W Co Się Bawić
Newsletter

Let’s Play with Rita – bezpłatna zabawa dla miłośników pięknych ilustracji.

14 listopada 2013 napisany przez Ania

Darmowa gra na iOSa.

Wszystkim, którzy nie widzieli jeszcze bosko ilustrowanej książeczki Rita The Lizard, polecam natychmiast nadrobić zaległości. Ta przyjemna interaktywna bajeczka, choć nie występuje w polskiej wersji językowej, zachwyca i wciąga małych i dużych. To idealna aplikacja na dżdżyste, jesienne dni – z każdej ilustracji aż bije w oczy wesołe, andaluzyjskie słońce.

Zainteresowanych książeczką odsyłam do recenzji, a starym znajomym jaszczurki Rity, polecam najnowszy, bezpłatny dodatek:

Let’s Play with Rita

cena iOS: bezpłatna
wiek: 3-4, 5-6
kategoria: zabawa, edukacja
język: -
www Irene Blasco Studio
wersja na iOSa (iPhone, iPod touch, iPad)

 

Tym razem, pracownicy Irene Blasco Studio przygotowali dla nas gry z bohaterami znanymi z książeczki. Każda zabawa ma trzy poziomy trudności:

  • klasyczne memory – składające się z 8, 16 lub 28 kartoników
  • puzzle – składające się z 6,15 lub 24 elementów

Twórcy zadbali również o skuteczny system motywacyjny. Za prawidłowe rozwiązanie zadań dzieciaki otrzymują gwiazdki, które mogą później wymienić na nagrody: kolorową tapetę lub zaproszenie ze zdjęciem, na którym mały gracz ma okazję pojawić się w towarzystwie Rity i jej przyjaciół.

 

 

Apka jest dopracowana w najdrobniejszych szczegółach. Uśmiechniemy się nawet, gdy postanowimy przyciszyć ścieżkę dźwiękową. Spójrzcie, jak wygląda regulator ;)

 

 

W grę wkradł się drobny błąd (?): dzieciakom wystarczą dwa kliknięcia z poziomu głównego menu i już łączą się z App Storem. Mam nadzieję, że to tylko niedopatrzenie. Poza tym reklam brak. Obsługa prosta. Jest, jak ma być ;)

I na koniec jeszcze jedna sprawa. Tak, wiem, że pisałam już kilkakrotnie, ale powtórzę raz jeszcze – ilustracje są wyś-mie-ni-te!
O autorze: Ania

Witajcie! Jestem psychologiem i psychoterapeutą. Od pewnego czasu stoję na straży rodzicielskiego spokoju: testuję i surowo oceniam gry i aplikacje, którymi bawią się Wasze dzieci. W wolnym czasie ogarnia mnie słabość do owczarków, Dextera Morgana i deski snowboardowej. Pozdrawiam!

Inne wpisy tego autora →

Newsy
W CO SIĘ BAWIĆ
Subiektywne spojrzenie na mobilne aplikacje dla dzieci. Testujemy za Was. Polecamy najlepsze.
Reklama
Partnerzy
Ortodoncja
Profesjonalna klinika stomatologiczna DENTestetica KRAKÓW posiada w swojej ofercie wiele usług leczenia i korekcji zębów, m.in. ortodoncję dla dzieci i dorosłych.

Dentysta Wieliczka
Gabinet stomatologiczny zlokalizowany w centrum Wieliczki. Szeroki zakres usług stomatologicznych.

Psychoterapeuta Kraków
Podejrzewasz, że Twoje dziecko nie radzi sobie z pewnymi aspektami życia (nieśmiałością, niskim poczuciem własnej wartości, słabymi osiągami w szkole)?. Psychoterapia może rozwiązać część tych problemów!

Psycholog Tarnów
przyjazny dzieciom psycholog i psychoterapeuta pomoże w każdych problemach wychowawczych.

Sklep Prostozkranu

Profesjonalne filtry do oczyszczania i mineralizowania wody. Do domu i biura. Systemy uzdatniania wody, odwrócona osmoza, dzbanki filtrujące.

Woda z dystrybutora

Zapewnij świeżą i smaczną wodę swoim pracownikom lub domownikom. Zaoszczędź na wodzie butelkowanej i postaw na bezbutlowy dystrybutor wody.

Sklep Weber Online - Grillsklep

Oficjalny dystrybutor sprzętow do grillowania marki Weber. Grille gazowe, elektryczne i węglowe, akcesoria do grillowania. Ponadto bogata baza przepisów na grilla.