W Co Się Bawić
Newsletter

Little Princess – I want… Your iPad!

19 sierpnia 2012 napisany przez Ania

Wasze dzieciaki uwielbiają postać Małej Księżniczki z bajek Tony’ego Ross’a? The Illuminated Film Company przygotowała dla najmłodszych przyjemną aplikację z bohaterami zabawnej kreskówki.

Małe dzieci szybko się nudzą. Wiedzą o tym producenci gry Little Princess I want to Play. Zastosowane przez nich różnorodne zadania mają na dłużej zatrzymać dziecko przy iPadzie.

Aplikacja Little Princess składa się z czterech mini gier – każda o nieco innym charakterze:

Dress Up–Dzieciaki zamieniają się w stylistów. Przed nimi szafa pełna kolorowych ubrań. Jaki strój i dodatki wybiorą dla Małej Księżniczki? Czy będzie zadowolona?

Pairs – Sześciu bohaterów schowało się pod kartami. Mali gracze mają za zadanie odnaleźć pary takich samych postaci wśród 12 odwróconych kartoników. Oczywiście, im szybciej, tym lepiej. Prosta gra pamięciowa w wersji na iPada.

Bunny Bop– Zadaniem graczy jest złapać jak najwięcej buszujących po ogrodzie króliczków. Ale uwaga – rozrabiają z nimi zwierzaki z królewskiego dworu!

Bath Time– Maluchy muszą zadbać o czystość zwierzaków. Kota i pieska trzeba porządnie namydlić, a potem jak najszybciej poprzebijać latające bąbelki.

 

 

Naszym zdaniem

Little Princess to świetna zabawa dla małych dziewczynek i chłopców. Obsługa gry jest intuicyjna. Najmłodsi poproszą rodziców o pomoc przy włączaniu ulubionej planszy. Potem na pewno dadzą sobie radę sami.
Aplikacja jest przyjemna i kolorowa. O tym, że podobają nam się ilustracje Tony’ego Ross’a wspominać nie musimy, prawda?
A z perspektywy rozwoju naszych maluchów: każda plansza kształtuje nieco inne umiejętności, m.in.: pamięć, koncentrację uwagi, sprawność manualną. Dwie gry wymagają szybkiego działania. Bez obaw! Mają tak delikatną formę, że nie powinny zestresować nawet najbardziej wrażliwego maluszka.W Little Princess pojawia się dość dużo pisanych komunikatów, na dodatek po angielsku. Szkoda, że twórcy nie wpadli na prostszy sposób przekazywania instrukcji, czy wyników gry. W końcu Little Princess to aplikacja dla maluchów!

 

PLUSY:

  • rysunki światowej sławy ilustratora
  • różnorodne zadania
  • dość prosta w obsłudze

MINUSY:

  • zbyt wiele komunikatów w formie słownej
  • aplikacja w języku angielskim

POTRZEBNE UMIEJĘTNOŚCI:

  • czytanie – przydatne, ale nieobowiązkowe
  • znajomość angielskiego – przydatna, ale nieobowiązkowa

 

Little Princess - I want to Play!
Little Princess – I want to Play!
Twórca: Jick Jack Ltd
Cena: 2.99 €
4

 

 

 

O autorze: Ania

Witajcie! Jestem psychologiem i psychoterapeutą. Od pewnego czasu stoję na straży rodzicielskiego spokoju: testuję i surowo oceniam gry i aplikacje, którymi bawią się Wasze dzieci. W wolnym czasie ogarnia mnie słabość do owczarków, Dextera Morgana i deski snowboardowej. Pozdrawiam!

Inne wpisy tego autora →

Newsy
W CO SIĘ BAWIĆ
Subiektywne spojrzenie na mobilne aplikacje dla dzieci. Testujemy za Was. Polecamy najlepsze.
Reklama
Partnerzy
Ortodoncja
Profesjonalna klinika stomatologiczna DENTestetica KRAKÓW posiada w swojej ofercie wiele usług leczenia i korekcji zębów, m.in. ortodoncję dla dzieci i dorosłych.

Dentysta Wieliczka
Gabinet stomatologiczny zlokalizowany w centrum Wieliczki. Szeroki zakres usług stomatologicznych.

Psychoterapeuta Kraków
Podejrzewasz, że Twoje dziecko nie radzi sobie z pewnymi aspektami życia (nieśmiałością, niskim poczuciem własnej wartości, słabymi osiągami w szkole)?. Psychoterapia może rozwiązać część tych problemów!

Psycholog Tarnów
przyjazny dzieciom psycholog i psychoterapeuta pomoże w każdych problemach wychowawczych.

Sklep Prostozkranu

Profesjonalne filtry do oczyszczania i mineralizowania wody. Do domu i biura. Systemy uzdatniania wody, odwrócona osmoza, dzbanki filtrujące.

Woda z dystrybutora

Zapewnij świeżą i smaczną wodę swoim pracownikom lub domownikom. Zaoszczędź na wodzie butelkowanej i postaw na bezbutlowy dystrybutor wody.

Sklep Weber Online - Grillsklep

Oficjalny dystrybutor sprzętow do grillowania marki Weber. Grille gazowe, elektryczne i węglowe, akcesoria do grillowania. Ponadto bogata baza przepisów na grilla.