W Co Się Bawić
Newsletter

Endless Alphabet – potwornie zabawne literki.

6 marca 2013 napisany przez Ania

Wczoraj pisaliśmy o aplikacji firmy CallawayMiss Spider’s Bedtime Story. Dziś idziemy za ciosem: kolejna darmowa apka od tych samych producentów – Endless Alphabet.

 

Dlaczego wybraliśmy właśnie ją? Odpowiemy krótko: bo jest świetna! Bardzo żałujemy, że nie ma podobnej aplikacji w języku polskim.

Endless Alphabet to zabawa edukacyjna, połączenie przyjemnego z pożytecznym. Na każdej planszy prezentowane jest jedno angielskie słówko. Wchodzące w jego skład literki rozsypują się po całym ekranie. Trzeba złapać je paluchem i przenieść w odpowiednie miejsce – to bardzo wesoły moment zabawy, bo literki, oprócz tego że wydają dźwięki, to jeszcze zabawnie się poruszają. Prawidłowe ułożenie całego wyrazu nagrodzone jest znakomitą animacją, wyjaśniającą znaczenie danego słowa.

Z Endless Alphabet dzieciaki uczą się aż czterech rzeczy: rozpoznawania dźwięków i kształtów poszczególnych liter, składania z nich wyrazów, a wreszcie znaczenia poszczególnych słów! Na początku zabawy liczba słówek do nauki jest ograniczona, ale z każdym kolejnym dniem pojawia się ich coraz więcej – dzięki temu na malucha wciąż czekają nowości.

 

 

Naszym zdaniem:

Aplikacja opiera się na prostym pomyśle i ma czytelną, przejrzystą formę. Jasne tło sprzyja koncentracji, kolorowe, ruchliwe i zabawne literki przyciągają uwagę maluchów, a nagrodowe filmiki, poza funkcją edukacyjną, cieszą i motywują do dalszej pracy. Endless Alphabet ma jeszcze jedną zaletę – jak sama nazwa wskazuje, nigdy się nie kończy! Nowych wyrazów przybywa na tablecie i w głowie naszych maluchów. Apka jest bezpieczna, a jej obsługa intuicyjna. Zaawansowane opcje siedzą sobie bezpiecznie w panelu rodzica, nie pozwalają maluchom na połączenie z siecią. W kwestii grafiki – uwag nie zgłaszamy. Nam się podoba.

W apce pojawia się reklama innych produktów Callaway. Za niewielką opłatą można ją wyłączyć.

Na koniec musimy się Wam do czegoś przyznać: sami chętnie układamy literki w Endless Alphabet:) To silniejsze od nas, ale te filmiki na końcu są po prostu boskie!

 

PLUSY:

  • bardzo prosta, intuicyjna obsługa
  • zabawne ilustracje
  • walory edukacyjne (nauka rozpoznawania literek, dźwięków, znaczenia wyrazów)
  • baza słówek stale się powiększa
  • zabezpieczony przed dziećmi panel rodzica

MINUSY:

  • brak polskiej wersji językowej
Endless Alphabet
Endless Alphabet
Twórca: Originator Inc.
Cena: 49.99 €
4

 
O autorze: Ania

Witajcie! Jestem psychologiem i psychoterapeutą. Od pewnego czasu stoję na straży rodzicielskiego spokoju: testuję i surowo oceniam gry i aplikacje, którymi bawią się Wasze dzieci. W wolnym czasie ogarnia mnie słabość do owczarków, Dextera Morgana i deski snowboardowej. Pozdrawiam!

Inne wpisy tego autora →

Newsy
W CO SIĘ BAWIĆ
Subiektywne spojrzenie na mobilne aplikacje dla dzieci. Testujemy za Was. Polecamy najlepsze.
Reklama
Partnerzy
Ortodoncja
Profesjonalna klinika stomatologiczna DENTestetica KRAKÓW posiada w swojej ofercie wiele usług leczenia i korekcji zębów, m.in. ortodoncję dla dzieci i dorosłych.

Dentysta Wieliczka
Gabinet stomatologiczny zlokalizowany w centrum Wieliczki. Szeroki zakres usług stomatologicznych.

Psychoterapeuta Kraków
Podejrzewasz, że Twoje dziecko nie radzi sobie z pewnymi aspektami życia (nieśmiałością, niskim poczuciem własnej wartości, słabymi osiągami w szkole)?. Psychoterapia może rozwiązać część tych problemów!

Psycholog Tarnów
przyjazny dzieciom psycholog i psychoterapeuta pomoże w każdych problemach wychowawczych.

Sklep Prostozkranu

Profesjonalne filtry do oczyszczania i mineralizowania wody. Do domu i biura. Systemy uzdatniania wody, odwrócona osmoza, dzbanki filtrujące.

Woda z dystrybutora

Zapewnij świeżą i smaczną wodę swoim pracownikom lub domownikom. Zaoszczędź na wodzie butelkowanej i postaw na bezbutlowy dystrybutor wody.

Sklep Weber Online - Grillsklep

Oficjalny dystrybutor sprzętow do grillowania marki Weber. Grille gazowe, elektryczne i węglowe, akcesoria do grillowania. Ponadto bogata baza przepisów na grilla.