W Co Się Bawić
Newsletter

Little Digits – unikalna aplikacja do nauki cyferek!

18 grudnia 2012 napisany przez Ania

Wasze dzieci coraz częściej szepczą pod nosem cyferki? Jeśli chcecie, by szybko nauczyły się poprawnie liczyć do dziesięciu, a nawet podjęły pierwsze próby dodawania i odejmowania, koniecznie wypróbujcie z nimi aplikację Little Digits.

 

Każda zabawa opiera się na jednej, kluczowej czynności – przykładaniu paluszków do ekranu tabletu. Użytkownicy mają do wyboru trzy tryby gry. Pierwsza to nauka liczenia: jeśli nasz maluch kładzie na iPadzie jeden palec, na urządzeniu wyświetla się jedynka, a z głośników płynie odpowiedni dźwięk. Oczywiście, cyferki zmieniają się w miarę dokładania i zdejmowania palców z ekranu. Kolejne dwa tryby to już zadania na dodawanie i odejmowanie. Na ekranie wyświetla się proste matematyczne działanie, a maluch próbuje wskazać dobrą odpowiedź, przykładając paluszki do ekranu.

 

 

Naszym zdaniem:

Little Digits to prosta i czytelna aplikacja dla najmłodszych użytkowników iPadów. Dostępne opcje zmienia się klikając w obrazki i korzystając z umieszczonej z boku ekranu strzałki. Nie ma dostępu do zakupów, nie ma reklam, jest czysto, przejrzyście i wesoło – zwłaszcza, jeśli spojrzymy na potworkowo-zwierzęce cyferki!

Uwaga! Aby móc korzystać z oferowanych przez aplikację możliwości, należy bezwzględnie! wyłączyć w tablecie opcję „Gesty wyboru programów”. W przeciwnym razie maluchom nie uda się policzyć nawet do pięciu!

Little Digits jest produktem angielskim i w tymże języku odczytywane są nazwy cyferek. Ale spokojnie- twórcy zadbali, by z zabawy skorzystały dzieciaki z całego świata. Gra wyposażona została w opcję nagrywania dźwięków. Dzięki temu prostemu zabiegowi, możemy przygotować dla dzieciaków dowolną wersję językową!

Innowacyjna, prosta i skuteczna aplikacja do nauki liczenia!

W grze zauważyliśmy jedną techniczną niedogodność. Kiedy nasi mali testerzy bawili się aplikacją, zdarzało się, że opierali rączki o ekran lub trzymali paluszki zbyt blisko siebie, by system prawidłowo odczytał wskazywaną przez nich cyferkę. Na szczęście nie były to częste przypadki. Patrząc z innej strony, zabawa mobilizuje dzieciaki do ćwiczenia sprawności manualnej. Przyłożenie do ekranu czterech z pięciu palców dla najmłodszych będzie nie lada wyzwaniem. I tu zachęcamy rodziców do pomocy – tłumaczcie maluszkom, jak najwygodniej układać ręce na ekranie!

Podsumowując, Little Digits to innowacyjna aplikacja, która nie tylko nauczy Wasze maluchy liczyć na palcach, ale także pozytywnie wpłynie na ich sprawność manualną.

 

 

PLUSY:

  • przyjazny interfejs
  • zabawne ilustracje
  • kilka trybów zabawy
  • funkcja edukacyjna i rozrywkowa (nauka cyfr, dodawania i odejmowania z użyciem rąk, kształtowanie sprawności manualnej najmłodszych)
  • brak reklam i możliwości łączenia się z App Storem z poziomu aplikacji

MINUSY:

  • czasem aplikacja błędnie odczytuje wskazywane cyfry
Little Digits Finger Counting
Little Digits Finger Counting
Twórca: Cowly Owl Ltd
Cena: 17.99 €
2

 
O autorze: Ania

Witajcie! Jestem psychologiem i psychoterapeutą. Od pewnego czasu stoję na straży rodzicielskiego spokoju: testuję i surowo oceniam gry i aplikacje, którymi bawią się Wasze dzieci. W wolnym czasie ogarnia mnie słabość do owczarków, Dextera Morgana i deski snowboardowej. Pozdrawiam!

Inne wpisy tego autora →

Newsy
W CO SIĘ BAWIĆ
Subiektywne spojrzenie na mobilne aplikacje dla dzieci. Testujemy za Was. Polecamy najlepsze.
Reklama
Partnerzy
Ortodoncja
Profesjonalna klinika stomatologiczna DENTestetica KRAKÓW posiada w swojej ofercie wiele usług leczenia i korekcji zębów, m.in. ortodoncję dla dzieci i dorosłych.

Dentysta Wieliczka
Gabinet stomatologiczny zlokalizowany w centrum Wieliczki. Szeroki zakres usług stomatologicznych.

Psychoterapeuta Kraków
Podejrzewasz, że Twoje dziecko nie radzi sobie z pewnymi aspektami życia (nieśmiałością, niskim poczuciem własnej wartości, słabymi osiągami w szkole)?. Psychoterapia może rozwiązać część tych problemów!

Psycholog Tarnów
przyjazny dzieciom psycholog i psychoterapeuta pomoże w każdych problemach wychowawczych.

Sklep Prostozkranu

Profesjonalne filtry do oczyszczania i mineralizowania wody. Do domu i biura. Systemy uzdatniania wody, odwrócona osmoza, dzbanki filtrujące.

Woda z dystrybutora

Zapewnij świeżą i smaczną wodę swoim pracownikom lub domownikom. Zaoszczędź na wodzie butelkowanej i postaw na bezbutlowy dystrybutor wody.

Sklep Weber Online - Grillsklep

Oficjalny dystrybutor sprzętow do grillowania marki Weber. Grille gazowe, elektryczne i węglowe, akcesoria do grillowania. Ponadto bogata baza przepisów na grilla.