ostrzegamy, najmłodszym obsługa aplikacji może sprawiać trudność. Elementy są drobne – zabawa wymaga sprawności manualnej na dość wysokim poziomie.

Gra ma rozwijać kreatywność, ale jednocześnie nie daje dzieciom pełnej swobody – nie można np. dowolnie rozlokować truskawek na torcie, czy położyć ich więcej niż pięć. Najmłodszym to ograniczenie raczej się nie spodoba!

Przy wyłączaniu planszy za każdym razem pojawia się napis: „Czy na pewno chcesz opuścić grę?” Starszym to pytanie ułatwi zabawę, dzięki niemu nie utracą przypadkowo efektów swojej pracy. Z kolei dla nieumiejących czytać maluchów będzie to niepotrzebne utrudnienie. Cóż, wszystkim nigdy nie dogodzi.

Aplikacja powinna przypaść do gustu starszym dzieciom. Młodsi też mogą skorzystać z jej dobrodziejstw, ale polecamy: z pomocą rodziców!

 

PLUSY:

  • różnorodne zadania
  • walory edukacyjne
  • sympatyczne, kolorowe ilustracje
  • aplikacja w języku polskim

MINUSY:

  • bardzo małe elementy
  • obsługa może sprawić trudność najmłodszym użytkownikom
  • drobne niedociągnięcia techniczne

 

Kikoplay - Darmowe Gry dla Dzieci na iPhone
Kikoplay – Darmowe Gry dla Dzieci na iPhone
Twórca: Hanbright S.A.
Cena: Bezpłatna
3

 

 
O autorze: Ania

Witajcie! Jestem psychologiem i psychoterapeutą. Od pewnego czasu stoję na straży rodzicielskiego spokoju: testuję i surowo oceniam gry i aplikacje, którymi bawią się Wasze dzieci. W wolnym czasie ogarnia mnie słabość do owczarków, Dextera Morgana i deski snowboardowej. Pozdrawiam!

Inne wpisy tego autora →

Newsy
W CO SIĘ BAWIĆ
Subiektywne spojrzenie na mobilne aplikacje dla dzieci. Testujemy za Was. Polecamy najlepsze.
Reklama
Partnerzy
Ortodoncja
Profesjonalna klinika stomatologiczna DENTestetica KRAKÓW posiada w swojej ofercie wiele usług leczenia i korekcji zębów, m.in. ortodoncję dla dzieci i dorosłych.

Dentysta Wieliczka
Gabinet stomatologiczny zlokalizowany w centrum Wieliczki. Szeroki zakres usług stomatologicznych.

Psychoterapeuta Kraków
Podejrzewasz, że Twoje dziecko nie radzi sobie z pewnymi aspektami życia (nieśmiałością, niskim poczuciem własnej wartości, słabymi osiągami w szkole)?. Psychoterapia może rozwiązać część tych problemów!

Psycholog Tarnów
przyjazny dzieciom psycholog i psychoterapeuta pomoże w każdych problemach wychowawczych.

Sklep Prostozkranu

Profesjonalne filtry do oczyszczania i mineralizowania wody. Do domu i biura. Systemy uzdatniania wody, odwrócona osmoza, dzbanki filtrujące.

Woda z dystrybutora

Zapewnij świeżą i smaczną wodę swoim pracownikom lub domownikom. Zaoszczędź na wodzie butelkowanej i postaw na bezbutlowy dystrybutor wody.

Sklep Weber Online - Grillsklep

Oficjalny dystrybutor sprzętow do grillowania marki Weber. Grille gazowe, elektryczne i węglowe, akcesoria do grillowania. Ponadto bogata baza przepisów na grilla.